Sayfa 84/169 İlkİlk ... 3474828384858694134 ... SonSon
Arama sonucu : 1352 madde; 665 - 672 arası.

Konu: NTHOL - Net Holding

1. Dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi GLYHO . Gir bak oku sayfasını. Ağlama duvarı.
     Alıntı Originally Posted by kilavuz Yazıyı Oku
    İyi şeyler düşünün iyi olsun mesela ben nethol ün bir kruvaziyer gemi aldığını düşünüyorum Karadenize demir attığını Romanya Ukrayna Rusya İstanbul gibi yerlerden yolcu taşıdığını düşünüyorum deniz otobüsleriyle yatlarla ne fiyakalı olur değil mi 4 5 ülkeden aynı anda müşteriler geliyor ardından ikinci gemi üçüncüsü Akdeniz'e montekarlo açıklarına
    M2007J17G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sn.bulut rüzgarı
    Bu global patronu ve netholding patronu bu borsanın piridirler ticarette kazanmadigini borsada kazanıyorlar bu anlamda takdire sayandir
    Sermaye azaltımı dolaylı bir temettudur
    Muhasebeci araştırsın diyorsun ya işin aslı
    Aynı hissen olacak vede şirketin sermayesi azalacak refarans fiyatı borsada borsa İstanbul'da belirlenir.borsada fiyat artar eksilir
    O ayrı konudur.
    Gelelim alınan hisselerin satışına isterse sirketbunu 1 TL dan satar buna SPK.birsey yapamaz.spk.sirketlerin yönetim ve kararlarına karışmaz vede karismamalidir yaptığı doğrudur.
    Keşke SPK.ile ilgili yazarken uzman arkadaşına
    Yapılan yanlışları söyleseniz vede SPK.yi tenkit ve eleştirileri de yazabilseydiniz.
    Eleştirilere bir katkın vede görüşün olsaydı.
    Hisseyi baskı altında tutup tahsisli ile sermaye oranını artiran besim tibuka izin veren besim tibuk benim için vurguncudur.
    Doğan holdinge de aynı kıyak yapılmıştır.
    Yazıklar olsun SPK.
    Sagliklar

Borsa yatırımcıları arasında iltifata! Maruz kalan patronların başında gelir.sonrada kankasi besim tibuk

Bu net grubu istanbul yaklaşımı ile kurtulduğunu İnşallah unutmaz
    Ama insanoğlu geçmişi çabuk unutuyor
    Sagliklar

5. Birşeyler atlanıyor yorum yaparken;

İlk etap satışa veya sermaye azaltımına konu olacak lot adedi sanırım 80M civarı geri alınan payların tamamı degil

Sermaye azaltıldıgı takdirde teorik fiyat o oran artar dogru fakat pratik teori ile örtüşmeyebilir BT bu yola giderse fiyat yükselsin diye degil kendi % si yükselsin diye gidecek unutmayalım ve yine unutmayalım bizlerin % si de artacak yani bu yola son care basvuracaklardır bence

Nitelikli yatırımcıya satıs fiyatının spk nın müdahale edebilecegi bir konu oldugunu sanmıorum nakit ihtiyacı var diyip cıkarlar işin icinden illa düşük fiyattan satma niyetleri varsa

Bodrumun Çed raporu hafiften tepki cekmeye basladı cevrecilerden umalım ki iş Tv lere cıkacak kadar büyütülmesin

Sonucta insaat ruhsatı alınınca sözleşmedeki maddeler yürürlüğe girecek Çed raporu pozitif fakat asıl gereken inşaat ruhsatı

Herseyden bagımsız şirket tahtada mal yakalarsa affetmiyor hissenin gercek degerinden düşük oldugu aşikar

6. Globalin gemileri mi var kumar mı oynatıyor liman işletiyor yani aynı iş değil ben ne diyorum sen ne diyorsun Bi gemi alıp Karadenizin orta yerinde kumarhane işletebilir isterse diyorum bu iş liman işletmekle ne alakası var anlamadım neyse yakında böyle bişey yapacaklarını düşünüyorum bekleyip görecez
    Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

7.  Alıntı Originally Posted by eoztemir Yazıyı Oku
    Birşeyler atlanıyor yorum yaparken;

İlk etap satışa veya sermaye azaltımına konu olacak lot adedi sanırım 80M civarı geri alınan payların tamamı degil

Sermaye azaltıldıgı takdirde teorik fiyat o oran artar dogru fakat pratik teori ile örtüşmeyebilir BT bu yola giderse fiyat yükselsin diye degil kendi % si yükselsin diye gidecek unutmayalım ve yine unutmayalım bizlerin % si de artacak yani bu yola son care basvuracaklardır bence

Nitelikli yatırımcıya satıs fiyatının spk nın müdahale edebilecegi bir konu oldugunu sanmıorum nakit ihtiyacı var diyip cıkarlar işin icinden illa düşük fiyattan satma niyetleri varsa

Bodrumun Çed raporu hafiften tepki cekmeye basladı cevrecilerden umalım ki iş Tv lere cıkacak kadar büyütülmesin

Sonucta insaat ruhsatı alınınca sözleşmedeki maddeler yürürlüğe girecek Çed raporu pozitif fakat asıl gereken inşaat ruhsatı

Herseyden bagımsız şirket tahtada mal yakalarsa affetmiyor hissenin gercek degerinden düşük oldugu aşikar
    80 milyon değil, 186 milyon civarı. Ama önemli olan %10’u aşan kısım olduğundan, sermayenin %23’üne denk gelen 129 milyon hisse oluyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
     Alıntı Originally Posted by incognito123 Yazıyı Oku
    Benim mesajlarımı takiben neden SPK eleştirisi yarışına girdiniz, anlayabilmiş değilim. Sanırım yazdığımı tam okumadınız. Ben SPK kusursuz mu dedim?

- Önce "HUKUK DEVLETİ" denilmiş, sonra "seçim zamanı SPK küçük yatırımcıyı korur". Hukuk devletinde, SPK seçim zamanına göre tavır mı değiştirir?
    - Elinde bir kanıt olur, bilgi olur, belge olur, mevzuatla ilgili bir yorumun olur SPK'ya yazarsın, onlar da değerlendirir. Twitter'dan mesaj kampanyası başlatmakla aynı şey mi? Gerçekten atılan mesajlarla SPK'nın kararının değiştiğini mi zannediyorsunuz?
    - Gelelim karara: Dediğim gibi, Avrupa'da neredeyse 2 otelden biri satılık (şehir otelleri hariç). Otel hissesi blok satışı için, tarihin en kötü zamanı. Ve böyle bir zamanda, şirketin 1 yıllık ek süre istemesine karşı kampanya başlatmak, akılla mantıkla izah edilecek bir şey değil. Herhalde zannediyorsunuz ki, bu 4 ayda hisse baskılanmaktan vazgeçilince (bu arada çok eminsiniz holdingin baskıladığından) fiyatı bir anda 40 TL'ye çıkacak, alacak olan uluslararası grup da aptal ya, 4 ay önce 4 TL'den toplamadığı hisseyi 40 TL'den alacak. O 40 TL'ler süre uzatımı olsaydı belki seneye olabilirdi. Süre uzatımına karşı olmanın, kabul edilmesin diye kampanya başlatmanın akıl ile izah edilecek tarafı yok.
    - Toplanan hisselerin iptalinin hisse fiyatını artıracağı iddiasını da, etrafınızda bir muhasebeci varsa ona sorun, o anlatsın. Daha birkaç ay önce bu forumda konsolide bilanço ile holding bilançosunun farkı bilinmeden, holdingin 1 milyon TL'lik cirosu 1 milyar TL diye yorumlanıp buna göre akıllar yürütüldü, sonuçlar çıkartıldı. Bir kişi de düzeltmedi. Her şeyi çok iyi biliyorsunuz. Elbette ki bu müthiş bilgi seviyesi ile, borsada zengin olmak en çok sizin hakkınız.
    Türkiye Muz Cumhiriyeti Değil ise,Mahkemelerin serbest bıraktığı Cinayet Zanlıları, ve Diger Suçlular,Sosyal Medya da konu olup, Açılan Kampanya-Eleştiriler sonucu neden Tutuklanıyor.??
    SPK,ve Diger Kurumlar;Kanunları adamına ve dönemine göre uyguladığını Siz de Bal gibi biliyorsunuz..
    Her türlü dalaverenin döndüğü bu Ülkede,'' Vatandaş cahil,Yöneticiler akıllı'' diyemez,iddia edemezsiniz..
    Sonuçta;( Çoğu ) Şirket sahipleri de ,Onların evraklarını inceleyen memurlar da ,birbirinden farksız..

Sayfa 84/169 İlkİlk ... 3474828384858694134 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •