Sayfa 540/996 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590640 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 4,313 - 4,320 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

1. Tabi bir de gayrimenkul...patlarsa sektör..elde nakiti olan kapar..

Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Kıllanma teorisi yine algoritma yazıyor;

if artık kazasız belasız çekilebilme sınırı çoktan aşılmışsa,
    if ekonominin genel durumu tahtı sallıyorsa,
    if taban bölünmeye başlamışsa,
    if çok hızlı manevra yeteneği doğuştan gelen bir kaabiliyetse,
    if bankaların sıkıntılı alacakları sermayenin yarısına dayanmışsa,
    if Mortgage krizi gibi somut bir örnek varsa,
    if haziney-i hümayunda sadece vizyonsuz fareler cirit atıyorsa,

Then otoriterleş Maduro'yu taklit et, ELSE if;

if ticaretimizi AB ve ABD ile yapıyorsak,
    if hala AB bankalarına borcumuz varsa,
    if bunların ülkede hala yatırımları varsa,
    if ülke bölgesel olarak potansiyel bir BOP tehlikesi altındaysa ve bu durum bizi hedef tahtası yaparsa,
    if yakında İran da karışabilirse ve bu bizi Suriye'den de fazla sallayacaksa,
    if Maduro ve diğerleri gibi doğal kaynaklarımız yoksa,
    if D.Akdeniz pastasından bu durumda zırnık alamazsak,
    if Kaddafi gibi terlikle tokatlanma ihtimali doğarsa,

Maduroyu taklit etme,
    Return move, eski çizgiye dön, biat et,
    Tefeciyle anlaş Kapitülasyon yap, çıkış kurunu garanti et, (başka ayrıcalıklarla beraber)
    70-100 milyar dolar daha swap yapmasını sağla,
    Galata bankerlerini sıkıştırmaya devam et, paraları getirmeye devam etsinler,
    Bunu halkın de-dolarizasyonu için yavaş sür, direnci kırılsın, her gün az az düştüğünü görsün,
    Atalarını taklit et, Duyuni Umumiye kur, Varlık Fonunu ipotek et, borsaya gelmesi için davetiye çıkar,
    200-300 milyar dolarlık almaları için borsayı yık,
    Kimsenin banka almadığı ortamda bankalara girsinler, (Diğerlerine de),
    Bankaları geçirebildikleri kadar ele geçirsinler, koyacak yer bulamadıkları matbaadan yeni çıkmış sermayelerini banka sermayesine eklesinler, vaziyeti düzeltip bankaları kaldırsınlar,
    Birkaç milyon KY daha dolara, coine gireceğine borsaya girsin...
    Sonra birkaç milyon daha...

Bi 10 yıl daha...

Veled da lin, RUN

Sanki...
    Mümkün değil reisin üzeri çizilmemiş olsa imamoğlu,yavaş falan efsaneleştirilmezdi,babacan ,davutoğlu parti kuramazlardı,reisin dönemi bitti,yeni oyun çoktan başladı.İmamoğlunun kusursuz seçim kampanyasını görünce reisin döneminin bittiğini anladım.Doğduk büyüdük öleceğiz chp liyiz,chp nin tek hatasız seçim kampanyasını ne zaman gördük.Son belediye seçimleri tek hatasızdı,chp nin becereceği işler değil bunlar.

Tabi şahsi görüşüm ,kimbilir belki de siz haklısınızdır.Bunlarda oyun bitmez,zamanında demirele bir kampanya yaptılar ben bile yahu bu adam değişmiş falan diye düşünmüştüm.Halbuki )))))))))

4. Demirel, rahmetli..dedem sıkı CHP liydi, Ecevitçi..Demireli ne zaman duysa radyo ajansında, gene konuşuyo Koca Kafa derdi..

Demirel' in gençlik videoları var, 10 numara ingilizce konuşuyor, Türkçe de sıfır aksan veya İstanbul Türkçesi...ilerleyen yıllarda Sparta Türkçesine kesin dönüş yaptı Meşhur deprem gecesi, Sparta aksanıyla konuştuğu ingilizce dışında ağzından çıktığını pek duymadım.

Her gittiği yerde cep ajandası tutar, herkesin ismini yazar, Arçelik' in sahibi Ali İhsan Bey mesela...tekrar giderken aynı ilçeye yolda cep ajandasını okur, vardığında 'Ooo Ali İhsan Beyciğim nasılsın' der, Ali İhsan Beyin bir tarafları tavana vurur Artık Ali İhsan Bey ölene kadar bu hikayeyi anlatır ve sonuna ekler; 'Yaw kafa zehir, zehir çok akıllı canım, bak kaç yüz tane ilçe geziyo benim adımı hatırladı yaw.' ...Artık Ali İhsan Bey ölene kadar Demirelcidir..

5. Yemleyip yemleyip yazdırıyorsunuz sonra vınn turizm. Topiğin son gönderisine sahip olmak beni irrite ediyor, kurtarın
    -------------------------------------------------------------
    Teşekkürler Sn Balık, son gönderi olmasın diye burdan şeettim

6.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Demirel, rahmetli..dedem sıkı CHP liydi, Ecevitçi..Demireli ne zaman duysa radyo ajansında, gene konuşuyo Koca Kafa derdi..

Demirel' in gençlik videoları var, 10 numara ingilizce konuşuyor, Türkçe de sıfır aksan veya İstanbul Türkçesi...ilerleyen yıllarda Sparta Türkçesine kesin dönüş yaptı Meşhur deprem gecesi, Sparta aksanıyla konuştuğu ingilizce dışında ağzından çıktığını pek duymadım.

Her gittiği yerde cep ajandası tutar, herkesin ismini yazar, Arçelik' in sahibi Ali İhsan Bey mesela...tekrar giderken aynı ilçeye yolda cep ajandasını okur, vardığında 'Ooo Ali İhsan Beyciğim nasılsın' der, Ali İhsan Beyin bir tarafları tavana vurur Artık Ali İhsan Bey ölene kadar bu hikayeyi anlatır ve sonuna ekler; 'Yaw kafa zehir, zehir çok akıllı canım, bak kaç yüz tane ilçe geziyo benim adımı hatırladı yaw.' ...Artık Ali İhsan Bey ölene kadar Demirelcidir..
    Hep çocuğuma anlatırım.

Şivesi o kadar bozuk olan biri ingilizce konuşamaz. Çok iyi rol yapardı diye. Benden daha güzel anlatmışsınız.
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Demirel, rahmetli..dedem sıkı CHP liydi, Ecevitçi..Demireli ne zaman duysa radyo ajansında, gene konuşuyo Koca Kafa derdi..

Dediginiz eşraftan biri, benim memlekette bir beldede seçim propagandası yaparken, kalp krizi geçirip vefat etmişti, herhalde başbakanken cenazesine gelmişti.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

8.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bankalara gereksiz anlamlar yüklemeyelim.Bunlar ticari kuruluşlar.Para alıp satıyorlar,kar edebilirler,zarar edebilirler,büyüyebilirler,küçülebilirler ve maalesef elbette batabilirler de.Aman ha yanlış anlamlar yüklemeyelim bunlara,kutsal mekanlar değiller,baya baya da istismara açık ticari işletmeler bunlar.
    Hem de ne istismar
    https://youtu.be/gMrmeKNtg3g?t=680

Sayfa 540/996 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590640 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •