Sayfa 386/1013 İlkİlk ... 286336376384385386387388396436486886 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 3,081 - 3,088 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Deniz Gökçe'yi 1994 yılının ilk aylarından hatırlarım..

Millete döviz sattırmıştı süslü püslü laflarla..

Yaşı yetenler 4 Nisan 1994'ü hatırlar.. Deniz Gökçe'nin dediklerini hatırlar mı bilmem..
    Prof Asaf Savaşı saygıyla anmayı unutmayalım, 2001 `de sokaktaki simitçi bile ertesi gün devalüasyon olacağını tahmin ederken kendisi Tv ekranında yok efendim böyle bir şey olması mümkün değil `ÇAPALI KUR SİSTEMİ ` var diye vık vık vıklıyordu. Demem o ki çıkar amaçlı goygoyculuk ne ünvana bakar ne başka bir şeye. Bunu niyemi söylüyorum ? Goygoycunun eğiltilmişi bu kadar yalan söylerse foruma dadanan `bit pire ``ler söylemiş çok mu !...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Görüş açısı..

Bu , bu topikte paylaştığım (şimdilik) son grafiktir....

Not: ./..

3.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Prof Asaf Savaşı saygıyla anmayı unutmayalım, 2001 `de sokaktaki simitçi bile ertesi gün devalüasyon olacağını tahmin ederken kendisi Tv ekranında yok efendim böyle bir şey olması mümkün değil `ÇAPALI KUR SİSTEMİ ` var diye vık vık vıklıyordu. Demem o ki çıkar amaçlı goygoyculuk ne ünvana bakar ne başka bir şeye. Bunu niyemi söylüyorum ? Goygoycunun eğiltilmişi bu kadar yalan söylerse foruma dadanan `bit pire ``ler söylemiş çok mu !...
    Aynen iştirak ediyorum.

Sent from my C6903 using Tapatalk
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by MusT Yazıyı Oku
    Çok iyi hatırlarım, Şubat ta 17 lira olan dolar, Nisan da 39 lira olmuştu. Çocuk bezi 150 liradan 350 liraya çıkmıştı da oğlanın altını kontrol etmeye korkar olmuştuk.
     Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    O zamanlar internet bu kadar yagın değildi... Çok da farklı görüş duyulamıyordu...

Yani, sakallı pek yoktu..

Ve bir çok insan inandı o Abdurrahman Çelebi'lere..

Mesela; çalıştığım şirketin YKÜ'si tam 1 mio mark bozdurmuştu..

5. Red face

Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    O zamanlar internet bu kadar yagın değildi... Çok da farklı görüş duyulamıyordu...

Yani, sakallı pek yoktu..

Ve bir çok insan inandı o Abdurrahman Çelebi'lere..

Mesela; çalıştığım şirketin YKÜ'si tam 1 mio mark bozdurmuştu..
    Bir arkadaşım o zaman 17 liradan dolarını bozdurmuş ve arkasında TempraSXAK-5Vites yazan araba almıştı. Dolar 40 olunca da 'artık arabaya Mercedes niyetiyle biniyorum' demişti..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by MusT Yazıyı Oku
    Bir arkadaşım o zaman 17 liradan dolarını bozdurmuş ve arkasında TempraSXAK-5Vites yazan araba almıştı. Dolar 40 olunca da 'artık arabaya Mercedes niyetiyle biniyorum' demişti..
    Bir arkadaşımın babası da reno Safran almıştı 94 ocağında...

300 K mark'mıydı neydi..tam hatırlamıyorum rakamı... 3 ay sonra kafalarını duvarlara vurmuşlardı..

7. İyi silkelediler.. Ortalamadan döndürdüler. 3.62den yükseliş çok nizami. Şimdiki hedef 3.76-3.77 gibi...

D6503 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    twitter : @alphanostra

8.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Görüş açısı..

Bu , bu topikte paylaştığım (şimdilik) son grafiktir....

Not: ./..
    Bugün tüm dövizlerimi bozdum...önümüzdeki hafta TCMB tüm gücüyle dövizi düşürmeye çalışır diye düşünerek , TL. ye geçtim.. Çarşambaya kadar dolar 3,62 -- 3,65 lere çekilirse tüm paramla alırım... Yoksa emtia alacağım...

Sayfa 386/1013 İlkİlk ... 286336376384385386387388396436486886 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •