Sayfa 109/169 İlkİlk ... 95999107108109110111119159 ... SonSon
Arama sonucu : 1352 madde; 865 - 872 arası.

Konu: NTHOL - Net Holding

1. Bişey daha bu hisseden 1 liranın üstünde kar ettim kalan lotlar danasının buzağısı o sebeple sat mı yo rum
    Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

2.  Alıntı Originally Posted by kilavuz Yazıyı Oku
    Apple de sen yaparsın artık senin aklın çok çalışıyor ya herşey herkesten iyi biliyorsun maşallah ben sana söyleyeyim anlaşmanın içinde işin süresi belirtilmemiş her inşaat işinde ne zaman başlayacağı ne zaman biteceği yok en azından bunu bu yatırımcı bilmiyor Besim diyor biz o dönemin en büyük inşaat şirketlerinden biriyle anlaştık peki bu en büyük inşaat şirketinin sermayesi ne biliyor mu şirketin bu 10 milyon metrekareye bu inşaatı yapabilme kabiliyeti var mı neyse hiç oralarda girmeye gerek yok bu iş ne zaman bitiyor bu inşaatı bitirip teslim etme tarihi nedir eğer bu tarihte bitiremezsen müeyyidesi nedir bunu bilsin ky cı yoksa 100 yıl mı 200 yıl mı ne ky ne zamana kadar bekleyecek bu bile dava konusu incognito ha sen daha iyisini bilirsin ama yinede yazdık işte al eline Bi tip sözleşme içinde kaç tane madde var görürsün arkadaşım Bi arsa teslim etti kendisinde mütahittir ama o bölgede yantaraftaki arsa sahibi mütahite verdi arsasını içinde parkesinden pirizine lavabosundan tuvalet taşınakulanılacak tüm pis su temiz su borusuna kadar marka marka yazdırdı en geç başlama tarihini ve bitim tarihini bitiremediği taktirde geçen her gün için cezasını yazdı tam süresinde bitti o inşaat şimdi bu şirketin de ky olarak bu sözleşmede işe başlama işin bitimi tarihlerini bu ky bilmesi gerekirdi ayrıca yapılacak otel ve evlerin niteliklerini bilmesi gerekirdi
    Her şeyi herkesten iyi bilme kısmını geçelim, orası boş muhabbet.

Herhalde mesajımı okumadan heyecanla cevap yazmışsınız. Yazdığınız bütün problemlere ben de katılıyorum. Ama sizin varmak istediğiniz noktayı anlayamıyorum. Sözleşmede tamamlama kısmı, "inşaat ruhsatı alınmasını takiben 7 yıl" olarak belirtilmiş (7 değil de 9 vs. de olabilir, isteyen arşivden bulsun). Bu zaten zamanında açıklanmıştı. Bu bence bir problem, süre sözleşme tarihinde başlamalı veya en azından nihai bir müddet belirtilmeliydi. Anlamadığım ve önceki mesajımda sorduğum husus şu: Şu anda eksik olan hangi bilgiye ihtiyaç duyuyorsunuz? Yani hangi bilgiyi holding sizden gizliyor? Gecikme cezasını vs. öğrenmek istiyorsanız, o 7 yıl sonrasının konusu, zira sözleşmeye göre bir gecikme yok.

Ky olarak sözleşme işe başlama ve bitirme tarihlerini bilmek hakkımız diyorsunuz. Ee zaten bu bilgi paylaşıldı. İşe başlama tarihi inşaat ruhsat alma tarihi, bitme tarihi de bunu takiben 7 yıl. Evet, holding zayıf bir sözleşme imzalamış bundan 20 sene önce; o dönem ellerinin çok güçlü olmadığını da unutmamak lazım. Bunları kabul etmek neden bu kadar zor? Sözleşme şartlarını beğenmiyorsanız, hissenizi satarsınız, kimse zorla aldırmıyor ki.

Başka hangi bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız, söyleyin tartışalım. Bunun yerine herseyi daha iyi biliyorsun vs. muhabbetlerine girmeyi tercih ederseniz de kendiniz bilirsiniz. Tutan da yok ayrıca, gidin açın davanızı, şu forumda harcadığınız zamandan kısa sürede yazılır dava dilekçesi.

3. Ceza konusu sözleşmede olması lazım işin süresinin bitiminden sonra yazılacak bişey değil ayrıca ruhsat tarihi içinde bir süre verilmeliydi yani inşaat ruhsatını adam siktimsene almaz ise ne olacak tüm bu etkenler düşünülüp hepisi ayrı ayrı maddelerle bağlayıcılığı olan şartlar yazılmalıydı tüm bunlar yinede o arsayı ağaoğlunun yap maz hemen hemen tüm yap sat mütahiti arsa karşılığı ev+para şeklinde sözleşme yapar açın öyle bir yapsatçı mütahitin veya arsa sahibinin imzaladığı sözleşmeyi inceleyin neler neler yazıyor hele bir de İstanbulu iyii bir semtindeyse ayrıca bu ve buna benzer sözleşmelerin dava konusu olduğu bir dünyada dava var tamamlanmadan işlerle ilgili neyse dağıtmayayım konuyu sonuçta bisimin attığı imza satış sözleşmesi değil o sebeple arsayı ağaoğlunun yapmaz birde takıldığım bir konu daha var 2006 yılında mı bu sözleşmeyi imzaladı euromu dolar mı aldı döviz bu kadar ucuzken koos koca holding bu paraya mı sıkışmış o tarihte anlam veremedim bu bu şekil devam ederse zaten günün birinde dava konusu olur bana dava aç diyorsan o akılı ben veriyorum zaten açı dava açın diyorum davası bırakmayın bunları şirket avukatları bir davadan çıksın diğerine girsin istiyorum

4. Ayrıca size bir örnek daha vereyim tc devleti hastane yol köprü işi veriyor benzer yöntemlerle açın sözleşmelerine Bi bakın maddeleri inceleyin neler var neler yok ayrıca bu işleri yapan firmalara yaptığı hastane veya köprü yol kalmıyor yani devlet yer gösteriyor mütahit yapıyor işletiyor ama yaptığı yer mütahite kalmıyor yani devlet arsayı satmış olmuyor arsayı belli bir süreliğine kiraya vermiş gibi oluyor ne için hastaneyi yolu yapması için işletme süresi de firmanın karı oluyor veya belli bir süresi diyelim

5. Tekrar yazayım sat mı yo rum

6. Yine gerilmiş ahali...

Mal gitmeli ve benim öngördüğüm süre icinde gitmeli...

Maalesef böyle olmuyor keşke olabilse...

Şirketin 1. önceliği bizleri zengin etmek değil evet fakat şirketin ve veya patronun bizlerle derdi de yok bence...

Varsayımlarla yorum yapmak kolay bende zamanında çok yaptım fakat somut donelere bakarak bişi sölemek gerekirse şu bir gerçek bu şirket ve patronu Bist tarihinde grülmemiş bir geri alım yaptı yapıyor...

Sakin kalmakta fayda var X kişi mal almış Y kişi satmış bunlar Besim Tibuk icin eger niyeti varsa sadece zaman kaybıdır iş olacagına varır...

Yazmak için yazanlar var.
    1.hicbir gayret göstermeyip millete akıl veren
    2.malini satmıyormus çok önemliydi sanki satıp satmamaniz başkaları için.
    3.birisindeki mal icinakil veriyor biriside siz giderken o geliyordur muhakkak.
    4.elinde 5 milyon lot olana akıl veren var.ne hallere geldi forum.
    Sagliklar

8. Sana ne kime ne akıl verdiğim cin ali

Sayfa 109/169 İlkİlk ... 95999107108109110111119159 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •