Sayfa 36/169 İlkİlk ... 2634353637384686136 ... SonSon
Arama sonucu : 1352 madde; 281 - 288 arası.

Konu: NTHOL - Net Holding

1.  Alıntı Originally Posted by pharnakia Yazıyı Oku
    akşam oturup ders çalışmak lazım öyleyse teşekkürler
    geçmiş pay alımlarına bakıyorum da şirketin kendi alımından fazla besim tibuk ,hande tibuk ve kerem tibuk'un alımları var.
    14.08.2018 tarihinden sonra
    Besim Tibuk toplam 38 alımda 16.787.191 liralık alımı var
    hande tibuk 4 ayrı alımı kerem tibuk un ise 6 ayrı alımı var
    şirket ise 14.08.2018 tarihinden sonra 73 ayrı alımda 71.211.745 liralık alım yapmış alınan lot sayısı ise net olarak belli olmamakla birlikte 36-37 milyon arasında lot alınmış, tam net olmama nedeni ise bazı alımlarda maliyet aralığı ve alınan malın tl karşılığı belirtilmiş.1.888.888 tl'lik orlando kalumenos'un pay satışı ve 187104 liralık pine river satışı var.

Kaynak olarak https://www.kap.org.tr/tr/sirket-bil...et-holding-a-s adresten 2018,2019,2020 yıllarını sorgulayıp pay alım satım haberlerine baktım gözümden kaçmış olanlar olabilir.
    Son düzenleme : pharnakia; 23-12-2020 saat: 22:48.
    Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir. Bu işi bilsem sürekli kaybetmem

2.  Alıntı Originally Posted by metin oktay Yazıyı Oku
    Nispeten daha düşük portföye sahip olduğum DOHOL ve IHLGM'de bile para yaptım. Bir tek bununla BRSAN gına getirdi. Beklemeyip şunu yapalım diyecek bir ortam da yok maalesef. Bunu satsak ucuz veya beklentisi yüksek bir kağıt bulmak da pek mümkün değil.

SM-C7000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    4 Aralık tarihinde bu mesajı yazdığımda gına getiren 2 hissem BRSAN ve NTHOL kaldı demiştim. O gün 16 TL olan BRSAN 20 günde 2 katını geçti. BRSAN büyük bölümünü sattım. Ne bir kap geldi, ne bir patron demeci var. Gidecek hisse gidiyor.

Bizim hissede ise patron sürpriz yapiyoruz der hisse düşer, geri alım açıklanır hisse yüzde 15 düşer. Gerçekten sabır zorluyorlar. Artık iyi niyetten şüphe eder hale geldik. Her olumlu haberde en geç bir seans sonra çakılıyoruz. Iyi haberde atlayan herkesi itinayla mallandırip yüzde 15 aşağıdan geri almak için tahtayı kasıyorlar.

Hissenin zaten yüzde 70'i resmi olarak elinizde. Eminim ki yüzde 15-20 civarı da ilişkili emanet hesaplarınızda duruyor. Dışarıdaki 50 milyon lota para kazandırmamak için elinizden geleni yapıyorsunuz. Yani her olumlu haber sonrası bu oyunlar olmasa kenarda yine susup bekleriz ama bu şekilde olunca sabır taşı daha da zorlanıyor. Bu işin sonu bu şekilde size de zarar verecek hale gelebilir. Bazen ufacık bir kelebeğin kanat çırpması bile kaosa sebep olabilir. Yatırımcıları bu şekilde piyon olarak görmeye devam ederseniz bir gün şahı kaybedebilirsiniz.

Ytd...

3. Aynnen uzun zamandır borusani takip etmemiştim sen yazdıktan sonra takipe aldım sakin sakin gitti tavan tavan uzadi tavanıda sakin sakin yaptı allah aşkına borusanla karıştırma netholü borusan bistin en gözde tahtalarından nethol yanına yaklaşamaz borusanın bunlar endeks düşmeye başladığında kağıdı düşürü ne yapalim piyasa geri geldi diycekler safa söyler gibi piyasa giderken nerdeydiniz demezlermi haklı olarak çık git diycekler 10 bin dolar ezicekler hisse kalmadı kalsa gidicem zaten rehag bile 4 tl oldu patrona lafım yok isin raconu bu biktirmak ama beni hasta eden şakşakçılar yoksa allaha şükür ordaki paramla işim yok isterse yok olsun ama iki sırtını sıvazlıycaklar diye hakikati söylemekten vazgeçme herşey ortada kimse aptal değil YTD

4.  Alıntı Originally Posted by metin oktay Yazıyı Oku
    Geçmişte de bu sermaye azaltımı konusunu tartışmıştık. Hatta o zaman spk'dan ilave süre isteneceginden emindik ve de öyle oldu. Mevzuatı tam bilmiyorum ama 2021 sonunda bitecek ilave süreye bir ilave daha alınabiliyor mu?

Az buz bir rakam değil hissenin 40%'ı geri alınmış durumda. Bunun borsada satılması mümkün değil diye düşünüyorum. Sermayeden GLYHO gibi düşülecekse bu rantı bize de yedirmek isterler mi emin değilim. Yüzde 20 sernaye azaltıp imtiyazlı senetleri kaldırsalar ve yüzde 20 hisseye de yeni bir ortak bulsalar tüm taraflar için win win olur gibi düşünüyorum.

Her şartta şirketin geri aldığı senetleri silmesi bizler için potansiyel bir temettü gibi. Filmin sonunu merak ediyorum. Düşünemediğimiz bir senaryo var mı bilemiyorum. Sanki her ihtimal de bize yarıyor gibi duruyor.

Ytd...

Muhtemelen 2021 yılı sonunda holding ilave süre isteyecek ve SPK da bu konjonktürde ilave süreyi verecektir diye düşünüyorum.

Geri alınan 220 milyon hissenin tamamının yakıldığını düşünür isek,

Besim beyin Holdingdeki payı %53 lere , halka açıklık oranının da %47 ler olacağını bilmek lazım.

Şu anda halka açıklık %27'ye inmiş iken bu tür operasyonun olacağını düşünmüyorum.

Bir gün gelir nitelikli yatırımcıya bu geri alınan payların bir kısmı doğru fiyatlara satılır ve holdingin acil finansman ihtiyaçları çözülür.

Doğru olanda budur.

Doğru fiyatlara bu hisseye bir alıcı bulmak için de,

yüksek hacimler ile birlikte bu hisse fiyatı defter değeri fiyatları üzerine acilen çekilmesi gerekmektedir.

Bunun içinde Besim beyin ve yönetimin küçük yatırımcının güvenini acilen kazanması bir elzemdir.

Güven kazanmak için bu yıl Hande hanımın genel kurulda başlatmış olduğu doğru bilgi ve şeffaflık hareketi doğru bir hamledir.

Bu bilgilerin daha önceki yıllar neden paylaşılmadığı ve daha bilmemiz gereken daha nelerin olduğu da tartışma konusudur.

Yatırım tavsiyesi değildir, yalnızca düşüncelerimi paylaştım.

5. Gelelim bu haftaki hissedeki fiyat hareketliliğine,

Holdingin 17.12.2020 günü açıkladığı 50.000.000 lotluk geri alım haberi ve hissenin 3.99 Tl yi görmesi mükemmeldi.

Fakat borsanın tarihi rekorlar kırdığı bu hafta hissenin yaklaşık %20 salınım ile 3.42 TL yi görmesi de acımasız bir felaketti.

Dilerdim ki , holding bu hafta sembolikte olsa küçük geri alımlar yapsın ki ve ben hala buradayım deseydi.

Yine o güruh güçler tahtada iş başı yaptı, haberden önce ve sonrası aldığı hisseleri milletin kucağına verdi.

Hisse fiyatının 31.12.2020 gününe yukarıda girmesi geri alınan paylardan dolayı bilançoyu nispeten düzelteceği bir gerçektir.

Halen hazırda 9-12. ayları arasında döviz kurlarının stabil kaldığı dönemde iyi bir bilanço için bu bir fırsattır.

Holdingin yeni yıldan sonra tahtadan 3. aya kadar geri alım yapmayacağını 3 yıldan beri biliyoruz.

Dilerim ki bu pandemi haberlerinin yalan yanlış geldiği bu aylarda tahtada ciddi bir volatile olmaz.

Yatırım tavsiyesi değildir.

6. Basit matematik sene 3,40 kapansa sadece geri alım programının özkaynaklara etkisi +226M olur...

Hissedeki her 10 kuruşluk haraket bu rakamı 23M yukarı asagı oynatır...

7. İngiltere ile 29 Aralık’ta serbest ticaret anlaşması imzalanıyor.
    Mete Sohtaoğlu
    @metesohtaoglu
    UK and Turkey are expected to sign a free trade agreement that aims to replicate existing trade conditions between the two countries on December 29 th.

8. Bu hissenin defder değeri ne kaç olması gerekiyor arkadaşlar

Sayfa 36/169 İlkİlk ... 2634353637384686136 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •