Sayfa 53/169 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon
Arama sonucu : 1352 madde; 417 - 424 arası.

Konu: NTHOL - Net Holding

1. meritin bedellisine katılacağını ve hatta satılmayan payların şirket tarafından kullanılacağını açıkladı...
    peki voyager in sermaye arttırımına katılacak mı ??
    onu neden açıklamıyor..
    voyagerdeki pay oranımız düşöesin de nederse etsin

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

Bedelliye bu kadar takılmayın...sonuçta kasasına para giricek...Bi arkadaş sureden bahsetmiş ,, dilerlerse bu sureyi uzatmak icin talepte bulunabiliyolar ve buyuk ihtimallede öyle olucak..Bu kadar kisa surede bu kadar lotu piyasada tekrar satabilmek biraz zor gibi...

3.  Alıntı Originally Posted by yatayseyir Yazıyı Oku
    vergi dairesine sunulan rakamlar oldukça iyi....son çeyrek iyi iş çıkarmış gibi görülüyor..
    pandemi bittiğinde ciddi karlar yazması lazım..1.5 milyar satış geliri diyor 2020 için..
    pandemi döneminde oldukça iyi bir rakam..
    yeni oteli de bitirdiklerinde pandemi de biterse yıllık 4..5 milyar satış geliri oluşturabilirler....ortalama yıllık 500...600 m net kar bırakabilir pandemi sonrası...
    hisse başı 1 tl gibi gözükse de kendi paylarına iktisap ettiğinden bu paylara düşen miktar da diğer paylara ait olduğundan 1.5 lira temettü adayıdır bu şirket pandemi sonrası...
    15 tl bekleriz Besim ağa...

1,5 milyar değil o, 1,5 milyon. Bu tablo konsolide değil, sadece holdingin tablosu. Normalde o rakamın sıfıra yakın olması beklenir (ki öyle zaten), çünkü Net Holding holding üzerinden satış yapmaz. Muhtemelen şirket arabası falan sattılar 1,5 milyon liralık.

Bu tablonun şirket performansı ile hiçbir ilgisi yok. Dikkat edin, fazla ilgisi yok demiyorum, hiçbir ilgisi yok diyorum. Mühim olan konsolide tablodur. Her sene bu zamanlar bu tablo üzerinden yorumlar yapılır; bu kadar kişinin muhasebe konusunda bu denli limitli bilgi sahibi olması gerçekten enteresan.

4. Ek süreyi spk dan istese bile verecegini sanmıyorum çünkü bildiğim kadarıyla bu 3.ertelemeydi verirse ilk olarak böyle bişey görmüş olucam he bunlar talep edebilir belki ama vermezler sanmıyorum zaten yeterli sürede var 1 sene neredeyse YTD

5.  Alıntı Originally Posted by incognito123 Yazıyı Oku
    1,5 milyar değil o, 1,5 milyon. Bu tablo konsolide değil, sadece holdingin tablosu. Normalde o rakamın sıfıra yakın olması beklenir (ki öyle zaten), çünkü Net Holding holding üzerinden satış yapmaz. Muhtemelen şirket arabası falan sattılar 1,5 milyon liralık.

Bu tablonun şirket performansı ile hiçbir ilgisi yok. Dikkat edin, fazla ilgisi yok demiyorum, hiçbir ilgisi yok diyorum. Mühim olan konsolide tablodur. Her sene bu zamanlar bu tablo üzerinden yorumlar yapılır; bu kadar kişinin muhasebe konusunda bu denli limitli bilgi sahibi olması gerçekten enteresan.
    limitli bilgiye sahibim doğrudur...neye şaşırdınız anlamadım...herkes detaylı muhasebe bilgisine sahip olmayabilir...

yine de açıklamanız için teşekkür ederim...

en azından öğrenmiş olduk...

6.  Alıntı Originally Posted by yatayseyir Yazıyı Oku
    limitli bilgiye sahibim doğrudur...neye şaşırdınız anlamadım...herkes detaylı muhasebe bilgisine sahip olmayabilir...

yine de açıklamanız için teşekkür ederim...

en azından öğrenmiş olduk...

Rica ederim. Lütfen yanlış anlamayın, nacizane şaşkınlığımı dile getirdim sadece. Forumda geçmişe gidip bakın, her sene bu tabloyu insanlar sizin gibi yorumlamış. Bu elbette şaşırılacak bir şey, bunu ifade etmem de çok normal. Sonuçta burada borsadan para kazanmak isteyen insanlar var. Ama şu tablonun konsolide olmadığını, dolayısı ile o satış rakamlarının holdinge ait olup asıl iştigal konusuyla bir alakası olmadığını vs. bilen kişi çok az. Bırakın şaşırmayı, bundan doktora tezi bile çıkar

7. açıkçası orta halli bilanço okuryazarıyım..
    cep telefonundan kap bildirimini okurken sıkıntı oldu..
    ana başlığa dahi dikkat etmeden yorumladım..baktığım iki şey satışlar ve dönem net karı oldu...
    250 milyon zararı görünce 1.5 milyonu milyar olarak algıladım ve siz yazana kadar da ayıkamadım
    gücenmedim ama şaşırmanıza şaşırdım zira forumdakilerin bir çoğu basit temel ya da teknik analizlere dahi vakıf olmayabiliyorlar...
    1994 ten beri işlem yaptığım halde benim de faaliyet raporları vergi dairesi bildirimleri ya da finansal raporlarda okuyamadığım yerler var..
    doğru olanı söyşemişsiniz aslında...
    finansal okut yazar olmadan yatırım yapıyoruz malesef..
    ama investing yorumlarını okuyunca kendimi ekonomist gibi görmüyor değilim
    bol kazançlar dilerim

8.  Alıntı Originally Posted by yatayseyir Yazıyı Oku
    açıkçası orta halli bilanço okuryazarıyım..
    cep telefonundan kap bildirimini okurken sıkıntı oldu..
    ana başlığa dahi dikkat etmeden yorumladım..baktığım iki şey satışlar ve dönem net karı oldu...
    250 milyon zararı görünce 1.5 milyonu milyar olarak algıladım ve siz yazana kadar da ayıkamadım
    gücenmedim ama şaşırmanıza şaşırdım zira forumdakilerin bir çoğu basit temel ya da teknik analizlere dahi vakıf olmayabiliyorlar...
    1994 ten beri işlem yaptığım halde benim de faaliyet raporları vergi dairesi bildirimleri ya da finansal raporlarda okuyamadığım yerler var..
    doğru olanı söyşemişsiniz aslında...
    finansal okut yazar olmadan yatırım yapıyoruz malesef..
    ama investing yorumlarını okuyunca kendimi ekonomist gibi görmüyor değilim
    bol kazançlar dilerim

Haklısınız investing forumları gerçekten fantastik bir alem, apayrı bir seviye

Ben de bol kazançlar dilerim!

Sayfa 53/169 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •