Sayfa 896/996 İlkİlk ... 396796846886894895896897898906946 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 7,161 - 7,168 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
    .... Ancak herkesin gözü doların yukarı dönüş noktasında tl faizdeki borsadaki tüm yatırımcı doları takip ediyor ve anladığım kadarıylada tl varlıklarda olmaktan çok huzursuz. Yani dönüş başladığında dth ların eskisine göre çok daha fazla artacağı gibi bir çıkarım olabilir. Yani mencut dth lara ilave tl varlıklardan da çok hızlı bir geçiş olabilir. YTD.[/QUOTE]

Bence de çok doğru. Nisandan Mayısta faiz düşüşü bekleyen çok arkadaş var, ama mb faizi 50bp dahi düşürse milyonlarca yatırımcı "bundan sonra döviz artacak" deyip hurraa dolara geçecek,bu sefer doları ancak 12-13 lerde durdururlar herhalde.Dediğiniz gibi ülkede herkesin bir gözü dolarda ve bu hükümet sürdüğü müddetçe tl'ye bir daha güven gelmez....
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2. Acik ceza evlerindeki mahkumu 2 ay izine cikartti pandemi nedeniyle, iki de bir iki ay daha uzatiyor.

Binlerce mahkum.

Is bulmalari, calismalari yasak.

Adamlar ac, ne yapacaklar sizce.

Suc islemek disinda ne sanslari var.

Pandemi var diye, bu mahkumu disari atmak, cozum mu ?

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Oysaki yangini sondurmek icin, ormanin bir ucundan sondurmeye baslamak lazim.

Bu yangin enflasyon.

Sadece cikip konusuyor, enflasyonu %12'ye indirdik.

Yalan.

Tuik verileri yalan.

Millet dolar bozuyor soyle mi yalan.

19 senedir milleti adam gibi yasattik lafi kulliyen yalan.

Tipik CeHaPe'li gömünist zihniyeti, A.K. partisi öncesi g.tünüzde yaprakla geziyordunuz be!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

4. Bu aralar pek bahsi geçmiyor ama takibi ötelenen sorunlu 500 milyar tl kredi var. Alın size başlı başına bir bela. Ne sonuçlar doğuracak kimse konuşmak bile istemiyor.

5. 4.000 nufuslu bir mahalle muhtarina gonderilmis, 3.000 icra dosyasi var.

Adam utanmadan cikmis, ben hic kapanan dukkan gormedim diyor.

6.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    .... Ancak herkesin gözü doların yukarı dönüş noktasında tl faizdeki borsadaki tüm yatırımcı doları takip ediyor ve anladığım kadarıylada tl varlıklarda olmaktan çok huzursuz. Yani dönüş başladığında dth ların eskisine göre çok daha fazla artacağı gibi bir çıkarım olabilir. Yani mencut dth lara ilave tl varlıklardan da çok hızlı bir geçiş olabilir. YTD.
    Bence de çok doğru. Nisandan Mayısta faiz düşüşü bekleyen çok arkadaş var, ama mb faizi 50bp dahi düşürse milyonlarca yatırımcı "bundan sonra döviz artacak" deyip hurraa dolara geçecek,bu sefer doları ancak 12-13 lerde durdururlar herhalde.Dediğiniz gibi ülkede herkesin bir gözü dolarda ve bu hükümet sürdüğü müddetçe tl'ye bir daha güven gelmez....[/QUOTE]

Peki ya faiz Nisa’nda artarsa? Unutmayalım piyasanın tersine işlem yapanın kazandığı bir dönemdeyiz. 2021 yılı faizlerde düşüş olmayacak diye bir açıklama yapılması bile bence yeterli olur faiz artışına gerek bile kalmaz.
    12-13 tl öngörüsü Selçuk geçerin hayali..

Ben dth ların bozulması için devletin dth sahiplerine çok iyi faiz vereceği ya da çok uygun konut kredi faizi vereceğini düşünüyorum

Tabi bu düşünceler beni bağlar...

7. Devlet in dövizle iç borçlanmasını takip etmek lazım..
    Vadeleri nerelerde..?

8. [QUOTE=Ardasolar82 Ben dth ların bozulması için devletin dth sahiplerine çok iyi faiz vereceği ya da çok uygun konut kredi faizi vereceğini düşünüyorum [/QUOTE]
    Sizinki de merkezin çaresizliği gibi bir çözüm. Pek uygulanabilirliği olmayacak bir şey. 2021 yılında faizleri düşürmeyeceğim diye bir açıklama yapamaz yapsada inandırıcı olmaz. Birde yüksek faizin etkilerini henüz görmedik önümüzdeki aylarda piyasalar çok etkilenecek ve bizde olumsuz sonuçlarını acı bir şekilde toplum olarak yaşayacağız. Bu nedenle mümkün olan ilk fırsatta faizleri düşürmek zorundalar ama bunun için enf. düşürülmesi gerekiyor bu nasıl olacak mesele bu.

Sayfa 896/996 İlkİlk ... 396796846886894895896897898906946 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •