Sayfa 525/996 İlkİlk ... 25425475515523524525526527535575625 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 4,193 - 4,200 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

Başkanın 73 bin TL’lik fildişi tespihleri ortalığı karıştırdı!
    Kayseri Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili bakanlık müfettişlerinin hazırladığı rapor kentte tartışmaları alevlendirdi.

https://m.patronlardunyasi.com/haber...istirdi/245563

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2. banada 547 lira gelmiş doğalgaz...bireysel.
    İnanılmaz Dediğiniz Hisse, Gün Gelir; Dayanılmaz Olur.
    FORMDA YAZDIKLARIM KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

DW Türkçe’ye konuşan Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şişman, tasfiye olunacak alacaklara yakın izlemede olan krediler de eklendiğinde rakamın 520 milyar TL’yi bulduğunu belirtiyor.

https://m.dw.com/tr/bankalara-devred...şta/a-56244264

O egeli ben değilim

Reuters: Gıda alışverişi Türkler için ağır bir yüke dönüştü

https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-55674652

O egeli ben değilim

5. dört doksancı yabancı ve twiiter hüstadlarına..

6.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Eğer öyleyse artık paladıum akbankın özsermayesinde bir varlık olarak duracak,biz de buna göre F/K ,PD/DD ,özsermaye karlılığı falan hesaplayacağız,akbank hissesi alacağız satacağız öyle mi.Veya telekom işbankın içinde bir varlık oldu her gün değişen telekomun değeri işbank için bir parametre olacak hesap yapacağız işbank hissesi alacağız satacağız.İyi de bunlar banka holding değil ki.Banka başka bir şeydir.
    Bankacılığın olağan akışı, BDDK günün şartlarına göre düzenlemeler yapıyor. 3 yıl içinde satma zorunluluğunu kaldırmasaydı bankalar ekonominin çok parlak olmadığı dönemde zararına satış yapmak zorunda kalacaklardı.

Ayrıca krediler ödenmediğinde temerrüt faizi işletilir, bunların hesaplaması vardır, hemen gayrimenkule el koyulmaz bekler. Siz para bulup borcumu ödeyeceğim diye masaya oturduğunuzda size kolaylık sağlar. Ama ödeyemeyeceğim derseniz, zamanında borcunuzun 1,5-2 katı teminat aldığı şeyler de banka bünyesine geçer.

Verdiği kredi karşılığında aldığı gayrimenkulün bir sakıncasını görülmemeli.

Bir ara bankalar krediyi az vermiş olacak ki BDDK devreye girdi. Kurallar koydu. Şimdi o kuralları kaldırdı.

Şimdi burada ve youtube kanallarında paranızı bankadan çekin demek kadar abes bir durum olamaz.

Dünyanın en güçlü bankası olsa dahi mudilerin %15'i paramı çekeceğim diye kapısına dayanırsa o banka zora girer.

Youtube'da bu işi siyasete karşı kullanmak isteyenler mevcut. Ekonomiyi ne kadar baltalarsam o kadar iyi diyerek işe girişiyorlar.

2018 de aynı işi yaptılar, inananlar paralarını çekti ama hiç bir şey olmadığı gibi faizlerden oldular. O youtuber'lardan biri şimdi 3'te bir oranında dislike alıyor her saçmaladığı videosunda. Eskiden herkes alkışlıyordu.

Kılavuzu karga olanın burnu çamurdan çıkmaz.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Benim ömrüm boyunca kılavuzum kendi aklım olmuştur.Herkesi dinlerim,herşeyi okurum ondan sonra kendi aklımla karar veririm.Halkın birine like verip vermemesi hiç bir şeyin kriteri değildir.Bu iktidar da yaptığı bana göre bir ton yanlışa rağmen halktan 20 yıldır like alıyor.Bankalar konusuna gelince 2001 yılında bankalar konusunda kriz öncesi uyarı yapanlar egebank,imarbank,pamukbank vs onlarca bankada parası olan mudiyi kurtardı.Yani bankalar konusunda zaman zaman uyarı yapmak gerekebilir.Bankalar kutsal kurumlar değiller ,paramızı yatırıyoruz güvencemiz de her banka için 150 bin lira ile sınırlı,banka batarsa 150 bin üstü mevduatın akibeti belli değil.Banka içine özsermaye diye batık krediler karşılığı koyduğunuz otel,avm,fabrika ev şu bu doldurulursa ve bunlar sınırsız bir süre için özsermayeden sayılırsa bu benim aklıma göre sakıncalı.Benim bankadaki paramın karşılığı sorunsuz vadesi gelince ödenen krediler olmalı satılırsa kaçtan satılacağı belli olmayan paladıum vs olmamalı.Sapla samanı karıştırmayalım bence.Kamu yararı doğru bilgidedir,siyasi yönelimimize göre gereksiz yere yermek de güvence vermek de doğru değildir.Bunun bedelini halk 2001 de bir kez ödedi ,belki gene ödeyebilir,dikkatli olmak lazım.

Bankadan paranızı çekin de denmez,yatırın da benim tüm param bankalarda evde bir liram yok,ama sakıncalı durumlar oluşursa elbet hepsini bankadan çekerim,buraya da yazarım,yazma denirse de yazma diyen neden neden böyle diyor doğrusu şüpheyle bakarım.

Sayfa 525/996 İlkİlk ... 25425475515523524525526527535575625 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •