Sayfa 145/169 İlkİlk ... 4595135143144145146147155 ... SonSon
Arama sonucu : 1352 madde; 1,153 - 1,160 arası.

Konu: NTHOL - Net Holding

Alıntı Originally Posted by Nedim Yazıyı Oku
    Spk onaylamış baba 3 ml oğul 1ml yine almış neyi şikayet edeceksiniz
    Yanlış anlaşılmayı düzeltelim.

145 milyon hissenin satışından 500 milyon TL kar elde edilse de yatırımcılar bu satış şirketin tüm aktifleri yeniden kıymet değerlemesi yapılarak yapılsaydı daha yüksek bedele satılacağını belirtiyorlar.

Yoksa SPK zaten yıl sonuna kadar 145 milyon lotu ya sat ya sermayeden düş diye izni vermişti. SPK ya bu yönde şikayetin bir manası yok.

Değerleme yapılmadan bu kadar yüksek miktarda hissenin bir cepten diğer cebe satışı eleştiri konusu yapılmakla birlikte şirketin bu yönde teklif gelmedi demesine rağmen bir yetkilendirme de yapmadığı ortada.

Şirket ve yeni büyük ortağın tüm bunlara rağmen 2 gündür hisse alması olumlu. 5 milyon hisse daha dolaşımdan çekilmiş oldu.

Aynı şekilde bu tür satışlarda fiyat baremi yönetim kurulu kararından önceki 180 gün ve sonrası gelişmelere göre belirlendiğinden bir baskının kalktığını da söyleyebiliriz.

Diğer yandan hissede varlıkları konuşulan bazı büyük yatırımcıların da baskısının kırıldığını düşünüyorum.

Ocak 2022 ile BİST 100 hissesiyiz ve vergisel avantaj nedeniyle yıl sonu yeniden değerlemenin olacağını da düşünüyorum.

Kasaya girecek olan 70 milyon usd finansal ve mali tabloları da düzeltecek olup FED faiz artış sürecinde bu artı likidite olumlu fiyatlanacaktır.

al/sat yatırım tavsiyesi değildir.

2. Şirketin hissesine sahip çıkması yatırımcıları spekülatif işlemlere karşı koruyucu bir işlem.Umarım devamı gelir ve hisse fiyatları reel değerine ulaşır. Yatırım tavsiyesi değildir
     Alıntı Originally Posted by HAK Yazıyı Oku

145 milyon hissenin satışından 500 milyon TL kar elde edilse de yatırımcılar bu satış şirketin tüm aktifleri yeniden kıymet değerlemesi yapılarak yapılsaydı daha yüksek bedele satılacağını belirtiyorlar.

Yoksa SPK zaten yıl sonuna kadar 145 milyon lotu ya sat ya sermayeden düş diye izni vermişti. SPK ya bu yönde şikayetin bir manası yok.

Değerleme yapılmadan bu kadar yüksek miktarda hissenin bir cepten diğer cebe satışı eleştiri konusu yapılmakla birlikte şirketin bu yönde teklif gelmedi demesine rağmen bir yetkilendirme de yapmadığı ortada.

Şirket ve yeni büyük ortağın tüm bunlara rağmen 2 gündür hisse alması olumlu. 5 milyon hisse daha dolaşımdan çekilmiş oldu.

Aynı şekilde bu tür satışlarda fiyat baremi yönetim kurulu kararından önceki 180 gün ve sonrası gelişmelere göre belirlendiğinden bir baskının kalktığını da söyleyebiliriz.

Diğer yandan hissede varlıkları konuşulan bazı büyük yatırımcıların da baskısının kırıldığını düşünüyorum.

Ocak 2022 ile BİST 100 hissesiyiz ve vergisel avantaj nedeniyle yıl sonu yeniden değerlemenin olacağını da düşünüyorum.

Kasaya girecek olan 70 milyon usd finansal ve mali tabloları da düzeltecek olup FED faiz artış sürecinde bu artı likidite olumlu fiyatlanacaktır.

563.875.937 TL sermayesi var.

228.370.115 %40.50 Net Holding A.Ş.nin (Bugünkü 3 milyon alış hariç)

181.364.414 % 32.16 Besim Tibuk

154.141.407 %27.34 Halka açık.

Halka açık kısımda bugünkü alışla birlikte Kerem Tibuk'un 9.917.637 lot %1.76

Görüleceği üzere halka açıklık şirketin sahip olduğu, Besim Tibuk ve kerem Tibuk sonrası %25 ler düzeyine geliyor.

Bu %25 lik kısımda dolaylı olarak hakim olunan kısımda olabilir mi bilmiyoruz.

Eğer şirket , Kerem ya da Besim Tibuk alımlarına devam ederse güzel gelişmeler olursa 2022 yılında geçmişin acısı çıkar mı göreceğiz...

4.  Alıntı Originally Posted by HAK Yazıyı Oku
    563.875.937 TL sermayesi var.

228.370.115 %40.50 Net Holding A.Ş.nin (Bugünkü 3 milyon alış hariç)

181.364.414 % 32.16 Besim Tibuk

154.141.407 %27.34 Halka açık.

Halka açık kısımda bugünkü alışla birlikte Kerem Tibuk'un 9.917.637 lot %1.76

Görüleceği üzere halka açıklık şirketin sahip olduğu, Besim Tibuk ve kerem Tibuk sonrası %25 ler düzeyine geliyor.

Bu %25 lik kısımda dolaylı olarak hakim olunan kısımda olabilir mi bilmiyoruz.

Eğer şirket , Kerem ya da Besim Tibuk alımlarına devam ederse güzel gelişmeler olursa 2022 yılında geçmişin acısı çıkar mı göreceğiz...
    Kapta yarınki satış için fiyat 5.83 marj ise 4.67-6.99 Yazıyor. Tavan 5.97 iken 6.99 dan işlem olabilir mi? Serbest marj mı uygulanacak yarın yani?

5.  Alıntı Originally Posted by HAK Yazıyı Oku

Aynen katılıyorum.bundan sonra iyi olacak inşallah.baski yapanlara hodri meydan dediler.baskicilarin kalaninii da alacaklar anlaşılan.

Kafa karışıklığı olmasın satış işlemi 5.830 TL üzerinden olacak.
    Lakin bedel USD olarak ödenecek ve 70 milyon usd.
    Dolar 18.000 TL olduğunda 18.000 x 70.000.000 1.260.000.000 TL yapar ki bu da otomatik olarak bir lot hissenin maliyetini alıcı Kerem Tibuk ve ailesi adına 8.700 TL yapar.

7.  Alıntı Originally Posted by HAK Yazıyı Oku
    Kafa karışıklığı olmasın satış işlemi 5.830 TL üzerinden olacak.
    Lakin bedel USD olarak ödenecek ve 70 milyon usd.
    Dolar 18.000 TL olduğunda 18.000 x 70.000.000 1.260.000.000 TL yapar ki bu da otomatik olarak bir lot hissenin maliyetini alıcı Kerem Tibuk ve ailesi adına 8.700 TL yapar.

Ya bu kağıt 5.83 ten satılmadı mı? Neden bu fiyattan işlem görüyor hala?

8. Uzun suredir yazmiyordum ama yazmadan yapamiyacagim. Yahu Kerem bu parayi nerden buldu??? Hadi bitcoin zengini onu biliyoruzda 70m$ likda bitcoinden para vurmusmudur hic tahmin etmiyorum. Yahu bu cocugun sirketten aldigi maas harici bir geliri yok. Kredi cekip aldi desek sirketin kar payi odeme olasiligi pek olmadigi ortada oldugun gore krediyi neyle oduyecek?? Bizimi kopariyor ne yapiyor bu cocuk? Bir bilen yada kendisi gelip yazsin delikanli gibi 70m$ nakit paradan bahsediyoruz 14k$/ay dan 5000ay yapar...

IN2020 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 145/169 İlkİlk ... 4595135143144145146147155 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •