Sayfa 17/996 İlkİlk ... 715161718192767117517 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 129 - 136 arası.

Konu: Viop - XXVIII

1. GAP ve yüklü şort deyince geçen sene yaşadığım bir deneyim aklıma geldi, anlatmadan geçemeyeceğim...

Gerçi deneyimi herkesin gözü önünde yaşadık, PALA bize meydan dayağı çekti resmen...

Hatırlayanlar vardır belki, bir ara zülfü aşkın hocam bir topik(ticarethane) açmıştı, orda yoğun bir şekilde yazıyorduk...

Hepimiz yürek yemiş gibiydik, 10 - 20 kontratlarla mucizeler yaratıyorduk resmen...

Bu gapın olacağından bir gün önce ben herkese yazıyorum yine, dikkatli olun, şort çok tehlikeli, yakalarsa biçer diye...

Sonra 09.01.2020 tarihinde ( Kasımi öldürüldükten 1-2 gün sonra) 3.000 puan gaplı bir açılış oldu...

3.000 puanı görünce ben de sazan gibi atladım tabi, mantık mı kalır adamda, direkt 100 kontrat, her 100 puana da 10' ar kontrat ilave yazdım, 150 kontrata çıkmam 2 dakika bile sürmemiştir inanın...

Gap kesin kapanacak ya PALA' nın bize sözü var sanki...

150 kontrata çıkınca benim korumacı içgüdüler alert vermeye başladı, 200 puan aşağısına poz kapama emirleri dizdim...

Hızlı bir şekilde 110 kontrata inince tekrar cesaret geldi (gelmez olaymış, bazen ödlek olmak iyidir) 200 puan yukarıya tekrar 10 -10 yeni şortlar, 100 puanda bir...

Bir daha 150 kontrata çıkınca gerisini göremedim artık, aldıkça alıyor deyyus, dini imanı yok...

Stop noktası belirtmiştim poz açmadan böyle durumlarda teknikten ari 1000 puana stop koyarım, kar zarar ne olursa olsun...

Stop noktası da aynı hızla geldi 150 kontrat 13-14k civarı da zarar, gel de bunu kabullenip bu pozu kapat...

Bunun muhasebesini yaparken sağolsun PALA bir 1000 puan daha geçirdi, ben ancak burda ciddiyeti anladım...

Bu son geçirdiği 1000 puanın dönüşünde bir yerde ben stop oldum, tam hatırlamıyorum ama, 24 - 28k arası bir zararla kol kestim, kafa kesilmesinden iyidir mantığıyla...

Stop olduktan sonra da yazdım hatta foruma, stop oldum, zarar şu kadar diye, o gün daha da işleme girmedim...

Ben stopladım, ama stoplamayanlar vardı, çok kişinin canı yandı o gün...

Günü en tepede toplamda 6000 puan civarı yükselişle kapattı, genelde böyle günlerde PALA ertesi sabah bi 1000 daha geçirir ve 6000 puana dahi stop olmayanlar o son 1000 i de yedikten sonra tıpış tıpış stop olurlar...

Çoğumuzun psikolojisi bozuldu o süreçten sonra, foruma yazmaz/yazamaz olduk, zülfü aşkın hocam o dönemde VİOP u bıraktı, bir daha da geri dönmedi...

2. Benim burada lurker olarak 8. sene abi 2012 den beri sürekli okurum başlığı öncesinde de aşinalığım vardı diyelim...
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Daha çok yenisin bu başlıkta. Belki de okumaya da başlayalı 1 yıl oluyordur. 14 senedir, aktif olarak başlıkta olan bir kaç kişiden biriyim. Çok yazan, gevezelikten yazıyor genelde. Yoksa, istikrarlı kazananlar sık yazmaz zaten.. dönem dönem sık yazanlar, belki o dönem iyi bir dönem geçiriyordur. Sevinçten fazla yazıyordur o dönem..Yoksa, sürekli ve tatminkar kazancı olan, neden sürekli yazsın.

Hele ekstre vs muhabbetleri tamamen saçmalık... iyi ve sürekli kazanan zaten olayı çözmustür, neden bunu ispatlamaya çalışsın ki.
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. [IMG][/IMG]

viop vadeli büyük resim.....

[IMG][/IMG]

viop günlük uyumsuzluklar

şimdi viop ta herkesin stratejisi farklıdır

benimkisi naçizane böyledir

şimdi boğa piyasasındayız ben neden short kovalarım ...

önce yukarda aylık bolingeri koydum şu an tepeye vurmuş bolingerde daralmada yok yukardaki mavi bolingeri ben koydum oraya her zaman gelmez geldiği zamanda dipteyse banko long tepedeyse banko short bölgemdir mavi ile üst band arası

şimdi idyebilirsiniz yabancı 1,5 milyar dolar alım yaptı ok

peki endeks o bolingerin dibindeykende yabancı 5 milyar dolar satış yapmıştı neden dipten dahada aşa uçmadıda yukarı döndü peki işte sorunun cevabı bu

saatlikte vur-kaç al-sat yaparım o ayrı

dönüşü nasıl yakalayabilirim peki aylığı beklersem kaçırabilirim çünkü 1 mum 1 ay

o zaman allttaki günlüğe bakarım nasıl dönmüş

RSI tepelere vurduktan sonra negatif uyumsuzluk vermiş aşırı alımdan aşşa dönünce de dönüş başlamış

diplerden dönüştede hacimler devasa artıp yukarı dönmüş ancak tepelerde hacimlerde öldümü rsı da nu verdimi

ver elini niagara şelalesi diplerdede tam tersi

her zaman nu yada pu da vermeden direkte düşebilir uçabilir

işte bunun içinde aylık kılavuz aylıkta nerdeyiz o fikir verir

ons altın 2050 iken yabancı yerli çoğu kurum 2300-2500-3000 dedi şimdi aynı kurumlar 1300-1500 demeye başladı

ons aylıkta tepedeydi gidemezdi sonuç beklediğim 1800

bankalarda yine dipte iken bu bolingeri bu gruprada attıp bankalar artık dipte dedim ama yabancı kamyon kamyon satıyordu

sonuç bankalar şimdi aylıkta orta bandda
    BURADAKİ PAYLAŞTIĞIM GRAFİK- YORUMLAR YATIRIM TAVSİYESİ OLAMAZ ZARAR EDEBİLİRSİNİZ

4. Emirdağlı üstad.
    Teşekkürler paylaşımınız çok öğretici
    Yalnız dikkt çekici;
    2020 başındaki zirb-ve ve Korona çöküşünü işaretlememişsiniz.
    Ben prensip olarak en çok böyle tepeler-dipleri çalışırım. Teknikte görünmeyeni...
    Ama hep aklıma geliyor; O melun Şubat haftasonu Surye'de pusuya düşürülen taburumuz. O hafta olanlardan sonra soğudum biraz grafikten, teknikten, naciden, dalgacı mahmuttan....
    Bilmemek daha iyi bazen...
    Keşke şuraya 3-5 kuruş koysam, herkes iyi-mutlu olsa, ben kaybetsem...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Avrupa Parlamentosu, Kıbrıs taki Kapalı Maraş ın açılması nedeniyle Türkiye ye yaptırım tasarısını kabul etti.

Alıntı Originally Posted by traderfx Yazıyı Oku
    Dün ne demiştik. Pala dayı endeksi 0.30 kara kadar çekip short jetonlarını topluyor dedik. Yine yeni yeniden aynı hareketlere devam palacım shortları kesmeden düşürmez. Ani bir 8000- 9000 point bile yukarı gelebilir. Yurtdışı ve icerde çok olumsuz bir haber olmaz ise..ytd
    Hallederiizz.. Keseriz i$e yaramaz palacığın birini daha olur biter..
    Hem bol et çıkar üle$ilir, vAkİt de tamam saldıkmıydı orkalArı i$lem de tamam.

7.  Alıntı Originally Posted by mrhzr Yazıyı Oku
    1.350'den yüklü short açıp terste kalmış bir arkadaşım var. Ne tavsiye edersiniz? Kayıp gittikçe artıyor.
    Öncelikle çok geçmiş olsun. Psikolojisi çok bozulmuştur şu anda yaptığı her hamle zarar büyütecektir büyük ihtimalle.
    Önce bi sakinleşsin ve sakin düşünmeye çalışşsın. Kesinlikle maliyet yapmasın burdan döner diye daha fazla short açmasın sonu batışa gidebilir.
    Ben olsam şöyle yapardım. Endexten daha fazla yükselebilecek hisseleri bulup long pozisyon açıp hedge ederdim. Dönüşü görene kadarda beklerdim. Tabi bu arada shortları yeni vadeye taşıması gerekir.

Bu ralli bankalar, havayolları ve ucuz holdinglerle olacak bence. Büyük adamlar büyük paralarla kaldıracak hisseleri. Kimse kaldıramaz dediği hisseleri kaldırıp parayı vuracaklar.

Sakin olsun ve önce kendini hedge etsin. Ne yapacaksa hepsini sakince yapsın panikle yaparsa zararı çok daha büyük olur.

Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Ben kazanamadığım için yazıyorum, iyi bir sistem bulur kazanırsam burda yazmam heralde, muhtemelen.
    alıyon düşüy satıyon çıkıy
    Topluma da biraz geri dönü$mek lazım hani amme style uygun süresiyle..

Sayfa 17/996 İlkİlk ... 715161718192767117517 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •