Sayfa 325/996 İlkİlk ... 225275315323324325326327335375425825 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 2,593 - 2,600 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bir zamanlar kamuda müdür şöföründen az maaş alırmış.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Aramızda bir işci emeklisi abimiz vardi nikini hatırmamıyorum 5000 tl emekli maaşı alıyordu gecen sene

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    Aramızda bir işci emeklisi abimiz vardi nikini hatırmamıyorum 5000 tl emekli maaşı alıyordu gecen sene
    Ülkede şöyle bir gariplik var. Memurun kesintisi düşük olur emekli maaşıda düşük olur. İşçinin kesintisi yüksek olur maaşıda yüksek olur. Sorun şurada başlar
    Yaşarken hem memurun hemde işçinin paraya ihtiyacı vardır. Memura senden az kesiyor al sana fazla para denmez. İşçiye senden çok kesiyoruz. Yokluk içinde yaşada denmez.

Ben temelde asgari yaşam standartlarını karşılayan tek tip bir emekli maaşı ve buna uygun kesintiden yanayım ama işverenin bu parayı çalışana vermek yerine oh ne güzel diyeceği için bu sisteme hazır olmadığımızı düşünüyorum.

Dünyada bizim dışımızda ev geçindirip çocuk okutan emekli var mı bilemiyorum. Emekli normalde emekli olmadan önce tüm hazırlıklarını yapmış. Üzerindeki tüm yüklerden arınmış. Artık tek patronu kendi keyfi olması gereken bireydir.

O egeli ben değilim

3. bu da twitter dan bunu ben söylemiyorum

Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu
    @mehmetcilingiro
    Sözde bilim kurulu bu sorularım sizlere; 1. Grip aşısı neden yok? 2. Zatürre aşısı yeteri kadar neden yok? 3. Her gün 250 küsür vatandaşımız hayatını kaybederken Amerika, Avrupa, Kanada, Güney Amerika aşılamaya başlamışken halen de covid neden aşımız yok? Niye o zaman bilimkurulu
    ÖS 10:38 · 29 Ara 2020·Twitter for iPhone
    17
    Retweet
    2
    Alıntı Tweet
    174
    @aysegulertan0
    ·
    49d
    @mehmetcilingiro
    adlı kişiye yanıt olarak
    Hocam geçen yazmıştınız aşılar geldi diye ,meğer bizim elit tabaka çoktan aşılanmış bile ..doğruymuş söyledikleriniz ..
    @mehmetcilingiro
    ·
    42d
    Tabiki bilmeden teyit etmeden konuşmam bem beni halen tanımadınızmı. Hatta seçim hakları olmuş AstraZeneca mı Pfizer mı diye. Çalışmadan bahsetmiyorum gerçek aşılanmadan bahsediyorum.

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Ülkede şöyle bir gariplik var. Memurun kesintisi düşük olur emekli maaşıda düşük olur. İşçinin kesintisi yüksek olur maaşıda yüksek olur. Sorun şurada başlar
    Yaşarken hem memurun hemde işçinin paraya ihtiyacı vardır. Memura senden az kesiyor al sana fazla para denmez. İşçiye senden çok kesiyoruz. Yokluk içinde yaşada denmez.

Ben temelde asgari yaşam standartlarını karşılayan tek tip bir emekli maaşı ve buna uygun kesintiden yanayım ama işverenin bu parayı çalışana vermek yerine oh ne güzel diyeceği için bu sisteme hazır olmadığımızı düşünüyorum.

Dünyada bizim dışımızda ev geçindirip çocuk okutan emekli var mı bilemiyorum. Emekli normalde emekli olmadan önce tüm hazırlıklarını yapmış. Üzerindeki tüm yüklerden arınmış. Artık tek patronu kendi keyfi olması gereken bireydir.

Zamanında işci grev yaptı haklarını aldılar ..ülkemizde hak hukuk aramama sorunu var ..Baktılar grev oluyor haklarını alıyorlar koministlik solculuk içat ettiler hak aradınmı hain oldu. Şuan gunumuzdeki gibi...Ne biliyim ufaktan sebeplerden kadın cınayetlerı oluyor mesela 301 kişi ölüyor o kadar aile arasından bir kişi bile buna sebep olanı cezaevi cıkısı bekleyim elini sıkıp iyi yaptım aslanım demiyor. bostana inek girdi diye kan davası oldugu bir yerde..
    Hakkını arayan yok haksıza cezada yoksa boyle gider. Bundan sonra gelecek hukumet kım haram yedi ise peşine dusmeli ozellıkle o anlasmaların altına imza atanın 20 sene içeri tıkmalı

Zamanında çöpculer profesörden fazla maaş alır. Sokagı baskasına süpürtür evınde cayını içerdi...Köylümüz desen tembeldir dedikoducudur cami imamının seks hayatına kadar konusurlar koy kahvesinde. Çifcininde suan dustugu durumada şahsen acımıyorum.
    İyi çalıskan köylu cifcide var elbet cogunluk dedikoducu tembel 1 ekip 10 kazanma pesinde o yuzden bır sene patates pahalı olunca hepsı patates ekmesının sebebıde bu.

Alıntı Originally Posted by loner Yazıyı Oku
    bu da twitter dan bunu ben söylemiyorum

@mehmetcilingiro
    Sözde bilim kurulu bu sorularım sizlere; 1. Grip aşısı neden yok? 2. Zatürre aşısı yeteri kadar neden yok? 3. Her gün 250 küsür vatandaşımız hayatını kaybederken Amerika, Avrupa, Kanada, Güney Amerika aşılamaya başlamışken halen de covid neden aşımız yok? Niye o zaman bilimkurulu
    ÖS 10:38 · 29 Ara 2020·Twitter for iPhone
    17
    Retweet
    2
    Alıntı Tweet
    174
    @aysegulertan0
    ·
    49d
    @mehmetcilingiro
    adlı kişiye yanıt olarak
    Hocam geçen yazmıştınız aşılar geldi diye ,meğer bizim elit tabaka çoktan aşılanmış bile ..doğruymuş söyledikleriniz ..
    @mehmetcilingiro
    ·
    42d
    Tabiki bilmeden teyit etmeden konuşmam bem beni halen tanımadınızmı. Hatta seçim hakları olmuş AstraZeneca mı Pfizer mı diye. Çalışmadan bahsetmiyorum gerçek aşılanmadan bahsediyorum.
    Bütün yan etkileri septomları görürler insallah.

7.  Alıntı Originally Posted by loner Yazıyı Oku
    demin tvde duydum bu çağla şikel bu çin aşısına gönüllü olmuş ve derlerken kadının zature aşısıda olduğu söylendi.Şimdi benim çevremdeki engelli, hasta, 65 yaş üzeri hiçkimse bu zatüre aşısına ulaşamadı.Ama at gibi sağlıklı magazin nesnesi hepsine ulaşmış.Zenginlerin ayrıcalıklı olduğunu biliyorumda o zaman hipokrat yemini etmiş doktorlar çıkıp sanki herşey etik yapılıyormuş gibi laga luga yapmayacak tvlerde. Ya da zenginler erişiyor abi de çık, bunun için muhalif tvler vs mevcut.
    bir yanlışınız var, annem 65 yaş altında, engelli ya da kronik hasta değil. Ankara'da mahalledeki, hatta sokağımızdaki eczaneden aldı yaptırdı..2-3 gün önce. Mahalle de öyle hastane vs olan bir yer değil. Sıradan bir eczane. Hiçbir torpilimiz yok. belki siz 1-2 ay önce ulaşmaya çalıştıysanız o dönem henüz zatüre aşısı gelmemişti, insanlar isim yazdırıyor sıraya giriyordu vb.. şimdi millet corona aşısına odaklandı zatüre aşısı bulunuyor.

Ülkemizdeki en buyuk sorun hak, hukuk aramamazlıktır. Bunlar olmaz ise mafyalasma anarşi başlar.

Adalet mülkün Temelidir. sözüde boş yere soylenmemiştir.

Sayfa 325/996 İlkİlk ... 225275315323324325326327335375425825 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •