Sayfa 14/169 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon
Arama sonucu : 1352 madde; 105 - 112 arası.

Konu: NTHOL - Net Holding

1. Bi satış haberi bekliyorum ama göndermediler
    Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

2.  Alıntı Originally Posted by metin oktay Yazıyı Oku
    ...Yaptıkları değerlendirmeleri de önce şirketle draft olarak paylaşıp rezervleri olup olmadığını sorarlar...
    Bu konuda herhangi bir bilgi veya tecrübeniz var mı, yoksa tahmininizi kesin bilgi olarak mı paylaşıyorsunuz?

3.  Alıntı Originally Posted by incognito123 Yazıyı Oku
    Bu konuda herhangi bir bilgi veya tecrübeniz var mı, yoksa tahmininizi kesin bilgi olarak mı paylaşıyorsunuz?
    Evet bu konuda süreç şöyle işler;

Derecelendirme 2 türlü yapılabilir. Ya şirket gel bana rating ver der ya da derecelendirme kuruluşu kendisi şirkete başvurur ve o firmanın kamuya açık bilgileri ile derecelendirme yapacağını bildirir.

Eğer talep şirketten gitmişse zaten her aşamasında derecelendirme kuruluşuna bilgi, belge vb sağlarlar. Dolayısıyla açılış toplantısı, ara durum değerleme ve kapanış toplantısı gibi süreçlerde gidişattan haberi olur. Yani pat diye raporu bizimle beraber görmez.

Eğer talep derecelendirme kuruluşundan gittiyse rapor kamuya açıklanmadan bir süre önce bir mektupla şirkete bildirilir ki firmanın bir rezervi, paylaşmak istediği ek bir bilgi var mı diye check edilir. Sonrasında ise kamuyla paylaşılır.

Sözün özü denetim talebi hangi taraftan yapılırsa yapılsın şirket yönetimi bunu bizden hatrı sayılır bir süre önce öğrenmektedir.

SM-C7000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Hisse’ nin değer kaybı yalnızca kredi notu açıklanamaz, pandemi ile ilgili yeni kısıtlama beklentisi, şirket CEO ‘nun hisse satışı, BİST endeks’inde düzeltme beklentisi gibi nedenler olabilirmi diye düşünüyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by metin oktay Yazıyı Oku
    Evet bu konuda süreç şöyle işler;

Derecelendirme 2 türlü yapılabilir. Ya şirket gel bana rating ver der ya da derecelendirme kuruluşu kendisi şirkete başvurur ve o firmanın kamuya açık bilgileri ile derecelendirme yapacağını bildirir.

Eğer talep şirketten gitmişse zaten her aşamasında derecelendirme kuruluşuna bilgi, belge vb sağlarlar. Dolayısıyla açılış toplantısı, ara durum değerleme ve kapanış toplantısı gibi süreçlerde gidişattan haberi olur. Yani pat diye raporu bizimle beraber görmez.

Eğer talep derecelendirme kuruluşundan gittiyse rapor kamuya açıklanmadan bir süre önce bir mektupla şirkete bildirilir ki firmanın bir rezervi, paylaşmak istediği ek bir bilgi var mı diye check edilir. Sonrasında ise kamuyla paylaşılır.

Sözün özü denetim talebi hangi taraftan yapılırsa yapılsın şirket yönetimi bunu bizden hatrı sayılır bir süre önce öğrenmektedir.

Ben benzer süreçleri pek çok kez yürütmüş bir kişi olarak yanlış bilgi verdiğinizi düşünüyorum. Öncelikle Net Holding özelinde JCR ile uzun yıllardır çalışılıyor, yani talep Net Holding'den geliyor. Kredi notu açıklanmadan önce, raporun nasıl geleceğinin, kredi notunun ne olacağının talepte bulunan şirket ile paylaşılması gibi bir uygulamaya ben şahit olmadım. Siz olduysanız, lütfen açık bir şekilde paylaşın bunu; yani şu şirket şu değerlendirme kuruluşundan raporlama istemişti, rapor/rating notu kamuya açıklanmadan şu kadar gün önce şirket ile draft olarak paylaşıldı vs. gibi bilgileri paylaşın, biz de öğrenmiş olalım. Zira, "Şirket (ve dolayısıyla Orlando Calumeno) önceden rapor içeriğini ve/veya kredi notunu taslak olarak dahi olsa biliyordu" iddiasını ortaya atan sizsiniz, bunu ispatlamakla mükellef olduğunuzu düşünüyorum.

Paylaşacağınız bilgileri merakla bekliyorum.

6. Etiler marmaris bile bu tahtadan daha ciddi koskoca şirketin kendini soktuğu duruma bak çocuk parkı gibi oldu tahta bir gurup gelir kafasına göre hareket yapar harun bey gelir girer çıkar bu şirketin sahibisiniz ya davetlere katılıyorsunuz sizde sokaga çıkıp yürüyorsunuz genel kurul yapiyosunuz yatirimciniz geliyo şu durumda insanlara nasil cevap vericeksiniz bırakın 8 10 felan 4 bile değil siz göz altı pazarında bi tahta değilsiniz ki ben biliyorum böyle bir harekette bulunucağınizı bilerek aldım ama zaten akil bir yatırımcı anlar şirket ne işle uğraşıyo geçmiş hareketleri nasıl zaten bunlara hazırlıklıydım ama beni bunlara yazmaya yönelten sizi savunanlar bakin bugün hiçbiri yok tutturmuş yatırimci bir bodrum projesi gidiyo ortada bir yer var ama muamma turkiye de bağzı şeyler netleşmeden ortalik nefes almadan kimse bu projeye kalkışmaz bu da en az 2 yıl yatırımcı hayal kuruyo sen niye burdasın diycekler ben arsa aldım sayıp bekliycem benim düşüncem tecrübem yine söylüyorum bu benim düşüncem daha önümüzde uzun zaman var bunlar kısa vadede kopup gidicek kagit hareketleri degil.kesinlikle YTD

7.  Alıntı Originally Posted by incognito123 Yazıyı Oku
    Ben benzer süreçleri pek çok kez yürütmüş bir kişi olarak yanlış bilgi verdiğinizi düşünüyorum. Öncelikle Net Holding özelinde JCR ile uzun yıllardır çalışılıyor, yani talep Net Holding'den geliyor. Kredi notu açıklanmadan önce, raporun nasıl geleceğinin, kredi notunun ne olacağının talepte bulunan şirket ile paylaşılması gibi bir uygulamaya ben şahit olmadım. Siz olduysanız, lütfen açık bir şekilde paylaşın bunu; yani şu şirket şu değerlendirme kuruluşundan raporlama istemişti, rapor/rating notu kamuya açıklanmadan şu kadar gün önce şirket ile draft olarak paylaşıldı vs. gibi bilgileri paylaşın, biz de öğrenmiş olalım. Zira, "Şirket (ve dolayısıyla Orlando Calumeno) önceden rapor içeriğini ve/veya kredi notunu taslak olarak dahi olsa biliyordu" iddiasını ortaya atan sizsiniz, bunu ispatlamakla mükellef olduğunuzu düşünüyorum.

Paylaşacağınız bilgileri merakla bekliyorum.
    Bunun ispatı nasıl olur, rüşvetin belgesini istemek gibi birşey. Yıllarca bu işte uğraşıp da bunu duymamış olmanız imkansız.

Denetim şirketlerinin hepsinde partner arkadaşlarım var. Arkadaş arası konuşmaların birinde bizzat şunu duydum "x şirketine şartlı görüş vereceğimizi ya da sözleşmeyi sonlandirabilecegimizi söyledik. onlar da mantıklı davranıp sözleşmeyi feshettiler"

Uzun lafın kısası derecelendirme şirketleri ile firmalar arasında ister kabul edin ister etmeyin, müşteri-satıcı ilişkisi vardır. Daha ENRON skandalı hafızalardan çıkmamışken şirketlerin bu raporlara bizden önce ulaşamayacağını düşünmek saflık olur.

8. Benim için şirketin veya orlando nun raporun açıklanacağı tarihi bilmesi yeterli çünkü kendi yönettiği şirketi kendisinden daha iyi kim bilebilir sonuç olarak jcr malumun ilanı olarak duyurdu ha biz bişey bilmiyormuyuz bizde biliyoruz üç aşşağı beş yukarı nereden biliyoruz yarım milyar zarar etmiş şirket oradan biliyoruz
    Şimdi bu günkü işlemi kim yaptı bu satışlar şirketten birinin mi şirketin mi besimin mi veya besimin bileşenlerinin birinin mi veya hiç birisi sadece kodamanın birinin kimin ayrıca alan ky mı yarım milyar zararda olan şirketin malını kim almış bu kadar
    Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

Sayfa 14/169 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •