Sayfa 387/996 İlkİlk ... 287337377385386387388389397437487887 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 3,089 - 3,096 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

Türkiye gündeminde Ayasofya ve başörtüsü konuşulurken

• CNN International, Türkiye’nin sınır komşusu İran’ın ABD’ye ait noktaları balistik füzelerle vurmak için hazırlık yaptığını

• İsrail basını, Trump’ın koltuğu bırakmadan İran’a büyük bir saldırı yapabileceğini belirtiyor.

2. Bugüne kadar ülkemizin ve milletimizin ihtiyacı olan hem mevcut eksiklerimizi giderecek hem gelecekteki ihtiyaçlarımızı karşılayacak reformları biz hayata geçirdik. İnşallah 2021'i de bu şekilde bir reform yılı haline dönüştüreceğiz. Cumhurbaşkanlığının ve Meclisimizin öncülüğünde ülkemizdeki tüm kesimlerin katılımıyla büyük ve güçlü Türkiye'nin inşası için gereken adımları milletimizle birlikte atacağız. Ekonomide ve hukukta yapacağımız reformlarla ülkemizi yatırım, üretim, istihdam, özgürlükler bakımından geliştirerek hedeflerimize daha kolayca ulaşabileceğimiz bir iklim oluşturmakta kararlıyız. Rabb'im yar ve yardımcımız olsun."

3. Sn Sadecegrafik,

Estağfurullah, yemine v.s. girmenize gerek yok, isteyen istediğini yazar, kimse kimseye karışamaz, forum kuralları belli. Bana geçenki cevabınıza istinaden yazmıştım. (-o uzun içinde bir e-kitap da ihtiva eden gönderiniz.)

Mevzu iç siyaset malzemesi yapılıyor her şeyde olduğu gibi. Onların ne dediğini çok kaale almıyorum, öte yandan birey olarak da, araştırıyoruz, soruşturuyoruz güvendiğimiz hocalara. Dolayısıyla mevzunun esasına yönelmeye çalışıyoruz.

1. Elbette isteyen olur istemeyen olmaz. Bir iki şuursuzun dışında resmi bir açıklama görmedim ben zorunlu diye. Öte yandan, zorunlu olmasa bile, zorlayıcı yöntemler dayatılacak deniyor, HES kodu kontrolü gibi. Doğru da, zaten aşı yok. İş oraya gelemeyecek. 2-3 yıl süreceğe benzer bu iş aşı üretim hızı ortada. İnşallah hızlanır.

2. TCKİMLİKNO e-devlet varken, neden DSÖ nün global HES yazılımını kullanıyoruz? Global dünyanın bir parçası olduğumuz için olsa gerek. HES kodu ile toplanan bütün bilgiler İsviçre ye gidiyor mu gitmiyor mu? Merkezi neresi bilmiyorum ama gidiyordur, öbür türlü veri toplanıp analiz edilemez. Ama bütün veriler gitmez, hastalığa dair sayısal veriler gider. PCR testleri ile insanın DNA sına ait bilgiler toplanıyor mu? Toplanmıyor tabi ki, hazır kit o cihazlar, öyle yetenekleri yok. Parayla da satılıyor zenginler alıyorlardı düne kadar yasaklandı. Bir dizi setinde kendileri, hergün yapıyorlarmış kendi kendilerine mesela. Peki basit dandik bir grip virüsü için tükürük testi analiz için yeteceği halde neden PCR testi yapılıyor? En öncül gösterge orada var, oradan daha erken tespit yapılıp, tedavi için zaman kazanılabiliyor, eğer düzgün alınmazsa numune negatif çıkıyor, en çok hata numune alımında yapılıyor, tükürükte v.b. sonradan ilerleyip yayılınca tespit yapılabiliyor.

3. Babuna evet, topladı yurt dışına gönderdi. Bu tür verileri talep eden, ancak yerel ülke kanunlarını aşamayan bazı uluslararası gen araştırmacıları, böyle yollara başvurabiliyor.

Bence tabi ki..Saygılar

Aslında bilgisayar dünyasının şu aşamasında bu global satanistlerin internetteki verilerimizi toplamak için HES e ihtiyaçları olduğunu sanmıyorum.Zaten internetin ana server ı benim bildiğim amerikada, internet üzerindeki tüm bilgiler için adamların HES e ihtiyaçları niye olsun.İnternet üzerinden e devlete giriyoruz ,hepimizin bir şifresi var ve adamlar bu şifreyi kıramadıkları için o bilgilere ulaşamaz diye düşünmek bence manasız.Ama HES dünyanın kayıt altına alınması ,hepimizin global bir sisteme mecburen kaydımız için bir başlangıç olabilir mi ,bak o olabilir bence.

Adamlar artık bırakın kayıtlı bilgilerimizi her gün girdiğimiz siteleri internet üzerinde bıraktığımız izleri falan toplayıp analiz yapıp ona göre önümüze reklam çıkarıyorlar.Big brother artık zaten internet oldu.

6.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Aslında bilgisayar dünyasının şu aşamasında bu global satanistlerin internetteki verilerimizi toplamak için HES e ihtiyaçları olduğunu sanmıyorum.Zaten internetin ana server ı benim bildiğim amerikada, internet üzerindeki tüm bilgiler için adamların HES e ihtiyaçları niye olsun.İnternet üzerinden e devlete giriyoruz ,hepimizin bir şifresi var ve adamlar bu şifreyi kıramadıkları için o bilgilere ulaşamaz diye düşünmek bence manasız.Ama HES dünyanın kayıt altına alınması ,hepimizin global bir sisteme mecburen kaydımız için bir başlangıç olabilir mi ,bak o olabilir bence.
    Aynen Sn hkm,

Cep telefonu asıl çip demiştim geçenlerde, kimse farkında değil. Korkunç bir veri akışı var, big data şeklinde, DNA v.s. ne ki, muazzam analizler, çıkarımlar yapılıyor. Buna demografik analiz deniyor. Twitter da mesela bu gibi maksatlarla kullanılıyor, programları da var gizli falan da değil.

Hiç unutmuyorum, sene 2008-2009 veya 2010, iphone 3gs ilk çıktı, aldık bir tane. Birkaç sene sonra internete bir haber düştü, Apple konum verilerini kapalı bile olsa GPS topluyor diye, bir de programcık vermişler. Kurdum laptopa, bağladık telefonu, bir harita üzerinde benim son 2-3 yıllık konum bilgilerim çıktı kusursuzca, koordinat-zaman grafiği. Su götürmez bir şekilde hem de. Halbuki GPS büyük çoğunluğunda kapalı idi. Sonra Apple bir güvenlik yaması dağıtıp kapattığını söyledi bu açığı

Ama ilginç işte, asıl bu tehlikeye karşı kimse bir tedbir almıyor, konuşulmuyor bile veya yapacak bir şey yok mu deniyor ne?

7. Cep tel sinyallerinden sen konum secenegini kapa istersen
    Sen gormesende
    NSA sen nerdesin nerde degilsin zate goruyo ki boru gibi
    Anca cep telefonsuz bi hayatta Takip edilmeme mumkun
    Hele feysbok insta tuitta tikitok cokomilk cohonat milkinis gibi
    Sosyal medya neyim
    Kullaniyosan yedi gobek kaydinda mevcut
    Gerek var mi daha?
    Onun icun hes kodu ne be yav
    Hes kodu pcr testi pozitifse Kişinin seyahatini engelliyo iyi bisey
    Takip sikintisi felan varsa
    Cep tel u Arada bakkala cakkala birakin gidin gezinin sonra donuste alirsiniz))

Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Cep tel sinyallerinden sen konum secenegini kapa istersen
    Sen gormesende
    NSA sen nerdesin nerde degilsin zate goruyo ki boru gibi
    Anca cep telefonsuz bi hayatta Takip edilmeme mumkun
    Hele feysbok insta tuitta tikitok cokomilk cohonat milkinis gibi
    Sosyal medya neyim
    Kullaniyosan yedi gobek kaydinda mevcut
    Gerek var mi daha?
    Onun icun hes kodu ne be yav
    Hes kodu pcr testi pozitifse Kişinin seyahatini engelliyo iyi bisey
    Valla o bile zor,her yerde güvenlik kameraları var,çin şu anda tüm vatandaşlarını internetten yüz tanıma sistemi ile merkezi olarak gözlüyebiliyor,metroya bindin bir güvenlik kamerasına yüzün yüklendin mi olay bitti ,cep telefonuna o anlamda sizi takip için ihtiyaçları yok.

Sayfa 387/996 İlkİlk ... 287337377385386387388389397437487887 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •