Sayfa 650/996 İlkİlk ... 150550600640648649650651652660700750 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 5,193 - 5,200 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Yahoo forum'unda Gumus'un ons fiyatinin 65 USD'lere varabilecegi konusuluyor.

Olur olmaz bilemem, gumusu hic de takip etmem ama konusulan bu.
    Zamanında bu konuyu tartışmıştık sn tınaz değil mi.

2. Bu hırsız köpekler gümüş ons ile altın onsu aynı bile yapar.. Doları 6 bile yapar

Altın topiğinde yazdım bizim merkez aslında gram altın seviyesini savunuyor.Altının onsu artınca hemen doları düşürüyor,ons düşünce az bişi dolar çıksın izin veriyor.Yeter ki millet altına odaklanmasın bu altından bir halt olmaz kanısı iyice yaygınlaşsın.E redditçiler gümüşün ne olduğunu tüm çakallara gösterdiler.Bu rüzgar burda durmaz yakında millet altının da ne olduğunu anlar.Ha teknoloji gelişir okyonuslardaki altın ayrıştırılır falan onlar ayrı konular tabi))))))))

4. Benim gibi uğursuzlar varken altın teneke olur.. Teneke altından daha değerli işlem görür..

Aslında olup biteni görmek için Selçuk Geçer'e gerek yok belki adamı günlük değerlendirenler olabilir ancak resmin bütününe baktığımız da; Merkez Bankasının Bugün itibari ile -(EKSİ) 41,2 milyar dolar rezervi bulunmaktadır...Tarih yolculuğuna çıktığımız da;
    1994 yılına 14.538 lira ile başlayan dolar, 27 Ocak'da alınan devalüasyon kararı ile 17.250 liraya fırlamış dı . Böylece, 26 Ocak'da 15.186 liradan satılmakta olan dolar yüzde 13.6 oranında değer kazanmış olup. 1994 yılında ortalama dolar kuru ise 38.495 lira, 1995'de de 59.800 lira düzeyinde gerçekleşmiştir.
    o günler de; Merkez Bankası rezervleri 7 milyar dolar iken uluslararası rezervler 4.5 milyar dolara düşmüştür.
    Kamu borçlarını ödeyebilmek için Mayıs 1994 tarihinde %400 faizli borçlanma kâğıtlarını piyasaya sürmek zorunda kaldı ki....bugün ki sistematik gidiş borçlanmalara ,dövizin gerçek kurunun altın da gerçekleşen işlemler e bakacak olursak bu yaz çok sıcak geçecek hissine kapılıyor ve terliyorum.

6. Bu konuda benim portfoyumde iki hisse var.

Biri ELY.V

https://www.stockwatch.com/Quote/Detail?C:ELY

Digeri NSR.TO

https://www.stockwatch.com/Quote/Detail?C:NSR

Bu sirketler Royalty sirketleri ve sadece Altin ve Gumus icin calisir ve organik buyurler.

Organik dedigim, cepten para koyup almazlar, ellerindeki royalty haklari karsiliginda, kazandiklari direkt altin ve Gumus ile yeni royalty'ler alirlar.

Şaklabanın biri türemiş, sözde kendini belli etmeden trolluk yaptığını sanıyor, gerzek herif.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by İsa Talayman Yazıyı Oku
    Aslında olup biteni görmek için Selçuk Geçer'e gerek yok belki adamı günlük değerlendirenler olabilir ancak resmin bütününe baktığımız da; Merkez Bankasının Bugün itibari ile -(EKSİ) 41,2 milyar dolar rezervi bulunmaktadır...Tarih yolculuğuna çıktığımız da;
    1994 yılına 14.538 lira ile başlayan dolar, 27 Ocak'da alınan devalüasyon kararı ile 17.250 liraya fırlamış dı . Böylece, 26 Ocak'da 15.186 liradan satılmakta olan dolar yüzde 13.6 oranında değer kazanmış olup. 1994 yılında ortalama dolar kuru ise 38.495 lira, 1995'de de 59.800 lira düzeyinde gerçekleşmiştir.
    o günler de; Merkez Bankası rezervleri 7 milyar dolar iken uluslararası rezervler 4.5 milyar dolara düşmüştür.
    Kamu borçlarını ödeyebilmek için Mayıs 1994 tarihinde %400 faizli borçlanma kâğıtlarını piyasaya sürmek zorunda kaldı ki....bugün ki sistematik gidiş borçlanmalara ,dövizin gerçek kurunun altın da gerçekleşen işlemler e bakacak olursak bu yaz çok sıcak geçecek hissine kapılıyor ve terliyorum.
    Eksi 42 milyar dolar da önemli değil,sıkıntı hala merkezin dolar toplamak diye bir derdinin olmamasında,cidden artık sistemden korkmaya başladım.Yani hiç inanmazdım ama adamlar batık tüccar gibi,ellerinde para yok ki,verin paralarımızı desek ortada para yok.Para kredilerde inşaat şirketlerinde,turizm şirketlerinde,batık esnafta,e bu krediler batık,ortada benim canımı çok sıkan bir durum var.

Sayfa 650/996 İlkİlk ... 150550600640648649650651652660700750 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •