Sayfa 34/996 İlkİlk ... 2432333435364484134534 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 265 - 272 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    bence denilerek alınacak bir risk değil bu
    isterse moderna'da karar kılsalar düz ara tüm sağlık personeline aynı aşıyı vurdurmam..
    Öncelikle yazayım. Kullandığımız bir çok ilacın yan etkisi vardır. Ama az ama çok. Bu nedenle biz kafamıza göre kullanmayıp doktora danışıyoruz. Onlar neyin ne kadar faydalı olduğunu, alınan risk ve karşılığındaki faydayı bilimsel olarak değerlendirip bize tavsiyede bulunuyorlar.

Yıllar önce bir ilacın prospektüsüne bakmıştım. Bugün konu geçince benzerini buldum.(covid ile ilgisi yok)

Seyrek (her 10.000 kişiden 1 ila 10 kişinin yaşama olasılığı bulunan yan etkiler):

 Alerjik şok (ölümcül olgular dahil)
     Tiroid fonksiyon değişiklikleri, tiroid hormonuna bağlı kriz
     His azalması/bozukluğu, bilinç bulanıklığı, gerginlik, sinirlilik, hafıza kaybı, konuşma
    bozuklukları, uyuklama, bilinç kaybı, koma, titreme, nöbet, felç, beyinde hasar, inme,
    geçici körlük*
     Göz iltihabı, göz sulanması
     İşitme bozuklukları
     Çarpıntı, göğüs ağrısı/sıkışması, kalp hızında artma veya azalma, kalp durması, kalp
    yetmezliği, kalp krizi, morarma
     Tansiyon düşüklüğü ya da yüksekliği, şok, damarlarda daralma*, damar içi pıhtılaşma
    bozukluğu ve tıkanma*
     Burun iltihabı, nefes darlığı, mukozalarda şişme, astım, ses kısıklığı, nefes
    borusu/yutak/dil/yüz ödemi, bronşlarda/nefes borusunda/yutakta daralma, akciğer
    ödemi, solunum yetmezliği, solunumun durması
     Boğazda rahatsızlık, ağrılı yutma, tükrük bezlerinin şişmesi, karın ağrısı, ishal
     Ağız/göz/dudaklarda ödem, deri nekrozu ve deride ciddi kızarıklıklarla seyreden
    hastalıklar (Stevens-Johnson ve Lyell sendromu gibi)
     Böbrek yetmezliği*
     Solgunluk, vücut ısısı değişiklikleri, ödem, ilacın damar dışına kaçması durumunda
    bölgesel ağrı, hafif sıcaklık ve ödem, yangı ve doku hasarı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Son düzenleme : Egeli; 04-12-2020 saat: 08:51.
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Başka aşı var da çin aşısı tercih ediliyor diye bir şey yok.Sağlık personeli şu an aşısız korunmasız bu kadar insana hizmet veriyor,bu risk kararını onlara bırakmak lazım,sen çin aşısı mı istersin,yoksa aşısız çalışıp modernanın veya phizer ın aşısı gelene kadar beklermisin diye.Bu arada 1 milyon aşı da avrupadan gelecek sanırım,artık hangi şanslılar o aşıya kavuşur bilemem,burası türkiye,ama sağlıkçıların çoğu o kadar şanslı olmayacak ondan eminim.
    Bildiğim kadarıyla biontech aşısını temel hedefi kanserle mücadele iken, daha sonrasında kovid’e evrildi. Dolayısıyla geleneksel aşı bana daha güvenli geliyor. Ama koruyuculuğu soru işareti mesela ruslar aşıyı bulduk dediler ama rakamları düzelmedi diye biliyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

3.  Alıntı Originally Posted by hayalım Yazıyı Oku
    Sn Tinaz kardes, iyi senet bulmussun. Bu kadar temettu veren sirketin degeri bu olmamali. Birde senet sayisi az. Gecen gun aldigin 10000 hisseyi adamlarin canini acitmis. 0.43 suan. Bir 20000 de buranin aksami bende destek atayim. yani 10000 , 10000.
    Hayirli olsun Hocanim,

Memnun oldum.

Bir sorum olacak, siz Aus.'da TSX hisselerini alabiliyormusunuz ?

Eger oyleyse, bir AUS. sirketi kurmayi, Turkiyeli ortaklari paydas etmeyi dusunurmusunuz ?

Bu konuyu calismanizi oneririm.

Ben Kanada'da senelerce Financial Advisor olarak calistim, omrum oldukca tum bilgi birikimi mi paylasirim.

Cok degerli yetiskin insan gucumuz var. Bizim insanimizi bu soygun sarmalindan kurtarmak en buyuk dilegim.

Saygi ile.

4.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Hayirli olsun Hocanim,

Memnun oldum.

Bir sorum olacak, siz Aus.'da TSX hisselerini alabiliyormusunuz ?

Eger oyleyse, bir AUS. sirketi kurmayi, Turkiyeli ortaklari paydas etmeyi dusunurmusunuz ?

Bu konuyu calismanizi oneririm.

Ben Kanada'da senelerce Financial Advisor olarak calistim, omrum oldukca tum bilgi birikimi mi paylasirim.

Cok degerli yetiskin insan gucumuz var. Bizim insanimizi bu soygun sarmalindan kurtarmak en buyuk dilegim.

Saygi ile.
    Bu arada, NSR sirketini takip listenize alin.

https://www.stockwatch.com/Quote/Detail?C:NSR

https://nomadroyalty.com/corporate-presentation

5. Biz burada bankalarimiz, araci kurumlarimiz araciligi ile hemen hemen heryerden hisse alabiliyoruz. Bir sirket kurup ortaklari paydas etmek cok zor. Yani o sorumlulugu almak cok zor. Ama oyle birseyi birileri yaparsa bilgi ve tecrubelerimi paylasabilirim.

6. Sn Tinaz, NWS sirketinin odemeleri kafami karistirdi. aciklarsan sevinirim. Gecen donemlerde 1 er cent temettu odemis ve son temetusu ise 3 cent. Bu durumda hesaplamayi nasil yapmak lazim?

deniz43 den alıntıdır

Geçen hafta açıklanan Dünya Bankası raporuna göre Türkiye, 440.9 milyar dolarlık toplam borcu ile dış borcun milli gelire oranında ise yüzde 59'luk bir oranla tüm ülkeler arasında dünyada ikinci sırada yer alıyor. (Bu alanda yüzde 65 oranla Arjantin birinci durumda bulunmaktadır.).Ancak borcun vade yapısında kısa vadeli borçlar/gsyih rasyosunda %24.8 rasyosuyla Türkiye açık ara dünya birincisi olarak yer alıyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 34/996 İlkİlk ... 2432333435364484134534 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •