Sayfa 18/996 İlkİlk ... 816171819202868118518 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 137 - 144 arası.

Konu: Viop - XXVIII

1. Günü en tepede toplamda 6000 puan civarı yükselişle kapattı, genelde böyle günlerde PALA ertesi sabah bi 1000 daha geçirir ve 6000 puana dahi stop olmayanlar o son 1000 i de yedikten sonra tıpış tıpış stop olurlar...

Çoğumuzun psikolojisi bozuldu o süreçten sonra, foruma yazmaz/yazamaz olduk, zülfü aşkın hocam o dönemde VİOP u bıraktı, bir daha da geri dönmedi...[/QUOTE]

O gün sen , ben ve Zülfü hoca çarpılmıştık ...
    Üçümüzünde sağlam zararı olmuştu, Zülfü hoca lanet edip bıraktı...
    Gördüğüm en kıymetli ve en iyi teknikçilerdendi...

Benim o günden aldığım ders haber kaynaklı algıyı bozmamak gerek...
    Adamlar yukarı sürdükçe buradan döner şuradan döner derken yedik kaç bin puanı...
    Stopsuz viop felakettir maalesef...
    Ki o güne kadar hepimiz boğaydık, haberle algımız değişmişti maalesef...
    Hala hayattaysak birazda ders almışız denektir belki...

Alıntı Originally Posted by fuzzy_logic Yazıyı Oku
    Consensus,
    Sen konuş abim.
    Senin mesajından bıkanlar engellesin.
    Göbeğini kaşıyan adam pozuyla yazanları boşver.
    ThanX Bayım..

3. Geçmiş olsun. Ben de korona düşüşüne full mal + full short yakalanmıştım. Hatırlarsanız bir tepki yaptı, tam o tepkiyi yapmadan şortları kapattım ( hiç zarar yok ) ve çıkışta kar yazdım. Mal vermedim.

O tepkiden sonraki tüm barlar köküne kadar bana girdi, her gün 100 100 veriyordum mal gibi ekrana baktım kaldım stop da olamadım.

Hiç bir şey yapamadım. Tam dipte, kredi çekip mal alayım dedim ( ciddi limitim var 1m kadar ihtiyaç ) onu da yapamadım.

Tek yaptığım güzel şey, hisse değiştirmek harici mal satmadım.

Yıl bitiyor. Totalde portfoy sene başına göre 2.2 katına çıktı bugün.

Viop ta olsa muhtemelen eve haciz gelmişti... Bu piyasa çok tehlikeli...
     Alıntı Originally Posted by Zinedrimed Yazıyı Oku
    Günü en tepede toplamda 6000 puan civarı yükselişle kapattı, genelde böyle günlerde PALA ertesi sabah bi 1000 daha geçirir ve 6000 puana dahi stop olmayanlar o son 1000 i de yedikten sonra tıpış tıpış stop olurlar...

Çoğumuzun psikolojisi bozuldu o süreçten sonra, foruma yazmaz/yazamaz olduk, zülfü aşkın hocam o dönemde VİOP u bıraktı, bir daha da geri dönmedi...
    O gün sen , ben ve Zülfü hoca çarpılmıştık ...
    Üçümüzünde sağlam zararı olmuştu, Zülfü hoca lanet edip bıraktı...
    Gördüğüm en kıymetli ve en iyi teknikçilerdendi...

Benim o günden aldığım ders haber kaynaklı algıyı bozmamak gerek...
    Adamlar yukarı sürdükçe buradan döner şuradan döner derken yedik kaç bin puanı...
    Stopsuz viop felakettir maalesef...
    Ki o güne kadar hepimiz boğaydık, haberle algımız değişmişti maalesef...
    Hala hayattaysak birazda ders almışız denektir belki...[/QUOTE]

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by fuzzy_logic Yazıyı Oku
    Emirdağlı üstad.
    Teşekkürler paylaşımınız çok öğretici
    Yalnız dikkt çekici;
    2020 başındaki zirb-ve ve Korona çöküşünü işaretlememişsiniz.
    Ben prensip olarak en çok böyle tepeler-dipleri çalışırım. Teknikte görünmeyeni...
    Ama hep aklıma geliyor; O melun Şubat haftasonu Surye'de pusuya düşürülen taburumuz. O hafta olanlardan sonra soğudum biraz grafikten, teknikten, naciden, dalgacı mahmuttan....
    Bilmemek daha iyi bazen...
    Keşke şuraya 3-5 kuruş koysam, herkes iyi-mutlu olsa, ben kaybetsem...
    eyvallah saolasın

coronada negatif uyumsuzluk vermeden düştü ondan işaretlemedim yoksa yine tepedeydi

hep tepedeyken dahada gidecen psikolojisi

hep dipteyken dahada düşecez psikolojisi bunu yenmemiz lazım aslında

garan 12,40 larda aylıkta tepedeydi ama düşeceğine inandırmıyorlar 15-16 ve dahası diyorlar

garanda aylıkta 6,20 lerde dipte iken çıkacağına inandırmıyorlar yabancı satıyor bankalar batıyor vs vs

o corona hiç yokken 2019 aralık sonu gibiydi dow jonese baktım gene böyle tepede fakat dikkatimi çeken RSI gçstergesi aylıkta öyle nir nu vermişki şaşırdım aylık bakmıyordum dowa pek

10-15 kişilik bi borsacı arkadaş grubumuz vardı orada dowu paylaştım dedimki muhtemelen 2020 yılında amerikada büyük bir olay olacak ya trumpu falan vuracaklar yada amerika bir ülkeye savaş falan açacak ama mutlaka bir olay olacak

sonra işte bu corona çıktı dow 18 bine şelale ancak aylık resim büyük olduğu için zaman ı yakalamak zor

günlüktede direk şelale oldu ama RSI nın bunu haber vermesi gerçekten çok değerli bir bilgiydi
    BURADAKİ PAYLAŞTIĞIM GRAFİK- YORUMLAR YATIRIM TAVSİYESİ OLAMAZ ZARAR EDEBİLİRSİNİZ

5. [IMG][/IMG]

DOW sarı ç,izgilerde nu öyle barizdiki

sonra hem fiyatta hem rsı da fake attılar yukarı şelale sonra geldi

bu tüprs varya dowla aynıydı aylıkta bunu bir arkadaşla yakaladık ben dedim tüprs 100 lere o dedi 80 lere iner bu görüntüyle

ancak bekleyemedik tuprs da o ara aracı kurumlar tüprs 200 hedef diyorlardı ama hareketleride sertti short basıyoz uçuyor falan pes ettirdi bizi ama o grafiğin hakkını verdi sonunda ama bizi üstünden atarak
    BURADAKİ PAYLAŞTIĞIM GRAFİK- YORUMLAR YATIRIM TAVSİYESİ OLAMAZ ZARAR EDEBİLİRSİNİZ

6.  Alıntı Originally Posted by Verge Yazıyı Oku
    GAP ve yüklü şort deyince geçen sene yaşadığım bir deneyim aklıma geldi, anlatmadan geçemeyeceğim...

Gerçi deneyimi herkesin gözü önünde yaşadık, PALA bize meydan dayağı çekti resmen...

Hatırlayanlar vardır belki, bir ara zülfü aşkın hocam bir topik(ticarethane) açmıştı, orda yoğun bir şekilde yazıyorduk...

Hepimiz yürek yemiş gibiydik, 10 - 20 kontratlarla mucizeler yaratıyorduk resmen...

Bu gapın olacağından bir gün önce ben herkese yazıyorum yine, dikkatli olun, şort çok tehlikeli, yakalarsa biçer diye...

Sonra 09.01.2020 tarihinde ( Kasımi öldürüldükten 1-2 gün sonra) 3.000 puan gaplı bir açılış oldu...

3.000 puanı görünce ben de sazan gibi atladım tabi, mantık mı kalır adamda, direkt 100 kontrat, her 100 puana da 10' ar kontrat ilave yazdım, 150 kontrata çıkmam 2 dakika bile sürmemiştir inanın...

Gap kesin kapanacak ya PALA' nın bize sözü var sanki...

150 kontrata çıkınca benim korumacı içgüdüler alert vermeye başladı, 200 puan aşağısına poz kapama emirleri dizdim...

Hızlı bir şekilde 110 kontrata inince tekrar cesaret geldi (gelmez olaymış, bazen ödlek olmak iyidir) 200 puan yukarıya tekrar 10 -10 yeni şortlar, 100 puanda bir...

Bir daha 150 kontrata çıkınca gerisini göremedim artık, aldıkça alıyor deyyus, dini imanı yok...

Stop noktası belirtmiştim poz açmadan böyle durumlarda teknikten ari 1000 puana stop koyarım, kar zarar ne olursa olsun...

Stop noktası da aynı hızla geldi 150 kontrat 13-14k civarı da zarar, gel de bunu kabullenip bu pozu kapat...

Bunun muhasebesini yaparken sağolsun PALA bir 1000 puan daha geçirdi, ben ancak burda ciddiyeti anladım...

Bu son geçirdiği 1000 puanın dönüşünde bir yerde ben stop oldum, tam hatırlamıyorum ama, 24 - 28k arası bir zararla kol kestim, kafa kesilmesinden iyidir mantığıyla...

Stop olduktan sonra da yazdım hatta foruma, stop oldum, zarar şu kadar diye, o gün daha da işleme girmedim...

Ben stopladım, ama stoplamayanlar vardı, çok kişinin canı yandı o gün...

Günü en tepede toplamda 6000 puan civarı yükselişle kapattı, genelde böyle günlerde PALA ertesi sabah bi 1000 daha geçirir ve 6000 puana dahi stop olmayanlar o son 1000 i de yedikten sonra tıpış tıpış stop olurlar...

Çoğumuzun psikolojisi bozuldu o süreçten sonra, foruma yazmaz/yazamaz olduk, zülfü aşkın hocam o dönemde VİOP u bıraktı, bir daha da geri dönmedi...
    Bu olay veya benzerini yaşamayan yoktur sanırım. Yani bir tek piyasa yapıcı her zaman kazanır( kahveci) ben benzeri bir olay foreks de yaşayan arkadaşlara tanık oldum wtı(petrol) long vardı adamların bir caktılar adamların porföy duman oldu. Yüklü poz vardı stopda koymadılar hepsi marjin call oldu. Yani piyasa vatandaş nerdeyse tersine gider durum bundan ibaret. Trump başkan seçildiğinde gece 2- 3 arası 20 dk. Az bir ters pozda da 5- 6 bin dolar kazandığımı bilirim herkes hilery clinton bekliyordu.. Ytd

7. haruna 7 milyon daha ceza kesmişler...

cezası 7 milyonsa anası nedir?

nasıl çarpıyorlar...

8.  Alıntı Originally Posted by EMİRDAĞLI Yazıyı Oku
    [IMG][/IMG]

DOW sarı ç,izgilerde nu öyle barizdiki

sonra hem fiyatta hem rsı da fake attılar yukarı şelale sonra geldi

bu tüprs varya dowla aynıydı aylıkta bunu bir arkadaşla yakaladık ben dedim tüprs 100 lere o dedi 80 lere iner bu görüntüyle

ancak bekleyemedik tuprs da o ara aracı kurumlar tüprs 200 hedef diyorlardı ama hareketleride sertti short basıyoz uçuyor falan pes ettirdi bizi ama o grafiğin hakkını verdi sonunda ama bizi üstünden atarak
    Bende benzer goruntuyu Pegasu da yakalamistim. Seyrekte olsa ara sira short poz acarim. Pegasus da 85 ortalama ile epey short actim.. . Sonra prensip olarak short benim isim degil diye 1000 puan zarara sabretmeyip pegasusu 86x da poz kapattim.... sonrasi malum. Hisse 23-24 lere kadar pik yapti..))..

Sayfa 18/996 İlkİlk ... 816171819202868118518 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •