Sayfa 117/1013 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217617 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 929 - 936 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. doların artmasının sebebi buradaki arkadaşların dolar almasından değil , memleket kötü yönetiliyor o sebep ile artıyor.
    eski mb. bşk. başcı türk yatırımcılarını yanıltarak dolarları 2 liradan yabancılar servis ettirdi.
    iyi mi oldu, ülke mi kazandı, hayır yabancılar kazandı..
    türk vatandaşı dolarlarını yüksekten yabancılara satsa paraları nerede kullanacaktı, memlekette..
    ülke iyi yönetilse, tl değerlenir.. gerisi boş.

hayırda çıksa evette çıksa fark etmez
    bu dolar her halükarda çıkar
    siyaset berbat
    ekonomi daha berbat
    kargaşa ve terör her yerde
    turizm bitmiş
    cari açık itmiyor
    trump fed öteki yanda
    suriyede bir bataklıktayız
    la ha evet demişler ha hayır ne fark eder
    hangisi düzelecek

doların yönü belli
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    hayırda çıksa evette çıksa fark etmez
    bu doalr her halükarda ıakr
    siyaset berbat
    ekonomi daha berbat
    kargaşa ve terör her yerde
    turizm bitmiş
    cri açık itmiyor
    trump fed öteki yanda
    suriyede bibataklıktayız
    la ha evet demişler ha hayır ne fark eder
    hangisi düzelecek

doların yönü bell
    kesinlikle altına imza atarım,
    ikisi arasında tercihte HAYIR dolar için daha faydalı olur diye yazdım.

4. evet çıkarsa yabancı sermaye memleketten kaçar, borçlanma maliyetleri daha da artar..

5. sayfalarca siyaset konuşmuşsunuz lütfen gidin siyaset forumlarda derdinizi anlatın ben yöneticinin yerinde olsam bu sadece siyaset yapan kullanıcıları süresiz forum dan atarım bu nedir arkadaş yaa

Alıntı Originally Posted by mahırarda Yazıyı Oku
    hayır çıksa dolar artacak diyen arkadaş yanılıyorsun, asıl tehlike evet çıkmasındadır..
    evet çıkarsa memlekette döviz kaosu çıkar,
    yabancı yatırımcı tek kişi de yetkilerin kalmasından hiç memnun kalmaz.
    Fed faiz arttırırsa ve arttırmaya devam ederse
    Evette , Hayırda çıksa dolar yükselir.
    Dolar TL'de yönü biz değil ABD belirleyecek.
    Biz sadece durumu daha da kötüleştirebilir veya olumsuz etkileri minimize edebiliriz.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app
    O egeli ben değilim

Özel sektörün döviz borçları korkutuyor

Döviz kurları yükselirken gözler şirketlerin döviz borçlarında

BORÇ ÖDEMESİ 2017’YE YIĞILDI

Dolar kuru yükselişe geçince ilk bakılan özel sektörün Döviz borçları oluyor. Kur yükselirken sıkça şirketlerin Döviz borcunu ödeme ihtiyacından söz ediliyor. Merkez Bankası verilerine göre 38.7 milyar doları reel sektör olmak üzere 102 milyar dolar kısa vadeli yani 1 yıldan az vadeli yurtdışı kredi geri ödemesi bulunuyor.

Bankalar ve şirketler bu borçlarını faiz biraz yüksek olsa da yenilemekte sorun yaşamıyor. Ancak diğer yandan yine bankalar ve şirketlerin aldığı ve vadesi bu yıl dolan krediler bulunuyor. Uzun vadeli olan bu kredilerin toplam tutarı ise 207 milyar lira. İşte bu kredilerin 2017’deki anapara geri ödemeleri 49.3 milyar dolara çıkmış durumda.

Vadesi gelmiş borçların 2017’de birikmesi bir yana bu borçları uzun vadeli döndürme olasılığı da düşük olduğu için şirketlerin iç piyasaya yönlendiği ve içeriden dolar alırken kuru tırmandırdığı ve tırmandırmaya devam edeceği korkusu hâkim.
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

8.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    umutabi bunlardan herşey beklenir lakin benim fiziksel tutmam mümkün değil,alanım uygun değil. yurtdışına transfer işinide %4 faizi alınca şimdilik boşladık. %4 faizden aldığım para beni 1 ay geçindiriyor,üstelik anapara dolarım eksilmeden. yinede ben kendimce önlem alarak bunların istismar ettiği bankalardan uzak duruyorum. başkada bir yol görmüyorum.
    Yalnız amerika daki %2.5 civarı enflasyonu unutmayın.Yani dolar da %2.5 faizin üstü reel getiridir.Eğer siz faizi harcıyorsanız uzun vade de paranız eriyor demek oluyor.

Sayfa 117/1013 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217617 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •