Sayfa 216/226 İlkİlk ... 116166206214215216217218 ... SonSon
Arama sonucu : 1805 madde; 1,721 - 1,728 arası.

Konu: KRVGD - Kervan Gıda Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Alıntı Originally Posted by Serdardm79 Yazıyı Oku
    Bence şirketin problemi güven yat. İlışkileri gorüsmemde temettüye devam edilecegini söylemişlerdi.şu ana kadar dedikleri her seyi yaptılar kap haberlerinde göruluyor.polonya yatirimi bu sene 27k gelecek 33k üretim olucak mayıs kap haberde var bilgiler.5k da manisada licrol yatirimi var.gelecek yil 11k kapasite articak %10 civari ayrica polonyada birim verimi de artacaktir.fed faiz artisinin yaklastigi dongüsel olmayan bistte kac şirket var.zaten %50 üstü ihracat şirket sayisi belli.fiyat konusunu bilemem şahsen 2022 görmeyi düsunüyorum.

SM-A205F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sn. Serdardm79,

Katılıyorum size. Licorice bandının Aralık 2021 de açılması öngörülüyordu, bu ay içinde haber gelmesi muhtemel.

Zor tahta, kabul ediyorum, ama sabredebilenlerin ( benim de sabredip sabredemeyeciğimi bilemiyorum ) finalde güzel kazanacağını düşünüyorum.

Yatırım tavsiyesi değildir.

2. tahta çok zorda spek adam değil.....boşuna analiz kasmayın

Alıntı Originally Posted by titanic Yazıyı Oku
    tahta çok zorda spek adam değil.....boşuna analiz kasmayın
    Tamam.

4.  Alıntı Originally Posted by Ahmt Yazıyı Oku
    Selamlar sabır taşı olmuş KRVGD yatırımcıları

2021 9 aylık bilanço ile ilgili olarak;

- Ciro artışı beklentim dahilinde,

- Navlun giderlerinin aşırı artması kaynaklı pazarlama giderleri arttı ve esas faaliyet karı çeyreklik düştü,

- Vergi geliri kaynaklı net kar yüksek geldi ve benim de yıl sonu kar tahminimi geçecektir,

- Son çeyrekde özellikle Ekim ayında başlayan agresif kur artışı ile yıl sonu ciro hedefim tutacaktır veya bir miktar üstüne çıkacaktır,

- Bu bilançoda net kara Polonya etkisini göremedik henüz, oranın kar marjı yüksek ürünlerle üretime geçmesi ile 2022 yılı bilançolarında net katkıyı göreceğiz,

- Satışlar içindeki ihracat payının % 75 olması ve artıyor olması büyük avantaj şu ortamda,

- Favök marjı düştü, çünkü navlun ve şeker fiyatları çok arttı,

Alıntı Originally Posted by Ahmt Yazıyı Oku
    Sn. chevron,

Burada sadece fk esaslı yatırım kararı sizi yanıltabilir. İnorganik büyüyen şirketlerde fk ya dayalı bir tahmin çoğu zaman treni erken terk etmenize neden olur. Sasa ve Hektas a bakın kaç fk ile fiyatlanıyor? 2022 için henüz bir tahminde bulunmadım. İlk çeyreği bir görelim hele.
    Paylarımı şimdilik tutmaya devam edeceğim.

Tabii ki büyüyen hisse daha büyük çarpanla fiyatlanmali. Ama net kar bu çeyrek özelinde tek seferlik katkılar var. Favök mesela senelik büyümesi aman aman değil. Bir de Sasa patronu bistte bir tane var, Hektas arkasında ise Oyak var. Krvgd o kadar net sahip çıkılan kurumsal bir şirket değil ve bu yüzden Sasa veya Hektas tarzi rasyolar beklemiyorum kendi adıma.

5. Sn. Ahmt, chevron temel analiz hakkındaki yorum ve görüşleriniz için teşekkürler.
    Felis silvestris

Alıntı Originally Posted by AliUyanık Yazıyı Oku
    Sn. Ahmt, chevron temel analiz hakkındaki yorum ve görüşleriniz için teşekkürler.
    Ben de teşekkür ederim size Sn. AliUyanık.

İnşallah birkaç sene sonra kayıp kasa sahipleri olarak bu günleri gülerek yad ederiz hep beraber.

7. KIÇIYLA İNADA GİREN İÇİNE İÇİNE S*ÇARMIŞ.
    Felis silvestris

8. Haraç mezat dönemi.
    Felis silvestris

Sayfa 216/226 İlkİlk ... 116166206214215216217218 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •