Special Days Image
Sayfa 509/996 İlkİlk ... 9409459499507508509510511519559609 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 4,065 - 4,072 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

1. Bir ülke düşünün ki, medya kontrol altında - her gün yemek, eğlence, gezi proğramları ekranda- TUİK verilerine kızıyoruz ya peki yeni zam haberleri yönetimi ve tuik ' i zora sokmaz mı ? O halde NTV de bugün 2 defa resmen gelmeyen zam ( sıvı yağa %20 zam bekleniyor diye ) haberi neden itina ile sunuldu . Acaba ; '' bakın millet, sıvıyağa %20 zam gelecek acil alın ve stoklayın '' mesajı ile durgun olan piyasayı mı canlandırmak istediler. Zira insanlar yılbaşından önce 3-5 aylık erzak depolamıştı. Şimdi ciro düşmüşse bu haberle 3 kuş daha vuracaklardır.

2. Marketlerde satılan 5 litrelik sütler ( yakın ari çiftliklerden gelen etiketli sütler ) geçen hafta 24 liraydı. Bugün 30 tl. Ben de nasıl olsa kış ayları sokak sütçüleri katkı maddesi koymaz diyerek sokak aralarında gezen sütçülere fiyat sordum. 5 lira dediler. Neden böyle geçen ay sizde 3,5 tl. idi dedim. 5 liradan aşağı satış yasak, hepimiz Aslında köylerden değil, Ankara girişlerinde büyük tankerlerden tek fiyatla alıyoruz ve tek elden fiyat veriliyor dedi.

Dolar 8,40 dediler bir zam, dolar düştü şimdide asgari ücrete %21 zam geldi maliyetler yükseldi diyorlar bir zam daha. Memur zammı geliyor diye şimdi bir zam daha geliyor. İstersen alma- tüketme, bazılarına sorsanız memlekette para var ki ticaret dönüyor. Zamlı olduğu halde hareket devam ediyor. Kabahat geçinemeyenlerde diyorlar.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,883
    İmamoğlu Sahsım'ı aşılamış

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın corona virüsü aşısı olurken çekilen bir fotoğrafı sosyal medyada gündem oldu. Erdoğan'a aşı yapan doktorun İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na benzetildiği fotoğraf, birçok kullanıcı tarafından paylaşıldı.

https://www.sozcu.com.tr/2021/dunya/...tirdi-6211623/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,883
    Cumhurbaşkanlığı ''Kendimiz Çalıp Kendimiz Oynuyoruz'' Ödülleri sahiplerini buldu...

http://www.zaytung.com/fotohaberdetay.asp?newsid=386419
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Piyasa faiz artışı bekliyor. Lakin özel sektör buna dayanacak gücü varmış mı mı. Dolarızasyon bozulmuyor. Faiz artışı ile batıklar kalacak. Ben RTE nin 17 üzerini kabul edeceğini düşünüyorum. Yoksa işsizlik büyüme havada kalır. Zaten bu faiz artışı da bir nevi dolar gibi maliyete etki ediyor. Finansman ihtiyacı olmayan çok nadir.

6. Ülkenin en zengin 3 cü ilçesinin en zengin üçüncü mahallesinde .

Ucuzluk marketine giren kadın süte çok pahalanmış artık çocuklara süt alamayacağım diye telafuz etmesi bile durumun vehametini gösteriyor .

3.95 den 4.75 e çıkmış fiyatlar onun etkisi ile olmuş sanırım

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Marketlerde satılan 5 litrelik sütler ( yakın ari çiftliklerden gelen etiketli sütler ) geçen hafta 24 liraydı. Bugün 30 tl. Ben de nasıl olsa kış ayları sokak sütçüleri katkı maddesi koymaz diyerek sokak aralarında gezen sütçülere fiyat sordum. 5 lira dediler. Neden böyle geçen ay sizde 3,5 tl. idi dedim. 5 liradan aşağı satış yasak, hepimiz Aslında köylerden değil, Ankara girişlerinde büyük tankerlerden tek fiyatla alıyoruz ve tek elden fiyat veriliyor dedi.

Dolar 8,40 dediler bir zam, dolar düştü şimdide asgari ücrete %21 zam geldi maliyetler yükseldi diyorlar bir zam daha. Memur zammı geliyor diye şimdi bir zam daha geliyor. İstersen alma- tüketme, bazılarına sorsanız memlekette para var ki ticaret dönüyor. Zamlı olduğu halde hareket devam ediyor. Kabahat geçinemeyenlerde diyorlar.
    bende dün aydınlıkevler semtınden litresini 4.5 tl den aldım. Dogru düzgün kaymak cıkmıyor sütler yagsız oluyor

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bir ülke düşünün ki, medya kontrol altında - her gün yemek, eğlence, gezi proğramları ekranda- TUİK verilerine kızıyoruz ya peki yeni zam haberleri yönetimi ve tuik ' i zora sokmaz mı ? O halde NTV de bugün 2 defa resmen gelmeyen zam ( sıvı yağa %20 zam bekleniyor diye ) haberi neden itina ile sunuldu . Acaba ; '' bakın millet, sıvıyağa %20 zam gelecek acil alın ve stoklayın '' mesajı ile durgun olan piyasayı mı canlandırmak istediler. Zira insanlar yılbaşından önce 3-5 aylık erzak depolamıştı. Şimdi ciro düşmüşse bu haberle 3 kuş daha vuracaklardır.
    Benım anlamadıgım nokta su aycıcek yagının hammaddasi dısardan gelıyor aycıcek yagı pahalandı dısardan gelıyor. Fındık yagı vs dıger yaglar neden pahalandı ucuza kacma gibi bir şansımız olmadı

Sayfa 509/996 İlkİlk ... 9409459499507508509510511519559609 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •