Sayfa 355/996 İlkİlk ... 255305345353354355356357365405455855 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 2,833 - 2,840 arası.

Konu: Viop - XXVIII

1.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Mesela soru şu biz bu askeri teknolojileri ne kadar sivilleştirdik. Günlük hayatımıza ne tür bir etkisi oldu. Mesela sivil şirketlerimiz rakiplerine karşı ne tür avantaj sağladı.

Tarihte bildiğim en basit örnek

“Mikrodalgalarla pişirme fikri ilk kez Percy Spencer tarafından, radar olarak kullanılması planlanan "magnetron"un keşfedilmesiyle 1945'li yıllarda başlamıştır. Percy Spencer, radar dalgaları ile deney yaparken cebindeki çikolatanın erimesi ile mikrodalga enerjisinin yiyecekleri ısıtabildiğini keşfetti.â€

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Mikrodalga_fırın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    En basit otoban geçiş sistemini bile dışarıdan alıyordun şimdi Aselsan yapıyor. Yapılan hiç bir şey kötü olmaz arkadaşlar istihdam boyutu var güvenlik boyutu var sivile katkı boyutu var ihracat boyutu var. Bu forumda, sırf siyasi saiklerle böyle savunma sanayine filan çakanları görünce çok üzülüyorum yapmayın.

En az 2000 tane mühendis Hollandaya gitti, ASML için emek veriyor. İddia ediyorum bu kayıp bizim için 200.000 işçiden büyük bir kayıptır malesef.

yumurtaları tokuşturalım derken sen bilemedin, ben bildim diye, iddiaya girelim demedik yani... öngörü bu. hem insan kendisinide test etmiş olurdu olmadı. çantayı sırtıma sarayım bari

3.  Alıntı Originally Posted by karar_anı Yazıyı Oku
    yumurtaları tokuşturalım derken sen bilemedin, ben bildim diye, iddiaya girelim demedik yani... öngörü bu. hem insan kendisinide test etmiş olurdu olmadı. çantayı sırtıma sarayım bari
    Çok güçlü, yüksek hacimli ve kopuş gapı içeren bir yükselişin sindirildiği bir haftayı yaşadık. Benim tahminim bir süre daha (2 3 hafta daha) yatay gitmesi yönünde olurdu, aralık da 1510 - 1440 aralığı olurdu.

Sonrasında Bollinger iyice daraldıktan sonra ilk ne tarafa vurursa o tarafın tersine trend beklerim. Yani bollinger daraldı, gitti yukarı vurdu oradan yakın stoplu short denerim tam tersi olursa yakın stoplu long denerim... Terste kaldım trende dönüştü diyelim katılmaya gayret ederim. Ama mesela bu yükselişte beceremedim genelde flat bekledim. 1. sebebi spotta yüklü mal taşımam, 2. sebebim HALA siyaset ot bok aman gider gitmez diye düşünmem. Kendini yaşadığın ortamdan soyutlayıp sadece grafiğe odaklanmak gerçekten çok zor.

4.  Alıntı Originally Posted by karar_anı Yazıyı Oku
    bloomber i tuncay turşucu yu bende dinledim. buna rağmen ben p.tesi derinliğini bilememediğim eksi açılış ile güne başlarız diyorum. hadi yumurtaları bi tokuşturalım herkes öngörüsünü yazsın hangimizinki kırılacak bakalım
    Pazartesi seans içinde yukardan satış fırsatlarını değerlendirmenizi dilerim.
    Salı sallanacak.
    Çarşamba perişan.
    Perşembeyi sel alacak.
    Cumaya cenaze kalkacak.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Çok güçlü, yüksek hacimli ve kopuş gapı içeren bir yükselişin sindirildiği bir haftayı yaşadık. Benim tahminim bir süre daha (2 3 hafta daha) yatay gitmesi yönünde olurdu, aralık da 1510 - 1440 aralığı olurdu.

Sonrasında Bollinger iyice daraldıktan sonra ilk ne tarafa vurursa o tarafın tersine trend beklerim. Yani bollinger daraldı, gitti yukarı vurdu oradan yakın stoplu short denerim tam tersi olursa yakın stoplu long denerim... Terste kaldım trende dönüştü diyelim katılmaya gayret ederim. Ama mesela bu yükselişte beceremedim genelde flat bekledim. 1. sebebi spotta yüklü mal taşımam, 2. sebebim HALA siyaset ot bok aman gider gitmez diye düşünmem. Kendini yaşadığın ortamdan soyutlayıp sadece grafiğe odaklanmak gerçekten çok zor.
    ben daha çok p.tesi açılış için öngörüde bulunulmasını istemiştim. çünkü gerçekten sırat köprüsünde gibi bir pozisyonda kapattı.. ben yöntemime güvendiğim için iki kere dememin üzerine bir daha söyleyim. derinliğini tahmin edemediğim satıcılı bir açılış yaparız. ama bu demirin kertiği değil. olabilir ortada foll yok yumurta yok yanılmış olmamki. kimsede yanılmış olmaz

6. Mudiyiz pas geçmiş...

Alıntı Originally Posted by fuzzy_logic Yazıyı Oku
    Pazartesi seans içinde yukardan satış fırsatlarını değerlendirmenizi dilerim.
    Salı sallanacak.
    Çarşamba perişan.
    Perşembeyi sel alacak.
    Cumaya cenaze kalkacak.
    böyle yazıyorum diye satış gelmesini temenni etmiyorum. benim için her yol ankara.. siz nasıl viop alıp satıyorsanız bende aynı şekilde varant alıp satıyorum. ayrıca hayatta akşamdan hiç bir yöne şartlanmam. heleki piyasa açılışını görmeden tövbe...

8.  Alıntı Originally Posted by karar_anı Yazıyı Oku
    ben daha çok p.tesi açılış için öngörüde bulunulmasını istemiştim. çünkü gerçekten sırat köprüsünde gibi bir pozisyonda kapattı.. ben yöntemime güvendiğim için iki kere dememin üzerine bir daha söyleyim. derinliğini tahmin edemediğim satıcılı bir açılış yaparız. ama bu demirin kertiği değil. olabilir ortada foll yok yumurta yok yanılmış olmamki. kimsede yanılmış olmaz
    Bu hafta tahvil benim kafama çok takıldı, sanki yabancı çıkıyor / mal veriyor gibi düşündürdü. Öyleyse yukarı açıp sert aşağı beklerim.

Eğer bu kadar yükseltip sonra basmak için aps yaptıysa şapka çıkartır alkışlarım bir yandan. Negatif senaryoda + açılış beklerim.

Yok korkutup mal alıp yukarı sürecek idiyse ben de negatif açmasını beklerim öğleden sonraya kadar ekside korkutup nefessiz alabilir.

Bugünkü gibi mal mal beklediğimiz 2 3 gün yaşamak da çok olası bu arada.

Sayfa 355/996 İlkİlk ... 255305345353354355356357365405455855 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •