Sayfa 367/996 İlkİlk ... 267317357365366367368369377417467867 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 2,929 - 2,936 arası.

Konu: Viop - XXVIII

Bu reklamlardan internete gerilemiyor.
    Reklam önleyici kullansan siteye girilemiyor

Moodys'in negatifte bırakması kötü bu arada. Durağana çekmedi. Rapor yayınlanmıyor bizim piyasada. Rapor yayınladılar.
    Açık açık borç krizi kapıda döviz sıkıntısı kaçınılmaz demişler.

https://www.moodys.com/research/Mood...-of--PR_435086

Aralık ayı bu senenin en az dış borç ödeme ayı. Genellikle öyle olur zaten. Mart-Nisan-Mayıs en çok dış borcun ödendiği aylardır. Dövizi yine MB yükseltecek piyasadan çekerek.

Faiz artırımı gelir döviz düşer mi? Sadece alım fırsatı oluşturur. Reel sektör zurnanın son deliğinde zaten.

İsteyen kemerini sıkı bağlasın uçuşa geçsin. İsteyen yedek paraşütünü kontrol etsin.
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    iştanbulun tadını bu hayvanlar çıkarmış...

insan diyemedim kusura bakmayın...

maskesiz çekirdek sefası...

https://twitter.com/koronapatt/statu...19482420277254
    Sn akcay,
    Hayvanlara hakaret olmuş yazınız.
    Bunlar için aşağılık yaratık daha uygun olurdu.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bu daxa hayranım.
    aylık grafiğine sistem uydurmak çok kolay.
    borsa ne olacak diyen dax aylığa baksın.

5. Küreselcilerin Kleptokratik Otokrasilerle yeni dönemi hakkında güzel bir yazı

https://www.justsecurity.org/73599/g...rican-problem/

Başlangıcını ve bir kaç önemli kısmını tecrüme ettim.
    Bir Amerikan Sorunu Olarak Küresel Kleptokrasi
    Kleptokratik otokrasilerden ABD'ye yolsuzluğun yayılmasına son vermek, gelecek başkanlık yönetimi için en önemli zorluklardan biri olacak. Yine de, Başkan seçilen Joe Biden'ın ABD merkezli yargı alanlarının kleptokrasi merkezli ekonomik aktörlerle iş yapma yaklaşımını yeniden şekillendirme şansı olacağına inanıyoruz. Başarılı olmak için Beyaz Saray'ın bu dış politika önceliğini yerel bir mali düzenleme gündemiyle ilişkilendirmesi gerekecek. Neyse ki, bu mesele, bu çabaların gelen yönetim için büyük bir yasal kazanımı yaratmasına yetecek kadar iki partili iyi niyete sahip olabilir.

Amerikalılar Trump yıllarının psikodramasına kapılırken, Çin, Rusya, Suudi Arabistan ve Türkiye hükümetleri daha otokratik hale geldiler ve Washington'un bıraktığı küresel güç boşluğu sayesinde nüfuzlarını genişlettiler. Amerika Birleşik Devletleri, bu güçlere karşı hâlâ muazzam bir kaldıraç kaynağına sahip, çünkü demokratik özlemleri tamamen terk etseler bile, Amerikan ekonomisine ve onun yasal düzenleyici aygıtına odaklanan küresel finansal sisteme daha da bağımlı hale geldiler. Dünyanın dört bir yanından yozlaşmış yetkililer, oligarklar ve devlete ait şirketler, meşrulaştırma, vergi “optimizasyonu” ve mülkiyet hakları koruma arayışında uzun süredir devam eden hukukun üstünlüğü gelenekleri ve derin finans piyasalarına sahip Batı demokrasilerine akın ediyor. Özellikle, ABD bankacılık, muhasebe ve hukuk firmaları, bu aktörlerin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olma konusunda hala rakipsiz.

Wall Street bankalarının, şüpheli sermayenin küresel para havuzuna girişini meşrulaştırma konusunda uzun bir geçmişi vardır. Adalet Bakanlığı ile Goldman Sachs arasında, Malezya'nın devlet servet fonundaki suistimalle ilgili son 3 milyar dolarlık anlaşmaya bir bakın; bu, ABD bankalarının bu süreci kolaylaştıran en korkunç, ancak tamamen sıradan örneklerinden birini vurguluyor.

Trump yılları, Batı ve otokratik kleptokrasiler arasındaki karşılıklı bağlantının ABD için bir güvenlik sorunu teşkil ettiğini de açıkça ortaya koydu. Trump deneyimi, ABD hükümetindeki üst düzey yetkililerin yabancı ülkelerden zengin seçkinler tarafından yozlaştırılabileceğini gösterdi. Sadece Başkan Donald Trump'ın görevden alınmasına giden yolda bu tür dinamiklerin ortaya çıktığını görmekle kalmadık, aynı zamanda Trump'ın tekrar seçilememesinden hemen sonra, Türkiye cumhurbaşkanının damadı, kısmen dostluğu nedeniyle maliye bakanlığı görevinden istifa etti. ABD'li mevkidaşı ile Trump'ın damadı Jared Kushner, faydasını Erdoğan'a kaptırdı. Rusya, Ukrayna, Avrasya sorumlusu eski Savunma Bakan Yardımcısı Michael Carpenter, bu konudaki 2018 yazısını “milli güvenlik meseleleri olarak hem Demokratlar hem de isteyen Cumhuriyetçilerin ilgisini çekmesi gereken konulardır. yabancı yolsuzluk etkisine karşı savunmasızlığımızı azaltmak. "
    ...
    Yeni yasa ve düzenlemelerin hiçbiri küresel kapitalist sistemin temel teşvik yapısını değiştirmeyecek. Yolsuzlukla kazanılan para her zaman kendini geçmişinden arındırmanın yollarını arayacaktır. Nihayetinde, para almak ve yolsuzluk fırsatlarını tahkimde açıkça para kazanan şirketlerin gemisinde koltukları kabul etmek prestijli Amerikan kurumları (bankalardan müzelerden üniversitelere ve düşünce kuruluşlarına kadar) ve önde gelen bireylerin (eski başbakanlar, üst düzey yetkililerin çocukları, akademisyenler ve CEO'lar) yakışmaz hale gelmelidir.
    Amerika Birleşik Devletleri, özellikle yolsuzlukla mücadele alanında itibarını zedeleyen Trump döneminden tökezliyor. Biden, Amerika’nın küresel itibarını geri kazanma sözü verdi. Dünyanın dört bir yanındaki kleptokratlara Amerikan bankalarının, vakıflarının, üniversitelerinin ve emlak endüstrisinin artık kirli paralarını aklamayacağını bildirerek başlayabilir - Amerikan ulusal güvenliğini destekleyerek ve Amerika'nın anti-kleptokrasi dünyasındaki lider konumunu yeniden tesis ederek, yol boyunca.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by karar_anı Yazıyı Oku
    bu oyunun bir standart ı yok. değişik değişik yöntemler uygulanabilir derken sanırım varant ile piyasa takip etmek buna bir örnek oldu. çünkü bugüne kadar ne kadar yorum yaptıysam hepsini varant üzerinden değerlendirdim ve etmeye devam edeceğim. akşam yazdığım yorumda benim istediğim direnç geçilemedi long devam eder diyemem derken, eğer bakın endeks alım varantı şuraya takıldı desem kimsenin dikkate almayacağını tahmin ettiğim için çenemi fazla yormayım demiştim.. varant gerçek hepsi yalan. yalaaaan yalan!
    senin varantta gördüğünün vadeli tahtasına yansıması spot-makası .. 10-11 puan gidiyorken cuma iyice kastı, 4-5 puana kadar düştü öyle kapattı.. makasın daralması satış baskısına işaret eder, ama ben makası o güne dair diye görürüm, yani pazartesi sabahına dair bir sinyal vermez benim nzarımda

makasın daralmasını ben şöyle yorumladım: tahtalar istekli gitmek istiyor, ama vadeli teyit etmediği için alımın devamı için bekleme modunda kaldı yatırımcılar- alacağı malı almadı büyük tahtalarda.. shortçu kumarbazlar da poz bozmadı, tarihi zirvenin oralarda shortlamayacak da nerden shortlayacak kumarbaz ? hatta poz artışından biraz daha shortçu geldiği görülüyor (sinyali alanlar).. tahtalardaki iştahlı alıcıyı dizginlemek için vadeliye bastı, makası daralttı pala.. ama artık daha fazla kasamaz, sel gibi alıcının önünde duramaz bi noktadan sonra

pazartesi sabahı hafif artı yada eksi (asya açılışı) amma velakin tahtalar açıldıktan hemen sonra en geç 10:15 falan gibi son derece terbiyesiz bir alış gelir

Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    senin varantta gördüğünün vadeli tahtasına yansıması spot-makası .. 10-11 puan gidiyorken cuma iyice kastı, 4-5 puana kadar düştü öyle kapattı.. makasın daralması satış baskısına işaret eder, ama ben makası o güne dair diye görürüm, yani pazartesi sabahına dair bir sinyal vermez benim nzarımda

makasın daralmasını ben şöyle yorumladım: tahtalar istekli gitmek istiyor, ama vadeli teyit etmediği için alımın devamı için bekleme modunda kaldı yatırımcılar- alacağı malı almadı büyük tahtalarda.. shortçu kumarbazlar da poz bozmadı, tarihi zirvenin oralarda shortlamayacak da nerden shortlayacak kumarbaz ? hatta poz artışından biraz daha shortçu geldiği görülüyor (sinyali alanlar).. tahtalardaki iştahlı alıcıyı dizginlemek için vadeliye bastı, makası daralttı pala.. ama artık daha fazla kasamaz, sel gibi alıcının önünde duramaz bi noktadan sonra

pazartesi sabahı hafif artı yada eksi (asya açılışı) amma velakin tahtalar açıldıktan hemen sonra en geç 10:15 falan gibi son derece terbiyesiz bir alış gelir
    herkesin bir düşüncesi var ve sende böyle düşünüyosun. ne diyebilirim olabilir.. ama ben piyasa satıcılı açılır derken sadece başlangıcın bu şekilde olacağını ve derinliğini tahmin edemediğimi belirtmiştim ve hala düşüncemde değişen hiç bir şey olmadı. düşüncem derken uyguladığım yöntem bunu söylüyor ve bende elçiye zeval olmaz diyerek buraya aktardım biliyosunuz burası insanların borsa konuşma ihtiyacını gidermek amacı ile yazıp çizdiği bir site. bende buna göre biraz döktürdüm işte ne yaparsın hafta tatili olunca vakitde geçmiyor selamlar...

8. selamun aleyküm

Hepimizin bildiği gibi Emeksiz yemek olmuyor.
    Borsada para kazanmak emek ister.
    Bununla ilgili maalesef çok değişik hikayeler var.
    Bu aralar çok konuşulduğu için hatırlatıyorum.
    Tüyo ya da tavsiye peşinde koşup harcayacağınız zamanı kendinizi eğiterek değerlendirin.
    Kazançlarınız tesadüf olmasın!

Sayfa 367/996 İlkİlk ... 267317357365366367368369377417467867 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •