Sayfa 74/169 İlkİlk ... 2464727374757684124 ... SonSon
Arama sonucu : 1352 madde; 585 - 592 arası.

Konu: NTHOL - Net Holding

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
     Alıntı Originally Posted by kilavuz Yazıyı Oku
    Evet çook uyanık adam o yüzden mi şirketi geçen sene 500 milyon zarar etti üç aylıkta 200 milyon zarar etti şimdi işletme gideri felan dersiniz diye ben yazayım kapalı kalan 400 500 yataklı bir otelin bir sezonluk gideri 3 milyon usd yi geçmez maaşları ödese bile kaç tane oteli var böyle kaç yatak kapasiteli oda sayısıyla personel sayısı aynı olsa 2000 oda kapasitesi olsa 2000 personel olur ki çoğu stajjer askari ücret yani bu zarar işletme gideriyle açıklanacak bir durum değil öyleyse besimin veya yöneticisinin finansalları yönetememesi yani uyanık felan değil uyanık olsa böyle bir zarar olmazdı haa yok zaten o uyanıklığından dolayı bu zara oluşuyor dersen sonunda da borsadan çıkacak dersen o zaman herşey yerli yerine oturmuş olur bende derim uyanık adam
    Emlak, inşaat sektörü çatır çatır çalışırken ,Konya çimento da yıllardır ( sözde ) zarar ediyor..!.
    Pandemi döneminde marketler para basarken, Sabancı'nın Karfuru ( teknik olarak yıllardır iflasta idi ) zarar etti, ediyordu,,sermaye azaltımı+bedelli sermaye arttırımı yaptı da , iflastan kurtuldu..
    Eeee, Bunlara ne diyeceğiz peki.??..

2. Cvaplıyacam ama sen önce Bi de hiç inşaat yaptın mı neyse yapmadığın çok belli istersen şöyle yapalım Bi adam koy o fabrikanın kapısını gören bir yere çıkan tüm kamyonları 1 ay boyunca saysın sonra gidip kesilen faturaları kontrol etsin bakalım kaçta kaçına fatura kesiyorlar ayrıca çimento sektörü ço karlı bir iş olmadığı için çalmak elzem gibi bişey ayrıca marketçilikte öyle çok profösyenel olmak lazım yoksa %5 ~7 karla çalışan sektörlerde yaptığın en ufak hata seni zarara götürür böyle market sektörlerinde de otellerin gıda satın alma birimleri gibi çekler le iş yürütülür uzun vade ile iş çözmeye çalışırlar markete girer satılır ama malı temin edenin parası hala ödenmemiştir malın çoğu kendilerine ait değil anlayacağın emanetçiler sadece yıl içinde her ay Bi zam gelse satılan mala kar uçup gider ciro artar ama ortada kar olmaz
    Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

3. Birde şöyle bişey var mütahitlerin fatura açıklarını hep çimento faturasıyla doldurur mütahit gider aracıya yaz biraz fatura der çünkü aldığı çoğu parti çimento yu kdv siz almıştır elinde çimento faturası yoktur yani işi çimentoyla yapar hakedişler hep çimento esaslı imalatlardır ama elinde Bi tek sene başında eğer yıllara sari iş ise yok yıllara sari iş değilse iş başlangıcında aldığı çimento ya Bi fatura kestirir ardından 10 parti mal gelir fatura olmaz ama yaptığı işin keşfini yaptırsan imalattaki çimento miktarıyla kesilen faturadaki çimento hiç bir zaman tutmaz işte bunlar hep kaçırma hep çalma işlerinden ileri geliyor

4. Bi delilik yaptım gittim vbtyz aldım bakalım orada yüzümüz gülecekmi

Cumhurbaskanının Kıbrasta verecegı mujde maraş ile alakalı olabılırmı acaba
    Söyledıklerım Benı Baglar Kesınlıkle Yatırım Tavsıyesı Degıldır.

6.  Alıntı Originally Posted by fenerLEE Yazıyı Oku
    Cumhurbaskanının Kıbrasta verecegı mujde maraş ile alakalı olabılırmı acaba
    Bence Azerbeycan,Pakistan ve belki Katar'ın KKTC'yi resmen ülke olarak tanıyacaklar buda Nthol için çok olumlu bir gelişme olur.

7. Ne mujde ama. Dunyaya rezil olduk ona yanarim

Sayfa 74/169 İlkİlk ... 2464727374757684124 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •