Sayfa 58/169 İlkİlk ... 848565758596068108158 ... SonSon
Arama sonucu : 1352 madde; 457 - 464 arası.

Konu: NTHOL - Net Holding

1. Bilançodan beklentiniz nedir

2. bilanço gelmeden bu ne heyacan sanki kar bekliyorlar kagıdın bütün dengesini bozdular

3. Ya ne oluyor?
    Dün yüzde 9
    Bugün yüzde 5
    Bi açıklama da yok.
    Battı mı holding

4. Besim aga selaleleri sever. Panik yok.

Ytd degildir.

5. Neredeyse bütün ceyrek kapalılardı ona ragmen son ceyrek bilancoda sapkadan tavsan cıkarmıs Orlando...

Btc almıslar TR de ilk sanırım...

Faaliyet raporu ilk defa bu kdr detaylı, seffaflasma lafta kalmıyor gibi...

Gecen hafta temerrüde düşüyorlar diye bi laf cıkmıs, güncel nakit poz. 322Mio heralde vazgecmişler temerrüde düşmekten...

6.  Alıntı Originally Posted by eoztemir Yazıyı Oku
    Neredeyse bütün ceyrek kapalılardı ona ragmen son ceyrek bilancoda sapkadan tavsan cıkarmıs Orlando...

Gecen hafta temerrüde düşüyorlar diye bi laf cıkmıs, güncel nakit poz. 322Mio heralde vazgecmişler temerrüde düşmekten...
    Kumar sadece faaliyet alanı değil, ruhlarına da işlemiş sanırım. Bence bir şirket mevduat dışında veya hedge amacı dışında spekülatif bir pozisyon almamalı. Hatta açık pozisyonu yoksa veya ticareti döviz ile değilse dövize bile bulaşmamalı. Çünkü yatırımcılar o şirkete ticari performansları için ortak oluyor. Yani otelse otelcilik, gıdaysa gıda işine ortak olmak istiyor. Bugün oh ne güzel kar yaptık dediğiniz spekülatif bir pozisyon ters durumda şirketleri bile batıracak bir hal alır.

25 sene finans sektöründe çalıştım. 0 borçlu ve para basan bir ecza şirketinin batışına yakından tanık oldum. Sabit kur rejiminde xx tarihindeki kur ve o tarihe denk gelen tl mevduatı sabitti bildiğiniz gibi. Bu ecza firması da bankadan nakit karşılıklı spot döviz kredisi kullanıp, yarattığı tl ile aynı vadeye mevduat yaptı. Yani ihtiyacı yokken yüzde 1.5 marj için kredi kullandı, döviz short oldu, burada yarattığı tl'yi mevduat rehni olarak bankaya verdi. Bu sayede firmanin faaliyetleri haricinde ekstradan 1 m usd kar yazılacaktı. Meşhur anayasa krizi sonrası sabit kur rejimi dalgaliya döndü ve firma 1 gecede 35 m usd kur zararı yazdı. Bankalar hemen üzerine gitti ve tıkır tıkır işleyen ve para kazanan firma sadece spekülatif bir pozisyon aldığı için battı.

Şimdi nthol ne kadarlık bir pozisyon aldı bilmiyorum ama bazen bu tatlı kazançlar narkoz etkisi yaratıp firmayı uyuşturabilir. Btc değeri 10da birine düşse ne olur hesabını inşallah iyi yapmışlardır.

SM-C7000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by eoztemir Yazıyı Oku
    Neredeyse bütün ceyrek kapalılardı ona ragmen son ceyrek bilancoda sapkadan tavsan cıkarmıs Orlando...

Bu bilgi nerede geçiyor hocam, bilançoda rastlamadım ya da kaçırdım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 58/169 İlkİlk ... 848565758596068108158 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •