Sayfa 120/169 İlkİlk ... 2070110118119120121122130 ... SonSon
Arama sonucu : 1352 madde; 953 - 960 arası.

Konu: NTHOL - Net Holding

1.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Cinali birşey yazıyorsa bilerek yazar.
    Size örnek vereyim belki o zaman ikna olursunuz.
    2015 yılında global yatırım holding 10.711.922 nominal değerli sermayesinin 5.24 oranında azaltti.
    Baz fiyatı belirlenmesi için gerekli açıklamayı saat 16.30 dan sonra yaptığı için hisse 1 gün kapalı kaldı ve baz fiyat borsa İstanbul tarafından belirlendikten sonra hisse işleme açıldı.
    Lütfen gerekli bilgilere sahip olmadan yazmiyalim.
    Baz fiyatına Borsa uyar uymaz o işin başka yönüdür.
    İptal edilen hisse oranı kadar kapanış fiyati üzerinde baz fiyatı borsa İstanbul tarafından belirlenecektir.
    Sagliklar
    Ben yazdığımdan %100 eminim. Belli ki siz de eminsiniz. Bekleyip göreceğiz hangimizin haklı olduğunu. Ben de sağlıklar dilerim.

2. Tartışılacak bir durum yok, diyelimki 100 lira sermayeli şirket sermayesini %100 bedelsiz artırdı, 1 liradan 100 hisse varsa, 50 kuruştan 200 hisse olur. %50 sermaye azalttı, 2 liradan 50 hisse olur, Kimse sermeye artırımından para kazanmaz ve kaybetmez. Cinali kardeşime ben de katılmıyorum.
    Son düzenleme : gundayad; 10-10-2021 saat: 19:06. Sebep: Hata

3. Hisseyi binbir zorlukla toplayan yuzmilyonlar baglayan sirket sahiplerine bu durumun bir avantaji varmi. Yani hisseleri silip sermaye azaltmak sirket sahipleri icin avantajlimi yoksa istemeyecekleri nir durummu. 457 milyonluk hisse dolara baglasalar 3 katina cikardi. Birazda sirket sahipleri acisindan bakip yorum yapabilirseniz aydinlatici olacaktir

Alıntı Originally Posted by gundayad Yazıyı Oku
    Tartışılacak bir durum yok, diyelimki 100 lira sermayeli şirket sermayesini %100 bedelsiz artırdı, 1 liradan 100 hisse varsa, 50 kuruştan 200 hisse olur. %50 sermaye azalttı, 2 liradan 50 hisse olur, Kimse sermeye artırımından para kazanmaz ve kaybetmez. Cinali kardeşime ben de katılmıyorum.
    Ben somut örnek veriyorum yorum yapmıyorum.
    Bedelsiz sermaye artırımında öyle olur.
    Ancak sermaye azaltımında durum farklıdır
    Farki suradadadir lotun aynı kalıyor ama şirketteki ortaklık oranın artıyor sermaye azaltımı nedeniyle.
    Öyle olmasa borsa İstanbul kapanış fiyatına göre baz fiyat neden belirlesin bir mantık yuruturmusunuz.
    Sagliklar

5. SPK tebliğlerine bakmak lazım...

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Cinali kardeş herkesin aynı oranda azalacak niye birilerinin payı fazladan artsın ki...mantıksız...baştaki lot sayınıza göre sermayedeki payınız ne ise azalınca da yeni sermaye üzerinden payınız o oranda olacaktır...

Alıntı Originally Posted by hurolg Yazıyı Oku
    Cinali kardeş herkesin aynı oranda azalacak niye birilerinin payı fazladan artsın ki...mantıksız...baştaki lot sayınıza göre sermayedeki payınız ne ise azalınca da yeni sermaye üzerinden payınız o oranda olacaktır...

Kardeş herkesin hissesi aynı kalacak.
    Demek istediğim anlaşılamadı yada ben anlayamadım.
    Atıyorum eskiden 300 milyon sermayeli şirkette 1000 lotun vardi ortaklık oranın ne olurdu.
    Şimdi 200 e indi ise ortaklık oranın ne olur bu oran artmış olur.
    Ancak herkesin aynı şekilde artacağı için değişen birşey yok.
    Bunu demek istedim ama baz fiyat eksilen sermaye kadar kapanış fiyatından yüksek olarak açıklanacaktır bu önceki uygulamalarda böyle olmuştu.
    Örnek olarak global yatırım holding sermaye azaltımı hususu belirterek yazdım.
    Sagliklar

8.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Kardeş herkesin hissesi aynı kalacak.
    Demek istediğim anlaşılamadı yada ben anlayamadım.
    Atıyorum eskiden 300 milyon sermayeli şirkette 1000 lotun vardi ortaklık oranın ne olurdu.
    Şimdi 200 e indi ise ortaklık oranın ne olur bu oran artmış olur.
    Ancak herkesin aynı şekilde artacağı için değişen birşey yok.
    Bunu demek istedim ama baz fiyat eksilen sermaye kadar kapanış fiyatından yüksek olarak açıklanacaktır bu önceki uygulamalarda böyle olmuştu.
    Örnek olarak global yatırım holding sermaye azaltımı hususu belirterek yazdım.
    Sagliklar
    Kafa karışıklığı diger şirketlerde sermaye azaltımı ve eşanlı sermaye artırımı ile karıştı sanki Merko Crfsa örnekleri...

Cinali dedigi gibi 2015 de Global yat %5 gibi sermaye azalttı başka aklıma gelen yok...

Arkadaşlar elimizde olan hisselerde degişim olmayacak sadece şirketin Sermayesi düşecek

Sayfa 120/169 İlkİlk ... 2070110118119120121122130 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •