Sayfa 11/169 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon
Arama sonucu : 1352 madde; 81 - 88 arası.

Konu: NTHOL - Net Holding

1.  Alıntı Originally Posted by metin oktay Yazıyı Oku
    Sayın eoztemir,

O arsa mülkiyeti devredilirken bir gelir hakkı alınarak devredildi. Yani fiktif hayali bir gelir değil. Hem Ağaoğlu hem de NTHOL geçmiş açıklamalarında olası proje ile ilgili rakamlar verildi. Bunun bilançoya sokulması hile, hurda değildir. Tam tersi böyle önemli bir değerin bilanço dışı bırakılması hissenin aktiflerini olduğundan daha düşük gösterilmesidir.

IFRS muhafazakar davrandığı için olası giderleri şimdiden kaydederken, gelirler için aynı yaklaşımda bulunmuyor.

Bu şirket benim olsaydı ve bu aktifi kaydetmek isteseydim Ağaoğlu üzerinden yürürdüm. Sonuçta Ağaoğlu istediği an bu g.menkul üzerine imar hakkı vb bilgilerle bir ekspertiz yaptırabilir. O ekspertizdeki gelir projeksiyonunu referans göstererek NTHOL de kendi 19% geliri için bir kıymet tespiti yaptırabilir.

Ama dediğim gibi tüm iş dönüp dolaşıp Ağaoğlu'na geliyor. Maalesef geçmişte NTHOL en sıkıntılı, Ağaoğlu ise en iyi dönemindeyken bu sözleşme yapılmış ve aslında şartları bakımından iyi bir sözleşme olmuş. Sadece Ağaoğlu'na sonsuz bir müddet tanınması NTHOL yönetiminin zaafı olmuş.

Hazır TL bu kadar değer yitirmişken artık Ağaoğlu'nu masaya getirmek gerekir. Yabancı yatırımcılar ülkeye akın etmek için pusuda bekliyorlar. Hükümet değişikliği veya mevcut hükümetin ilk dönemdeki ilkelerine tekrar dönmesi durumunda ülkeye para yağacak, buna eminim. Ağaoğlu'na hukuki veya başka platformda bu projeye ya başla, ya 3.şahısa ya da bana devret denmesi gerektiğini düşünüyorum.

Ytd...

SM-C7000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tamam da bilanco işlemlerinde girdi varsa cıktı da olması şarttır şimdi biz bu meblagı sokarsak karsılıgında ne cıkaracagız benim aklım onu almıor...

2.  Alıntı Originally Posted by eoztemir Yazıyı Oku
    Tamam da bilanco işlemlerinde girdi varsa cıktı da olması şarttır şimdi biz bu meblagı sokarsak karsılıgında ne cıkaracagız benim aklım onu almıor...
    Tutar aktife alacaklara eklenir karşılığıda pasife özsermayeye eklenir. Ama bende sana katılıyorum şimdiden eklenmesi bize hiç bir fayda sağlamaz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    ''Fikirlerim beni bağlar alacağınız hisseyi okuyup, araştırıp alın. Ben asla alın veya satın demiyorum''

3. Tam bir fikirtepeli olduk desenize besim fikirtepeliler gibi kira parası yerine 100 milyon usd almış sadece ama devlet el koydu olaya cumhurbaşkanına diyecem buraya da el koysun
    Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

4. Benden bu kadar bol kazançlar hepinize.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    ''Fikirlerim beni bağlar alacağınız hisseyi okuyup, araştırıp alın. Ben asla alın veya satın demiyorum''

5. Ağaoğlu ile zor ilißkiye geçerler bu sıra...zira corona olmuş diye bir haber okudum dün...)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. ALGI ne kadar onemli ve etkili.....

yakindan

Boyle boyle dokuyorlar,... yazik!...
    Akıl, akıl olduğundandır ki işlerin sonunu görür; sonu görmeyen akıl, nefis kesilir.

7. YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR

Haftalik Logaritmik
    Akıl, akıl olduğundandır ki işlerin sonunu görür; sonu görmeyen akıl, nefis kesilir.

8. USD bazinda

[URL="[url=https://hizliresim.com/A14o49][/url]"][/URL

Uzaktan

YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR...

Sayfa 11/169 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •