Sayfa 385/1013 İlkİlk ... 285335375383384385386387395435485885 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 3,073 - 3,080 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. ÖZEL SETÖRÜN BORCUNDAN BİZE NE? NE HALT YERSE YESİN. (Mİ ACABA?)

Faik Öztrak†*@faikoztrak 5 Nis

Fiili tek adam yönetiminde ailelerin, şirketlerin ve devletin borçlarının toplamı milli geliri aştı.
    Tek adam rejimi, borca batırır herkesi.

2. Nereye baksam EVET kampanyası. Haydi makarnacıyı, kömürcüyü anladık ( öyle söyledikleri için ) , peki beyaz yakalılar, iş adamları vb. neden ''Tek adam rejimini '' destekliyor ? Aydın doğan' a yapmadıklarını, demediklerini bırakmadıkları halde bütün medyasıyla evet diyor....Ben kendi şahsıma eleştirmiyorum, aksine hepsine saygı duyuyorum. Lakin anlayamadığım şeyler var.. Mesela ; halk HAYIR derse, zaten fiilen uygulanan tek adamlık kalkacak mı ? '' haydi oradan , işinize bakın eyyy '' sesini duyan ve mevcut kanunlara göre işlem yapabilecek bir makam olabilecek mi ? Hayır dediğinizi duyuyorum... O halde neden referandumla ülke 4 ay oyalanır ve trilyonlar harcanır.... İşte ben işin burasındayım.. Sonuç belli zaten.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by ihtiyar Yazıyı Oku
    Lakin anlayamadığım şeyler var.. Mesela ; halk HAYIR derse, zaten fiilen uygulanan tek adamlık kalkacak mı ? '' haydi oradan , işinize bakın eyyy '' sesini duyan ve mevcut kanunlara göre işlem yapabilecek bir makam olabilecek mi ? Hayır dediğinizi duyuyorum... O halde neden referandumla ülke 4 ay oyalanır ve trilyonlar harcanır.... İşte ben işin burasındayım.. Sonuç belli zaten.
    Bunun tek mantıklı açıklaması var:

Erdoğan'ın, kendi geçmişini ve icraatını en iyi bilen birisi olarak, kendisini, ailesini, icraatlarını ve de mal varlığını ilelebet (!) dokunulmaz ve de yargılanamaz hale getirme gereksinimidir.

Bu da onun uykularını bozan biri durumu ortadan kaldıracak, en azından ömür boyu rajat etmesini huzur içinde yaşamasını sağlayacaktır.

Bunun abartılı bir analiz olduığunu düşünüyorsanız, Yalçın Küçük'ün kitabını ya da sara hastalığıyla ilgili bir bilgi notu okumanızı salık veririm.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Deniz Gökçe ve Gazi Erçel...

İkisini de Siyasal'dan ve Gazi Erçel'i İzmir'de görev yaptığı dönemden tanırım.

Nitelikli insanlar.

Ama şartların kimi insanları nasıl eğip büktüğü, kimilerini de nasıl utancın içine soktuğu konusunda iyi örnekler...

Sanırım hala gençlere "şunu yeme bunu ye" diye eğitme durumundalar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Çok Yakın Plan Görüş açısı.. . Amma da direndi Boncuk Mavisi...

Günlük olarak Boncuk Mavisi üzerinde kalış göremezsek.. Yakın plan bakmaya devam ederiz..

Not: Boncuk Mavisini, Boncuk Mavisi renginde göremeyenler, ekranlarının ayarıyla oynasın lütfen..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Deniz Gökçe
    Deniz Gökçe'yi 1994 yılının ilk aylarından hatırlarım..

Millete döviz sattırmıştı süslü püslü laflarla..

Yaşı yetenler 4 Nisan 1994'ü hatırlar.. Deniz Gökçe'nin dediklerini hatırlar mı bilmem..

7. abd 10 yıllıklar... 2,3-2,64 arası hareket...2,30dan döndü şimdilik...
    2,64 yukarı kırılırsa baya şenlik olur...

8.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku

Yaşı yetenler 4 Nisan 1994'ü hatırlar..
    Çok iyi hatırlarım, Şubat ta 17 lira olan dolar, Nisan da 39 lira olmuştu. Çocuk bezi 150 liradan 350 liraya çıkmıştı da oğlanın altını kontrol etmeye korkar olmuştuk.

Sayfa 385/1013 İlkİlk ... 285335375383384385386387395435485885 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •