Sayfa 3/1013 İlkİlk 1234513531035031003 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Takip. Hayırlı olsun.

2. Yeni forum ve topik hayırlı olsun.
    Dost dediğin düştüğünde yanında olan değil,kalkman için el uzatandır.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

3. dolar faız ve borsa ucganınde

takıb te bulunduğum dovız sayfasına merhaba

hayırlı olsun

Avusturya kayak yabmaya gıden hacı şakır oradan baylaşım yabamaz ve bır şey yazamaz ıdı bu foruma

ne oldu hacı şakır e bılen var mı

sayın ınanna ya selamlar

4. Hayırlı olsun, bol kazançlar

dolarda yükseliş kaçınılmazdır derken bir çok şeyi konuştuk, eski forumda da buna ilişkin özellikle rasyonel olmayan bir kültür ve düşünce sistematiğinin şark kurnazlığı ile kompleks problemleri kolayca çözebildiklerini iddia etmesinin nasıl ciddi sıkıntılara soktuğunu tesbit ettik. bu şark kurnazlığı toplumun her kademesine değişik oranlarda sirayet etmiş durumda. ciddi bir bekaa problemi bu ülke için bu kurnazlık vasıtası ile her şeyi çözebileceğimizi düşünmek.

evet, bir şark kurnazlığı var: üretmeden zengin olmayı, okumadan gelişmeyi, inşaat ve köprü ile sürdürülebilir bir ülke olacağımızı zannettik. bunlar tümüyle yanlış varsayımlar. aldığımız acı ders son 15 yılda yerimizde saymamızdan ve hatta gerilememizden oldukça belli.

evet, 400 kusur milyar dolar borç: bu borcun öyle yada böyle ödenecek olması doları destekleyen en önemli nedenlerden birisi. zaman zaman finansal sihirbazlık ve katar ziyaretleri ile doları baskılayabilirler, ancak benim için bu kademeli olarak pozisyon arttırmak için bir fırsattır. bu arada pozisyon arttırmak ile sadece dolar değil genel olarak rasyonel/sanayileşmiş ülkelerin paralarını kasdediyorum, en buyuk ağırlık dolar olsa da sadece dolar yok, gbp ve eur da var, dolar bu konuşmamızda sadece bir sembol.

yatırım tavsiyesi değildir ve olamaz.
    Son düzenleme : discretus; 19-02-2017 saat: 11:48.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Merhabalar...

Ekonomimizde dövizin ve kurların bu kadar önemli olmadığı, çalışmak ve üretmek ve özgürce yaşamanın temel gösterge olduğu günlerin hayaliyle...

Alıntı Originally Posted by Bora Yaşar Yazıyı Oku
    Merhabalar...

Ekonomimizde dövizin ve kurların bu kadar önemli olmadığı, çalışmak ve üretmek ve özgürce yaşamanın temel gösterge olduğu günlerin hayaliyle...
    Sayın Yaşar,
    Dileklerinize tamamen katılıyorum. Ancak ülkemizde neredeyse tüm hammadde döviz bazlı. Döviz ile aldığımız hammadde ile üretim yapıyoruz TL ile satıyoruz. Bir tarafta kriz ile daralan piyasa, diğer taraftan maliyet artışı ve belirsizlik üretimi gittikçe zorlaştırıyor. Dövizin oynaklığının bizleri etkilememesi için ara malı üreten bir sanayi yapısına kavuşmamız gerekiyor da bu kafa ile çok zor...

8.  Alıntı Originally Posted by triod Yazıyı Oku
    Sayın Yaşar,
    Dileklerinize tamamen katılıyorum. Ancak ülkemizde neredeyse tüm hammadde döviz bazlı. Döviz ile aldığımız hammadde ile üretim yapıyoruz TL ile satıyoruz. Bir tarafta kriz ile daralan piyasa, diğer taraftan maliyet artışı ve belirsizlik üretimi gittikçe zorlaştırıyor. Dövizin oynaklığının bizleri etkilememesi için ara malı üreten bir sanayi yapısına kavuşmamız gerekiyor da bu kafa ile çok zor...
    Ekonomik Kriz Retweetledi
    Mahfi Eğilmez â€@mahfiegilmez 17 Şub

İnşaata dayalı bir büyüme modeliyle işsizlik sorunu çözülemez. Sanayiye dönmek gerekir.

http://www.mahfiegilmez.com/2017/02/...rtyor.html*…

Sayfa 3/1013 İlkİlk 1234513531035031003 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •