Sayfa 218/226 İlkİlk ... 118168208216217218219220 ... SonSon
Arama sonucu : 1805 madde; 1,737 - 1,744 arası.

Konu: KRVGD - Kervan Gıda Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1. Kleptokrasi
    Felis silvestris

2. Orta/uzun vade tutmak üzere enerji sektöründen ve KRVGD de eldeki hisseye ilaveten ekleme yaptım.
    Felis silvestris

3. [IMG][/IMG]

2008 yılında başlayan (düzeltme) kalıb(ı) kuvvetle muhtemel tamamlandı.
    Felis silvestris

4. Teşekkürler Ali Bey

5. Dövize endeksli mevduat ya da 1976 yılı, o dönemin MC (Milliyetçi Cephe)hükümetinin uygulamaya koyduğu DÇM(dövize çevrilebilir Mevduat) aracılığı ile bir oyun teorisi var ortada, (mahkumun ikilemi). Dövizi olanlar bu sisteme geçmem lazım çünkü doları daha da düşürürlerse diyip sisteme girerlerse sistem çalışacak ve daha önce enflasyondan korumadığı için kabul etmediği faize razı olacak

Bu durumda MB faizleri daha da düşürme şansına sahip olacak ve enflasyon karşısında eriyen TL yanında eriyen döviz de olacak. Doların düşüşünden korkup dövizini devlete vererek seni enflasyon karşısında daha da ezebilmesine olanak verecek yani

Şimdi bir soru, faizler enflasyondan %20 aşağıda, döviz ise baskılandı artmıyor artık. Ne yaparsınız?

Para (TL ve döviz) enflasyon karşısında ezilmeye devam edecekse enflasyona karşı sizi koruyacak şey ya borsadır (ülke ekonomisine güveniyorsan) ya kriptolardır (düşmeyeceğine inanıyorsanız) , ya da paranızı büyüklüğüne göre malla değiştirmektir.

Velev ki bu sistem çalışsın, talep nedenli enflasyonu hiper enflasyona taşıyacak bir sistemdir bu.

50 milyar dolar sisteme girip TLye dönerse belki 7-8 ay döviz sabit kalabilir.

Pazartesi Sayın Cumhurbaşkanı konuşurken ve ertesi gün ne oldu da döviz kurları o hızla düştü

https://t24.com.tr/yazarlar/ugur-gur...n-donusu,33564
    Felis silvestris

6. Ülkesine seven ve ekonomisine güvenen bir yurttaş olarak, bugün de beyaz eşya sektöründen bir miktar daha hisse senedi istifledim.
    Felis silvestris

7. Kervan gıdaya güveniyorum,uzun ve orta vadede iyi kazanacağıma inanıyorum.

8. ne utanmaz adam bunlar bademlerden uzak duracaksın bunların yatacak yeri yok bunların ürünlerini almayın aldırmayın çakallar

Sayfa 218/226 İlkİlk ... 118168208216217218219220 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •