Sayfa 123/226 İlkİlk ... 2373113121122123124125133173223 ... SonSon
Arama sonucu : 1805 madde; 977 - 984 arası.

Konu: KRVGD - Kervan Gıda Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by emekli kumandan Yazıyı Oku
    Sayın jebaha;

Bu sunum çok ipucu veriyror.

Okumamışsanız eğer; okumanızı öneriyorum.

https://www.kervangida.com/wp-conten...rme-Sunumu.pdf

Burada özellikle yıllık beklenen büyüme oranı çok çarpıcı. Bu oranda büyüyecek kaç iş olabilir?

Üretim arttıkça sabit maliyetlerin birim maliyete yükü azalacak ve kar marjları daha da iyileşecektir.

Şirketle ilgili gelecek beklentileri oldukça güzel.

SIKINTI;

Halka arzda kurumsallara % 67 bireysellere ise; % 33 verilmiş olmasıdır.

Fonların hepsi dayanamayıp sattı ve çöküşe yol açtı.

Ancak Avrupa'da fabrika/şirket satınalma işi açıklandığında durum çok değişecektir bence.

BUGÜN YAPILAN KAP AÇIKLAMASI;

Şirketimizin konsolide cirosunun yaklaşık %71'ini oluşturan, yüksek kapasite kullanım oranları ile üretim yaptığımız Jelly ve Licorice kategorilerinde artan talebi karşılayabilmek için her iki üründe de kapasite artırımı amacıyla başladığımız yatırımlarımızla ilgili olarak 5. Licorice hattımız devreye alınmıştır. %90 üzerinde kapasite kullanım oranıyla üretim yapması planlanan yeni hattımız ile birlikte Licorice kategorisinde %25 kapasite artışı gerçekleşecek olup bu kapasite artışının yıllık ciromuza katkısının yaklaşık 6,5 milyon USD olması beklenmektedir.

Yatırım süreci devam eden 5. Jelly hattımızın da 2021 yılı Şubat ayında devreye alınması ile Jelly kategorisindeki üretimimizde %26,5 kapasite artışı gerçekleşecektir. %90 üzerinde kapasite kullanım oranıyla üretim yapması planlanan yeni hattımızın yıllık konsolide ciromuza katkısının yaklaşık 25 milyon USD olması beklenmektedir.

Her iki hattımız da devreye alındığında yıllık konsolide ciromuza yaklaşık 31,5 milyon USD katkı yapmaları planlanmaktadır.

Bu türden haberleri çok duyacağız. Sabır gerekli elbette.

ÖNEMLİ NOT; HALKA ARZDAN KASAYA GİREN KABACA 300 milyon Lira var. Onun 270 milyonu emisyon primi oldu. İleride bunu bedelsizde kullanma hakkı olacak.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    son zamanlarda gördüğüm en güzel şirket sunumlarından biri

tüketici odaklı bir firmanın her ürününü kalem kalem tonaj bazlı detay vermesi gerekir, şirket tam da bunu yapmış.yurt dışı ürünlerinin resim detay girmeleri bile mükemmel.akılda soru bırakmamışlar

kısa vadede en önemli kırılım Halka arz gelirinin %55 bir kısmının AB de bir yatırım ve marka güçlendirilmesine harcanması !

sunumda yatırım dönüş süreci 1-2 yıl demeleri çok enteresan

burada yapılan yatırımların sabit maliyet avantajı nedeniyle şirkete kar topu şeklinde lehine dönmesi gözüküyor ayrıca hesaplamalarda

yıllık yatırım / ciro oranının önümüzdeki senelerde azalacak olması da dahil olabilir.

Oyak fiyat tespit raporunda;

5 yıllık beklentilerinde 2025 yılında hasılat rakamının 2.9 milyar TL ulaşmasını öngörmüşler ( 2020 beklentisi 1 milyar TL ) bu hasılattaki artış beklentisi yıllık bileşik %24 gelir artışına denk gelir.

hazırlanan tespit raporunda 2025 yılı ort. $ kurunu 10 civarında almışlar , kurlarda olası daha yüksek hedeflerde bile

AB bölgesinde yapılacak faaliyet arttırıcı hamleler nedeniyle şirket bu riskleri daha fazla minimize edebilir.

şirket 9 aylık özsermayesini 450 milyon civarında kapatmış halka az gelirleri ile birlikte 12 aylıkta çok daha yüksek özsermaye ile yıla başlayacaktır.

bu ise pp/dd nin yılsonu kapanışı ile değişeceğini gösterir.

oyak yatırım fiyat tespit raporu

https://t.co/Rsaof7JrSH?amp=1
    https://t.co/1X5iKvVYzm?amp=1

saygılar

herkese mutlu yıllar
    Son düzenleme : Strategy; 31-12-2020 saat: 19:50.

2.  Alıntı Originally Posted by Strategy Yazıyı Oku
    son zamanlarda gördüğüm en güzel şirket sunumlarından biri

tüketici odaklı bir firmanın her ürününü kalem kalem tonaj bazlı detay vermesi gerekir, şirket tam da bunu yapmış.yurt dışı ürünlerinin resim detay girmeleri bile mükemmel.akılda soru bırakmamışlar

kısa vadede en önemli kırılım Halka arz gelirinin %55 bir kısmının AB de bir yatırım ve marka güçlendirilmesine harcanması !

sunumda yatırım dönüş süreci 1-2 yıl demeleri çok enteresan

burada yapılan yatırımların sabit maliyet avantajı nedeniyle şirkete kar topu şeklinde lehine dönmesi gözüküyor ayrıca hesaplamalarda

yıllık yatırım / ciro oranının önümüzdeki senelerde azalacak olması da dahil olabilir.

Oyak fiyat tespit raporunda;

5 yıllık beklentilerinde 2025 yılında hasılat rakamının 2.9 milyar TL ulaşmasını öngörmüşler ( 2020 beklentisi 1 milyar TL ) bu hasılattaki artış beklentisi yıllık bileşik %24 gelir artışına denk gelir.

hazırlanan tespit raporunda 2025 yılı ort. $ kurunu 10 civarında almışlar , kurlarda olası daha yüksek hedeflerde bile

AB bölgesinde yapılacak faaliyet arttırıcı hamleler nedeniyle şirket bu riskleri daha fazla minimize edebilir.

şirket 9 aylık özsermayesini 450 milyon civarında kapatmış halka az gelirleri ile birlikte 12 aylıkta çok daha yüksek özsermaye ile yıla başlayacaktır.

bu ise pp/dd nin yılsonu kapanışı ile değişeceğini gösterir.

oyak yatırım fiyat tespit raporu

https://t.co/Rsaof7JrSH?amp=1
    https://t.co/1X5iKvVYzm?amp=1

saygılar

herkese mutlu yıllar
    Sayın Strategy;

Tesbitleriniz son derece yerinde. Teşekkürler.

Şirkete ihracatta para birimi dağılımını sormuştum.

Euro payı % 10

İngiliz pounudu % 15 paya sahip

Avrupa'da alınacak fabrika/şirket o pazrda agresif büyüme amacı taşıyor.

AB 1450 milyon nüfuslu devasa bir pazar ve satınalma gücü çok yüksek.

İngiltere ile yapılan SETA sonrasında müthiş bir rekabet avantajı ortaya çıktı. Orada da payını arttıracağı gayet açık

Satınalma işleminin gecikmeyeceğini umut ediyorum.

Zira daha önce 4/5 şirketle gizlilik sözleşmesi imzalandığı deklare edilmişti.

Şahsi kanaatim; Ocak engeç Şubat ayında KAP açıklaması yollayacakları yönünde.

Migros'ta yoklardı.

Ortaklardan birisi bugün tweet atmış ve belliki orayada girilmiş.

https://twitter.com/burhan_basar/sta...16276632727552

Umarım yatırımcısını mutlu edecekler. Elbette sabır şart. Kısa sürede çok şey beklemek makul değil.

3.  Alıntı Originally Posted by emekli kumandan Yazıyı Oku
    Sayın Strategy;

Tesbitleriniz son derece yerinde. Teşekkürler.

Şirkete ihracatta para birimi dağılımını sormuştum.

Euro payı % 10

İngiliz pounudu % 15 paya sahip

Avrupa'da alınacak fabrika/şirket o pazrda agresif büyüme amacı taşıyor.

AB 1450 milyon nüfuslu devasa bir pazar ve satınalma gücü çok yüksek.

İngiltere ile yapılan SETA sonrasında müthiş bir rekabet avantajı ortaya çıktı. Orada da payını arttıracağı gayet açık

Satınalma işleminin gecikmeyeceğini umut ediyorum.

Zira daha önce 4/5 şirketle gizlilik sözleşmesi imzalandığı deklare edilmişti.

Şahsi kanaatim; Ocak engeç Şubat ayında KAP açıklaması yollayacakları yönünde.

Migros'ta yoklardı.

Ortaklardan birisi bugün tweet atmış ve belliki orayada girilmiş.

https://twitter.com/burhan_basar/sta...16276632727552

Umarım yatırımcısını mutlu edecekler. Elbette sabır şart. Kısa sürede çok şey beklemek makul değil.

Sayın Ortaklar;

Bu tweet eski tarihliymiş.

Affınıza sığınıyorum.

Bu vesileyle;

KATILIM 50 endeksine girdiğini yazayım Kervan Gıda'nın

http://www.katilimendeksi.org/subpag...eks_sirketleri

Umarım faydası olur.

4. Şirket hakkındaki bazı notlarımı paylaşmak isterim sizlerle.
    - 2020 9 aylığa baktığımızda; %18lik bir favök varken kredi giderlerinden dolayı %10,5lik bir net kar oranımız var.
    - Cironun %57si döviz cinsi, dolar artınca operasyonel olarak şirket olumlu etkileniyor.
    - Toplam ihracatının bu sene 80-85 milyon dolar arası olmasını bekliyorum.
    - Fonksiyonel ürünler üzerine müthiş çalışıyorlar, kendi markaları Qlife ile güze ciro yapacaklardır. Ayrıca Ocean ve Voonka'ya vitaminli jelibon üretiyorlar.
    - Bim ve A101 ciroda %28 yer kaplıyor, Migros'ta yoklar Migrosla bir anlaşma çok güzel olur, Şok'ta ürünleri yer almaya başlamış, File ile görüşmeler sürüyor.
    - Jelibon'da kapasite kullanımı çok iyi ama yeni sayılabilir olan süpriz yumurta, draje de düşük ama bunların kar marjı yüksek ben artacağını düşünüyorum, kinder yumurtalar gitti cosby yumurtalar geldi Bim'e, A101 de takip eder bence. Ayrıca oyuncaklı cosby şekerlermeler ikisinde de mevcut.
    - Frito Lay'e Rocco yu üretiyor olması güzel.
    - Turquality üyesi olması güzel.
    - 2020 yılında çocukların okula ve marketlere çok gidememesine rağmen ciro artışı çok olumlu bence.
    - Türkiye'de kişi başı şekerleme tüketimi 1kg/yıl, gidilecek daha çok yol var bence.
    - Tek garipsediğim yabancılar %20 hisse aldılar bir hafta sonra yaklaşık %90 karı görünce %5li rakamlara kadar ani satış yaptılar. Yani Norveç fonu zaten %7sini almıştı, acaba fonlar yıl sonu zaten Aralık ayı karı gördük konsolide edelim ocaktan sonra yine alırız mı diye düşündüler bilemiyorum ama bence tekrardan alacaklar.

5. File Marketteki ürünümüz, diğer ürünler Haribo maalesef.

CPH1951 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Kimse yazmaz oldu artık burada. Demek ki küçük yatırımcıyı iyi silkelediler. Ben de 13.20 maliyet ile daha taşımaya devam ediyorum, bakalım nereye kadar sabır göstereceğim.

7.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Kimse yazmaz oldu artık burada. Demek ki küçük yatırımcıyı iyi silkelediler. Ben de 13.20 maliyet ile daha taşımaya devam ediyorum, bakalım nereye kadar sabır göstereceğim.
    Ben de sizin maliyette sayılırım. Elimde çok fazla bir şey de yok sayılır. Kaç gündür sayfaya girmiyordum. Bi bakayım dedim. Çok şaşırdım. Hayret.

8. BU yeni arz olan hisselerdeki anlık yükselişler dikkat çekici olmaya başladi.
    kront ,esen bunlardaki beklendi elindeki sermaye ile ya yeni bir şirket kurup
    yeniden arz etmek yada başka bir şirketi kendi bünyesine çekip yine arz etmek
    Bu hisse de mi aynı hikaye var acaba merek ettim

Sayfa 123/226 İlkİlk ... 2373113121122123124125133173223 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •