Sayfa 275/1013 İlkİlk ... 175225265273274275276277285325375775 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 2,193 - 2,200 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Yok bu başlıkta doların yükseleceği gerçeğini kabul etmeyen bunu kısa vadede de olsa inkar edecek biri yazmasın, bu düşünce kimseye yerleşmesin diyorsan...

Bir nevi faşizm bu.

Siyasi olarak tenkit ettiklerimizden farklı bir şey değil.

Ben makro verilere bakarak 1,5 seneyi aşkın bir zamandır dolar kuru bu olmamalı, daha yukarda olmalı diye pozisyon aldım.

Makro veriler tersini söylesin anında bırakırım dolar takipçiliğini.

Kaldı ki kurdaki yükseliş beni mutlu etmiyor. Hep söyledim bunu...

Siyasiye, betoncuya kızarak, onlara beslediğim düşmanca hislerle "batsın bu ülke" diyemem..

Aptalca bir dilek olur bu.

Bırakınız şunu bunu, akıllı bir adam yakışmaz böyle bir temenni.

Çok kafa şişirdim biliyorum ama yetti gali...
    dediğim gibi bana blok koy bu konuyuda burada kapat. ben bildiğim gibi yazmaya devam edeceğim. etik sınırları içinde herkes istediğini yazar,paralı troll ler hariç. sana yaramayan bilgi başkasına yarar.boşa gitmez.

2. dolarcılar üzgün dolarcılar moralsiz gergin....
    e haklılar tabi.. yeni yılın ilk faiz arttırımı...arkası gelecek beklentisi var...dolarlar yüklenilmiş..
    ilk arttırım oluyor ve tüm dünya dolardan kaçmaya başlıyor...
    bu beklentilerle performans bu ise ..dünyada dengeler az değişmeye başlarsa ne olur..sıkıntı panik..

fed projeksiydsahsddxx

siz siz olun bir daha bu kelimeleri analistler ekonomistler sık kullanmaya başlarsa dolar almayın.

dolar yönü için tek adres ; 16 nisan.

3.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Uzmanlık konularım var ama dolar değil...

Şanslıyım ve iyi bir yol göstericim var...

Ona göre 3,58 ler olası...ama ben ihtiyatlı biriyim...
    Şu jackie diye bahsettiğin kişi midir..??

3.55 56 57 lerde bir posta dolar alımı yapmayı düşünüyorum bende gelirse..3.58 de olabilir..

İlk atışı yaparız..kademeli al kademeli sat yapamazsan zaten işin daha da zorlaşıyor..

fırlar sa fırlama şiddetine göre ya poz artırırız yada eldeki ie yetiniriz..

aşağı kayarsa kademeli alıma devam ederiz..

stratejim budur..hayırlısı bakalım..

4. Dolarcıyım. TL/dolar kuru umrumda değil.

Çünkü dolar/tl ile trade yapmıyorum. Yaptığım tradeler dolar/euro, çok nadiren de dolar/pound. Yıllar boyunca kaybeden, kaybettirmesi uzun vadede kesin olan bir para birimini longlamak için hiç bir geçerli neden yok.

3.30'dan, 3.20'den, 3.50'den dolar shortlayıp haşat olanları yanyana dizsem buradan bilmemnereye yol olur.

Gerek yok.

doalrı alıp satıp kazanabilen varsa güzel iş yapıyor
    ben 2.90 lardan bu yana sabitim uzun bir sürede kıpırdamayı düşünmüyorum
    en uçuk kaçık rakamıda ben telaffuz ediyorum
    ister kafadan ister başka bi yerinden atıyor diyin
    ben sadece memleketin haline bakarak o rakamı telafuz ediyorum
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. Yılın başından beri full dolardayım ve geçici düşmelerle pozisyon değiştirmeyi düşünmüyorum moralim falan da bozulmadı uzun süre bu seviyelerde kalabileceğini düşünmüyorum zaten bir yıllık dolar almıştım bu sene kafamdaki rakam(4,5 üzeri)oluşmadan bozmayı düşünmüyorum hatta 3,58 rakamlarına inerse alım yaparım diye düşünüyorum...Önümüzdeki yıllar yüksek enflasyon, yüksek faiz yılları olacaktır diye düşünüyorum şu anda amacım para kazanmak değil elimizdeki üç kuruşluk birikimimizi korumaktır..nacizane fikirlerimdir kimseye yatırım tavsiyesi değildir..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,347
    Bu sayfayı bir süredir takip ediyorum. ...herkese selamlar..ama fiboda destek 3.55 civarı. Yrd.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,347
    Bu kadar dış borçla ya doları yukarıya sürecekler yada faizi artıracaklar. Başka yolu yok..Özel sektörün devasa döviz borcu var...mecburen dövize saldiracaklar.baska yolu yok.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 275/1013 İlkİlk ... 175225265273274275276277285325375775 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •