Sayfa 1/5 123 ... SonSon
Arama sonucu : 36 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Dolara Yatırım Etik Değil

Dolara Yatırım Etik Değil

Zor günler geçiren bir darbe atlatmış ülkeye dolar artışı ile ceza vermek isteyen uluslararası güçlere ve bir kısım spekülatörlere boyun eğmemek için direnmek zorundayız.Üç beş kuruş kar yapmak için dolara yatırım yapmak bir ülke vatandaşının vijdanını sızlatması lazım.Bu nedenle dolara yatırım yapmak etik değil.Belki üç beş kuruş karı olur ama ülke adına bu üç beş kuruş karın uykularımızı kaçırması lazım.Cebimizdeki doların vijdanımızı yakması lazım

2. Bencede dolara yatırım yanlış, dolarizasyonun kötü etkilerine maruz kalan bir ekonomi bu devirde bize yakışmaz, doları vatandaş talep etmemeli kullanmamalı, hatta şirketler bile dolar tutmamalıdır, çok ithalatla ilgilenen belki biraz dolar hesabı olmalı ama diğer kesimler için gerek yok.

Vatandaş altına yatırım yapabilir mesela, daha iyi olur

Altını çizeyim dolara yatırım karlı değil demiyorum ülke vatandaşı olarak yukarıda anlattığım nedenlerden dolayı etik değil diyorum

vatandaşın birikimlerinin iç edilmesi etik mi ?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    vatandaşın birikimlerinin iç edilmesi etik mi ?
    ???? anlaşılmadı

Kafan karışık .
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Kafan karışık .
    yok çok net açıkladım
    Cebimizdeki doların vijdanımızı yakması lazım
    dedim daha ne diyeyim

Bu insanlara dolar aldırtan, dolara yatırım!!!!! yaptırtan saikleri sorgulasak daha faydalı bir iş yapmış oluruz .....

Bu topraklarda yaşıyan insanlar neden kendi parasına, sisteme, vs vs güvenmez ?

Sayfa 1/5 123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •