Sayfa 696/1013 İlkİlk ... 196596646686694695696697698706746796 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 5,561 - 5,568 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. zaman kaybı kısmına katılıyorum.

dolarda çok uzun olmayacak bir süre zarfında yukarı yönlü hareket başlayabilir diye düşünüyorum.

ancak henüz düşüş bitmemiş olabilir.

kanaatimce - kaldıraçlı piyasa hariç - bu seviyeler fena değil.

Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Doviz, faiz ve borsa ucgeninde Piyasayi hukumet ile yerlesik buyuk piyasa yapicilarinin birlikte dondurdugunu dusunuyorum. Halk ise her zamanki gibi ters koseye....Borsaya girecegi zamanda yuksek seviyelerden dovize girdi....insallah 7-8 ay sonra zirve seviyelerdende borsaya girmezler... Dolar icin 3.5xx nihai dip degerler olsaydi buralardan bu kadar sallanmazdi diye dusunuyorum.
    İyi niyetinize hayranım..

Şu komplo teorileri felanda ben biraz uzağım..şöyleki sizin büyük piyasa yapıcıları dedikleriniz muhtemelen global gelişmelerden dolayı halka nazaran daha hızlı pozisyon almışlardır..hükümet ise, hadi hükümet demeyelim, devlet ise CARRYcilere dünyanın en yüksek faizini ödemekle meşgul şu an..buna rağmen doların 3.5 altına inmemesi sizin aksinize bana başka şeyler çağrıştırıyor..belki kötü niyetliyim ya ondandır..

Aşağıdaki grafiğe bakarsanız, Mahfi Eğilmez'den alıntıladım..Türkiye'nin kırılgan beşli içindeki durumunu daha net görürsünüz..hani GOP paraları doları dövüyordu ya (Esasen dolar GOP paralarını sağmal inek gibi sağıyor)..

İçerde ve dışarıda tasarrufçu tasarrufçu olalı böyle zulum görmedi..o yüzden kişi neye yatırım yapıyorsa neden yaptığını iyi bilmeli bence..esen rüzgara göre eğilip bükülecekse hakikaten işi zor derim..

Son söz:Testi kırılınca yol gösteren çok olur..

3. ROBOTLAŞMA BANGIR BANGIR GELİYOR. BİZİM ÇOÇUKLARIN İŞİ ZOR.

NIRP Umbrellaâ€*@NIRPUmbrella :

According to a Chinese technologist Robots and AI will replace humans in 50 percent of all jobs in just ten years.

4. SİZCE HANGİSİ DOĞRUYU SÖYLÜYOR? GALİBA HEPSİ.

5. TANRIM BEN GEBERİNCEYE KADAR FED 'İN FAİZLERİ ARTTIRMASINA MÜSAADE ETME. AMEN.

6. SAATLİ BOMBA:

ABD 'de araba kredilerini veren 2 büyük kuruluş:

Santander verilen kredilerin geri ödemesi için, borcu alan kişilerin sadece %8 nin gelir durumunu çek etmiş.

İnanılmaz.

Daha ciddi olan AmeriCreditis %64 ünü kontrol etmiş.

Yani krediyi alan kişinin bir işi olup, olmadığını dahi araştırmamışlar.

Verilen Kredilerin miktarı : $1.0 TRILLION dolar.

2008 de yaşanan konut balonundan daha büyük bir balon.

HER AN PATLAMAYA HAZIR.

Ve ABD Borsaları soluksuz yükselmeye devam ediyor.

7. ABD 'dE PLUNGE PROTECTION TEAM (ÇÖKÜŞÜ ÖNLEME TAKIMI) ADI VERİLEN BİR YAPININ

PİYASALAR BOZULDUĞUNDA GİZLİ MÜDAHALE EDİP, ÇÖKÜŞÜ ÖNLEDİGİNE İNANILIYOR.

Bu nedenle piyasalar sürekli çıkıyor.

Çakılınca çok fena çakılacak.

Allah sonumuzu hayır etsin.

8. Allahım bu Müslümanım diyen geri zekalılara akıl, fikir nasip eyle:

Suudlu Bakan Petrol Fiyatları için şöyle demiş:

"HEY, ONLY ALLÂH KNOWS !"

Sayfa 696/1013 İlkİlk ... 196596646686694695696697698706746796 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız