Sayfa 46/996 İlkİlk ... 3644454647485696146546 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 361 - 368 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

Bir de misal penisilin ,sefalosporin tarzı antibiyotikler,en çok reçete edilenler bunlar e adamlar öyle bir enjeksiyonla geçecek zararlı bir madde buldular diyelim ,yıllardır niye beklesinler ki koyarlar bu ilaçların içine olur biter,zaten öyle bir madde legal olamaz ki ha aşının içine koymuşsun ha antibiyotiğin,hasta oldun antibiyotik de kullanma da bakteriyel ağır bir enfeksiyonda ne hale geliyorsun gör.Bence aşıdan bu kadar korkmak anlamsız.Keza çocukların aşı takvimi var onların zorunlu aşılarının birinin içine de konabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    X kadar değeri yok deyip, başka ülkedeki y ile kıyaslamak nedir ?
    Bu ülkede yaşayan herkes değerlidir. Bu nedenle bu insanların güvenliği, mutluluğu, huzuru için insanlar çalışmaktadır.
    orada 2 ayrı cümle var, hiç birinde vefat eden sağlıkçılarla ilgili bir anlam veya ayıp yok..!!

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    İnsana böcek kadar değer verilmeyen ülkeden kasıt bizimki ise valla kesinlikle doğru,kanada hamster konusu bilgim dışında o kısmına ne desem boş bilgim yok,bu ülkeden firar kısmına gelince benim 2 yeğende mühendis burada işsiz kaldıklarından amerikada doktora falan orda yaşıyorlar şimdi.Doktorların durumu ise cidden içler acısı,yahu adamın 80 yaşında dedesi acilde ölüyor benim acım büyük diye doktor dövüyor,8 bin lira maaş verdiğin doktor ameliyatda sorun çıksa 800 bin liralık 1 milyonluk dava açıyorsun ceza davası da yanında bonus,bu memlekette doktorluk artık yapılması en zor işlerden biri,daha insani koşullarda yaşamak için başka ülkeye gitmesi de en doğal hakkı zaten hemen her doktor adayı dışarı kapağı atma hayalinde.Maalesef durum bu.Yok uzun lafın kısası ben de yazılanlarda sıkıntı göremedim valla.
    Konu doktorlardan açılmışken,
    Malum şu anda istifa yasak, izin yasak, çoğu zaman tuvalete gitmek, yemek yemek bile yasak doktorların bir kısmına (Zerre abartı yoktur bu yazdığım yasaklarda, abartma bu kadar diyene çok kötü söverim).
    Bir de işgüzar il sağlık müdürlerimiz var, istediğine istediği kadar kafa izni verip, kendisine biat etmeyene izin yok diyen. Doğunun ücra köşesinde görev yapan doktora, personel sıkıntısı olmadığı halde 1-2 gün hava değişimini bile çok gören, 9 ay kesintisiz buradasınız, 1 gün bile izin yok diyen despot yöneticilerin olduğu bir yerde, fırsatını bulan sağlık personeli yurt dışına kaçmayıp ta ne yapsın.
    Son olarak, hala bu yazıda zerre abartı olduğunu düşünen hemen Doğu ya da Güneydoğuda uzmanlık eğitiminde olan bir kadın doğumcu, bir pediatris ya da bir dahiliyeci ile sohbet etsin.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Yaş A.A. oldu, yoksa imkânı olup tüymeyen Reha'yı, yere yatırıp öpsünler.

Aysun Kayacı bu memleketin en akıllısı çıktı, hemen lafı uzatmayıp gitti.
    reha bey ana muhalefet liderine tehdit var, tehdit edeni savcılığa getiremiyorlar
    adam savcıya oraya gelip te ne olacak diye salvo çekiyormuş
    bizleri bırakın protoklde yeri olan adama ölüm tehditinin serbest olduğu böcekler ülkesi..!!

5. Sayın JAS Ben hergun görüyorum acildeki doktorlar bile aralıksız bir ordalar bir ordalar bı korona bölümüne geçiyorlar bir acil bölümüne dinlenmeyi yolda giderken yapıyorlar.

bir SARKY tutturmuşum

duyuyorsun değil mi?

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Bizim hastane bomboş. Geçen hemşireler kapıda bekleyip hasta kaldı mı kalmadı mı diye muhabbet ediyorlardı saat 11 'de .

Sanıyorum pandemiyle ilgili bölümlerde vardır o yoğunluk. Kimse zorda kalmadıkça hastaneye gitmediği için diğer servisler olağandan daha sakin .

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Sn.Egeli, anlayamiyorum ki, bu tepki neden ?
    Kelimeleri doğru seçmeye çalışıyorum. Bu ülkede yaşayan insanların zerre kadar değeri yok demek ağır bir ifade.
    Hele bunu başka bir ülke ile kıyaslamak daha saçma.
    Daha iyisini isteyebilirsiniz. Bunun için göçüp gidersiniz bunu anlarım. ama başka bir yeri yüceltmek için burayı kötülemenizi kabul edemem. İktidarı beğenmeyebilirsiniz. Ama ülke dediğiniz zaman, beni, sizi herkesi kast ediyorsunuz. Bu ülke doğrusuyla yanlışıyla bizden ibaret.

Mesela aşağıdaki haber kanada için doğru mu merak ediyorum. Haber 2018 yılının belki bazı şeyler değişmiştir.

https://www.forbes.com/sites/sallypi...h=73fa6de33e7d

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Kelimeleri doğru seçmeye çalışıyorum. Bu ülkede yaşayan insanların zerre kadar değeri yok demek ağır bir ifade.
    Hele bunu başka bir ülke ile kıyaslamak daha saçma.
    Daha iyisini isteyebilirsiniz. Bunun için göçüp gidersiniz bunu anlarım. ama başka bir yeri yüceltmek için burayı kötülemenizi kabul edemem. İktidarı beğenmeyebilirsiniz. Ama ülke dediğiniz zaman, beni, sizi herkesi kast ediyorsunuz. Bu ülke doğrusuyla yanlışıyla bizden ibaret.

Mesela aşağıdaki haber kanada için doğru mu merak ediyorum. Haber 2018 yılının belki bazı şeyler değişmiştir.

https://www.forbes.com/sites/sallypi...h=73fa6de33e7d

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ya dostum adam '' değeri yok'' demiyor ,
    '' değer verilmiyor '' diyor.

Sayfa 46/996 İlkİlk ... 3644454647485696146546 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz