Sayfa 221/226 İlkİlk ... 121171211219220221222223 ... SonSon
Arama sonucu : 1805 madde; 1,761 - 1,768 arası.

Konu: KRVGD - Kervan Gıda Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by BME Fund Yazıyı Oku
    Yok mu yatirimcisi forumda

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bir zamanlar vardı ama yumuşak şeker yediler zehirlendiler kalanlarda yoğun bakımda can çekişiyor.

2. Resmen 1 hafta dayanabildim ulan bu nasıl kepazelik yaw. Birde bist 100 hissesi

Res Tantum Valet Quantum Vendi Potest

3. Iyi ki satmışim. Bitirdi milleti serrolar

Res Tantum Valet Quantum Vendi Potest

4. * Yurtdışı satış %59,8 (2020)'den %68,7 (2021)'ye çıkmış. Bu güzel gibi görünüyor ama kar üretmeye etkisi olmamış Nasıl mı? Bakalım;
    En büyük katkıyı beklediğimiz Polonya'da (1Temmuz- 31 Aralık 2021 arası) 19.153.823 TL zarar edilmiş.

*Polonya'da Pazarlama ve Genel Yönetim Gideri Toplamı: 66 milyon TL küsür.
    Diğer ülkelere bakalım:
    ABD'de satış karlılığı %1, İngiltere'de %4,73 (bu oran geçtiğimiz yıl -%3,4), Diğer tüm ülkeler %0,65 karlılık oranı.

*Yurtdışı ile olumlu gördüğüm tek şey 2021 Ağustos itibarı ile Walmart ABD mağazalarına özel private label ürün sevkiyatına başlanması.
    Olumlu olmasını umduğum tek şey Polonya'daki masrafların ilk seneye mahsus yüksek gelmiş olması.

*Öte yandan 2021 yılında 28 milyon USD olan Kervan USA'nin 2022'de %40 büyüme hedefi var.

*Kısa vadeli banka borcu: 96.524.702'den 585.882.303 TL'ye, Toplam borç ise: 309.828.175'ten 979.697.307'ye çıkmış.
    Brüt Kar marjı 2020'de %34,3 iken 2021'de %29'a, FAVÖK marjı %21.2'den %14,3'e, Net kar marjı ise %12,2'den %7,7'ye gerilemiş.

*Pazarlama Giderleri %140 artmış, Genel Yönetim Giderleri %136,7 artmış, Finansman Giderleri %210 artmış.
    Yani KRVGD geçen sene bilançosunda olumlu olan her şeyi olumsuza çevirmeyi başarmış. Gerçekten tebriği hakediyor.

*Döviz borçlarından kurtulmak için halka arz yapan bir firma, bir sene geçmeden dövizin bu kadar hareketli olduğu bir ortamda döviz borcuna umarsızca girmiş diyebiliriz. Ayrıca o oranlara yurtdışı satış yapılacaksa hiç uğraşılmasın bari döviz riskiyle falan.

5. bu şirketi faaliyet raporunda yazan fonksiyonel gıdalar üzerine yaptıkları çalışma için ekledim, kendimce belli bir zararı göze alarak aldım. Yatırım ilişkilerine sorduğum sorulara hep cevap verdiler. Yurtdışında yaşarken gördüğüm-hele abd de çok seviyorlar yumuşak şekerlemeleri ve şirketin 2023 yılında dünyanın en büyük 5 yumuşak şeker üretici olacağız sözü var ve ayrıca https://sweetistexpo.com/kervan-gida...expo-fuarinda/ bu fuar var, zaman gösterecek,

6.  Alıntı Originally Posted by environment60 Yazıyı Oku
    bu şirketi faaliyet raporunda yazan fonksiyonel gıdalar üzerine yaptıkları çalışma için ekledim, kendimce belli bir zararı göze alarak aldım. Yatırım ilişkilerine sorduğum sorulara hep cevap verdiler. Yurtdışında yaşarken gördüğüm-hele abd de çok seviyorlar yumuşak şekerlemeleri ve şirketin 2023 yılında dünyanın en büyük 5 yumuşak şeker üretici olacağız sözü var ve ayrıca https://sweetistexpo.com/kervan-gida...expo-fuarinda/ bu fuar var, zaman gösterecek,
    Çok haklısınız ben halka arzından beri topladım. 2 yıl sonunda Zarardayım, Bu iki yılda enflasyon muhtemelen kümülatif %150. Elim izde zarar olması hoşumuza gitmiyor. Çünkü gelirlerinin dolar olması ve giderlerinin daha çok TL olması cazipti, büyüme hevesi cazipti, Polonya'daki girişim AB'ye daha rahat ihracat için cazipti, Walmart hikayesi cazipti, Manisa'daki fabrikayı alması cazipti, Fonsiyonel ürünlere girmesi cazipti, AMA bence iki yıl iyi bir süreydi sonuçları toplayabilmek için. Burada acaba yönetimin düşündüğümüz kadar akıllıca hareket etmediğimi şüphesi doğuyor ister istemez. Birde yurdışı gelir bu kadar büyük iken neden kar yok. Karın hepsi yine yurtiçinden Bim de A101 de satılan ürünlerden. Allah'tan Türkiye var. TR' kar marjı %8 gibi düşük olsa da o kurtardı bu sene karı. Umarım uzun vadede iyi olur, olması da gerekir. Ama 2022 içinde ukrayna krizinin polonya üstüne etkilerini dinlersek finansal raporlarda o zaman bu hikaye klasik borsa hikayelerine döner diye düşnüyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by rossgeller Yazıyı Oku
    Çok haklısınız ben halka arzından beri topladım. 2 yıl sonunda Zarardayım, Bu iki yılda enflasyon muhtemelen kümülatif %150. Elim izde zarar olması hoşumuza gitmiyor. Çünkü gelirlerinin dolar olması ve giderlerinin daha çok TL olması cazipti, büyüme hevesi cazipti, Polonya'daki girişim AB'ye daha rahat ihracat için cazipti, Walmart hikayesi cazipti, Manisa'daki fabrikayı alması cazipti, Fonsiyonel ürünlere girmesi cazipti, AMA bence iki yıl iyi bir süreydi sonuçları toplayabilmek için. Burada acaba yönetimin düşündüğümüz kadar akıllıca hareket etmediğimi şüphesi doğuyor ister istemez. Birde yurdışı gelir bu kadar büyük iken neden kar yok. Karın hepsi yine yurtiçinden Bim de A101 de satılan ürünlerden. Allah'tan Türkiye var. TR' kar marjı %8 gibi düşük olsa da o kurtardı bu sene karı. Umarım uzun vadede iyi olur, olması da gerekir. Ama 2022 içinde ukrayna krizinin polonya üstüne etkilerini dinlersek finansal raporlarda o zaman bu hikaye klasik borsa hikayelerine döner diye düşnüyorum.
    bu hissede patron patron diyorlar sinirli bir şekilde, nedir bu konu hakkında bilginiz var mı ?

8.  Alıntı Originally Posted by environment60 Yazıyı Oku
    bu hissede patron patron diyorlar sinirli bir şekilde, nedir bu konu hakkında bilginiz var mı ?
    Tahminim pazarlama ve yönetim giderleri nedeniyle her zaman patron (yönetim) suçlanır.

Sayfa 221/226 İlkİlk ... 121171211219220221222223 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •