Sayfa 144/169 İlkİlk ... 4494134142143144145146154 ... SonSon
Arama sonucu : 1352 madde; 1,145 - 1,152 arası.

Konu: NTHOL - Net Holding

Fiyat 5.83 yapılmıştır

2. Net Holding geçtiğimiz yıllarda çeşitli tarihlerde geri alım programı kapsamında yaklaşık 114 milyon lot geri alım yapmış ve bu geri alımların satım tarihinde satış yapmamış SPK’dan ek süreler talep etmiş ve yaklaşık bu süreyi üç yıl olarak uzatmıştır. 2021 yılında tekrar ek süre talep edilmiş ancak SPK şirketin küçük yatırımcıyı daha fazla mağdur etmemesi için talep edilen ek süreyi vermemiştir. Şirket SPK’nın olumsuz geri dönüşü ile birlikte nitelikli yatırımcıya satış veya payların itfası durumuyla bilinmesine rağmen hiçbir yatırım şirketine veya aracı kuruma veya yatırım bankasına satış için yetki verilmemiş ve tam olarak SPK’nın süre bitimine verdiği son gün bir oldu bittiyle oğlu Kerem Tibuk’a muvazaalı satış yapılmıştır. Defter değerinin altında oğluna neredeyse hisse başına 1.25 Euro (alınan paylar Euro kredi kullanılarak alınmış ve faiz maliyeti şirkete ödetilmiştir) ile mal edilen senetler 5.6’dan satılmış ve sermaye transferi yapılarak haksız kazanç elde edilmiştir. Bahse konu muvazaalı satışın tutarı önceki yıllarda yapılandeğerleme değeri olan 6.24’ün dahi altındadır. Sadece şirketin 2022 yılında Ağaoğlu Milas projesinden elde etmeyi planladığı tutar 4 milyar TL olup % hisse satılmasıyla bu tutarın 1 milyar TL’si Kerem Tibuk’a dolaylı yoldan aktarılmış olmuş ve hisse alımları bedavaya getirilmiş hatta üstüne 250 milyon TL para kazanılması sağlanmıştır.Zira kendilerinin 30/06/2021 de yaptığı değerlemede Milas projesinden beklentinin 347 Milyon USD olduğu ifade edilmiştir. Bu satışın sonucunda şirketin değerinin yaklaşık 300 milyon usd olduğu varsayımıyla kendilerine bu tutar üzerinden şirketi satıp satmayacağı sorulmalıdır ki bu son yapılan genel kurulda kendilerine sorulmuş ve kesinlikle bunun olamayacağı ifade edilmiştir. Hasılı yıllardır kendilerine hisse alımı için başvurmuş tüm kişileri ve şirketleri red etmiş ve hiçbir yatırım kuruluşuna hisse satışı için yetki vermemiş ve günün sonunda Türk Ticaret Kanununda grup olarak tanımlanan öz oğluna hissenin ederinin 1/3 fiyatına satış yapılmış ve buna SPK’nın ve tüm yatırımcıların göz yumması beklenmiştir. Bahse konu satışın iptalinin ve hisselerin itfa edilmesini veya güncel defter değeri olan 21 TL’den oğluna satışın yapılmasını bu surette küçük yatırımcının haklarının korunmasını arz ederiz.

SPK.ya bugüne kadar yaptığım hiç bir haklı talebime olumlu cevap alamadım.
    1.finans finan kiralamada çağrı bedeli düşük idi 0.80 defter değeri çıkardılar
    2.izocam kottan çıkma degerlemede gayrimenkul değerlemesini yapmadılar düşük değerleme ile çıktı kottan
    3.hurtuyetten hukuksuz gerekçe yazilmadan muafiyet tanıdılar şimdi bakalım hukuksuzluk daha ne kadar sürecek
    4.koza grup hisselerinde hisseleri donduramadilar mal varlıkları resmi gazetede ilan edilerek donduruldugu halde
    Başka ilavelerde var ama bıktım bu kurumun uygulamalarından
    5.cam grubuna özel tebliğ çıkardılar
    Sağlıklar

4. Abi spk ya şikayet etseniz ne olur adam işini ayarlamış ne oldu akdere alıyodu 20 25 ten satsaydi ya akdere %100 dedeyle blöf yapiyo mustafa bey bu sefer nasil savunucak bakalim dedeyi çok merak ediyorum he bu arada çok bekleriz maliyetim 4 5 olsa 1 dakika durmam ben açtım vantilatörü estiriyorum dedenin canı ne zaman isterse o zaman götürsün yazmıycaktim ama boşuna uğraşmayin şikayetle felan dede milyon kez hesap etmiş her ihtimali hesaplamıştir herkese selam olsun YTD

5.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Fiyat 5.83 yapılmıştır
    Devir borsada gerçekleşmeyecek mi? Ne zaman olacak? Fiyat göçtü yine

6. Şikayetten başka çözüm yok.dupeduz haksızlık yapılıyor.kendi hakkını aramayana kimse acimaz

Gelen KAP haberlerine bakacak olursak;

Hisse devir bedeli 5.830 TL oldu.

Kerem Tibuk'a satış TSP Ak Yatırım aracılığıyla yarın yapılacak.

Kerem Tibuk dün olduğu gibi bugün de 5570 -5.700 TL arası fiyattan 1 milyon lot aldı. Satış öncesi toplamda 10 milyon lot hissesi oldu.

Şirket 5.060 -5.700 TL 'den 3.010.000 lot aldı.

Şirketin 145 milyon lotu Kerem Tibuk'a satıldığından sermaye azaltımına konu hisse kalmadığından 31.12.2021 tarihli olğanüstü genel kurul konusuz kaldı ve iptal edildi.

Kerem Tibuk ve Şirket'in 3 günlük alımları 5 milyon lot oldu.

Şirket ve Kerem Tibuk hisseyi baskılayanlara karşı bugün bir kez daha bırakmayacaklarını gösterdi. Ben yatırımcıların haklı olarak şikayet ettikleri değerlemeyi şimdilerde bekliyorum.

Al/sat yatırım tavsiyesi değildir.

8. Spk onaylamış baba 3 ml oğul 1ml yine almış neyi şikayet edeceksiniz

Sayfa 144/169 İlkİlk ... 4494134142143144145146154 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •