Sayfa 103/1013 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 817 - 824 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Kötünün, ahlaksızın, rüşvetçinin, çirkinin tanımında sizlerle anlaşamamız başlıca sorunumuz...

O zaman umut da dostluk da kalmıyor.

Kötüye ahlaksıza, adaletsize, densize oy vermediğimiz gün belki bir ümidimiz olacaktır.

Hoşçakalın.
    Doğruya doğru, eğriye eğri...

2. Arkadaşlar hep olayı yanlış anlıyorsunuz yæ olmaz ki ama. cık cık cık.

Dolar kazandırmaz demiyoruz, dolar almayın diyoruz. Lütfen çarpıtmayalım.

Dolar almayın ki iyice fakirleşin. İyice fakirleşin ki tepenize daha kolay çökelim diyoruz. Zenginleşmek (ya da fakirleşmemek diyelim) etik değil diyoruz. Hep bir çarpıtma, hep bir yanlış aktarma. Olmaz ki aaaa

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bakın ...

Yaşım yetmiş.

Kendi düşüncemdeki insanlarla bile zor anlaşıyorum.

Solcuyum.

Ayrılıkçı Kürtlere sempati duyan eski tüfek solcularla geçinemiyorum.

Laik cumhuriyetçiyim...

Yılın 6 ayı sahillerde, yazlıklarda keyif eden, Mustafa Kemal yalellisinden başka söyleyecek bir şeyi kalmayan insanlarla niza içindeyim.

Sizin açtığınız bir kaç başlık sizin yeterli referansınız.

Kadın subay astsubayların başörtüsü serbestisine yaklaşımınız bana acaip ters.

Bu konuda değil tartışmak 6 sene yemeden içmeden konuşsak anlaşamayız.

Laik cumhuriyet olmazsa olmazım.

Bşka hiç bir garantim yok.

Onun da ortadan kalktığı gün bu ülkeden eğer gücüm varsa çeker giderim.

Farklı fikirdeki insanlarla 15 senedir sanalda tartışırız.

Bir gıdım anlaşma olmadı.

Ne bizden onlara, ne onlardan bize sempati ile bakan olmadı.

Benim böyle bir umudum yok.

Dolayısıyla böyle bir düşüncem de.

Bana arkadaşlık teklifi göndermişsiniz.

Teklifinizi nazikçe reddetmek durumundayım.

Benim sizin düşüncenizde bir arkadaşım olabilme ihtimalini, ne yazıkki, tüm iyiniyetime rağmen olanaklı görmüyorum.

Ne yazıkki, ülkemiz işte bu halde. Dolar kurunun yükselmesinden, arşı alaya çıkmasından bile kötü bir durum bu. Ve bence asıl sorunumuz üzerinde hiç bir siyasi yöneticinin niyeti yok. Bundan besleniyorlar.

Bundan en çok beslenen de, belli.

Kötünün, ahlaksızın, rüşvetçinin, çirkinin tanımında sizlerle anlaşamamız başlıca sorunumuz...

O zaman umut da dostluk da kalmıyor.

Kötüye ahlaksıza, adaletsize, densize oy vermediğimiz gün belki bir ümidimiz olacaktır.

Hoşçakalın.
    arkadaşlığa takmayın tik oluştu bende kimi görürsem ekliyom ve tüm arkadaşlık tekliflerini kabul ediyorum
    seviyeli fikri iletişim önemli buna türkiyenin ihtiyacı var tıpkı dolar emparyalizmine karşı direnişe ihtiyaç olduğu gibi

Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    arkadaşlığa takmayın tik oluştu bende kimi görürsem ekliyom ve tüm arkadaşlık tekliflerini kabul ediyorum
    seviyeli fikri iletişim önemli buna türkiyenin ihtiyacı var tıpkı dolar emparyalizmine karşı direnişe ihtiyaç olduğu gibi
    O zaman dolar emperyalistleriyle işbirliği yapan ve Türk ülkesinde kendi vatandaşından köprü geçişlerini emperyalistlerin isteği doğrultusunda Dolar cinsinden belirleyenlere karşıda aynı direnişi göstereceksiniz demek ki !.. Yoksa o iş başka bu iş başka deyip evet mi diyeceksiniz !...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    rumenigge Türkiye'nin T'sini büyük yaz. Bak her yazdığına katlanıyorum ama buna katlanamam.

Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    O zaman dolar emperyalistleriyle işbirliği yapan ve Türk ülkesinde kendi vatandaşından köprü geçişlerini emperyalistlerin isteği doğrultusunda Dolar cinsinden belirleyenlere karşıda aynı direnişi göstereceksiniz demek ki !.. Yoksa o iş başka bu iş başka deyip evet mi diyeceksiniz !...
    doğruya doğru yanlışa yanlış bende değişmez
    ancak senin Türk parasına paçavra diyen arkadaşa tepkini göremedim
    ayrıca o arkadaş kanunlara göre de suç işledi

doğruya doğru yanlışa yanlış bende değişmez
    ancak senin Türk parasına paçavra diyen arkadaşa tepkini göremedim
    ayrıca o arkadaş kanunlara göre de suç işledi
    Ne yazık ki TÜRKİYE cumhuriyetinin parasını kendi ve yandaşlarının çıkarları uğruna paçavra yapanlar varken benim aynen sizin gibi doğruya doğru eğriye eğri demem gerekiyor.

kusura bakmayın arkadaşlar amerikan parası şimdiye kadar hiç almadın çok kar yapacağımı bilsem de ülkem adına bundan sonra da asla almam emperyalizme özellikle dolara vatanım adına karşıyım
    Edit:Dolara karşı olmam şimdi değil yani çook eskilere dayanıyor

Sayfa 103/1013 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •