Sayfa 583/996 İlkİlk ... 83483533573581582583584585593633683 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 4,657 - 4,664 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,889
     Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    S&P'nin USDTRY tahmini 2021 sonunda 7,52, 2022 sonunda 7,79, 2023 sonunda 8,25, 2024 sonunda 8,62 seviyesinde bulunuyor
    Madem kimse yazmamış ben yazayım: "Ağam bizimle eğleniyir"
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,889
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Migros tereyağı 42 liradan 49’a çıkmış.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bugün migrosa gittim, migros kendi markası olarak tek kullanımlık latte çıkarmış (nescafe 3'ü 1 arada benzeri) 60 krş. Bir tane denemelik aldım.

Sonra bime uğradım, bim de aynı şekilde latte çıkarmış kendi markası olarak ama 70 krş. Sorsan bim discount market derler....
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Şüpheli boru tipi bomba..75000 dolar ödül..

Boru tipi bombayla başlar, suni gübre yüklü kamyona kadar gider..

Ya gerçekten karışıyor burası, ya da 'burası çok fena karışacak, hemen yapısal düzenlemeleri yapmamız lazım' algısı enjekte ediliyor ABD toplumuna, uzaktan, bilemedim...sanki ikincisi gibi..

4. Ulusal İstihbarat Direktörü, Avril Haines; CIA esirlere işkence yapıyor diye senatoda tartışma başlatan senatörün laptopu hackleyen CIA ajanlarına soruşturma açılmasını engelleyen kişi...işkencenin araştırılmasını örtbasta etkin rol..

Savunma Bakanı General Lloyd Austin; en son Irak Uluslararası Görev Gücü Komutanı, Suriye'de IŞİD' le mücadelede YGP/PKK desteğini organize eden kişi, 7 yıl dolmadan özel izinle siyasete girdi. Powel falan destek attı..

Obama döneminde IŞİD ile Mücadele Özel Temsilciliğini yürüten YPG'ye desteğiyle bilinen Bret McGurk Orta Doğu ve Kuzey Afrika Koordinatörü olacak (?)

Dış İşleri Bakanlığına Antony Blinken...bize 'sözde müttefik' diyen zat..

Ulusal Güvenlik Danışmanı, Jake Sullivan...Türkiye'nin YPG'ye Amerikan desteğini kabul etmesi gerektiğini söyleyen..

Vaziyet kel...diplomasi falan diyorlar tamam da...Eyyy demeye başlarsa, sakata geliriz, hepsi sakat...şark cephesinde değişen bir şey yok...

https://www.dw.com/tr/abd-ile-yeni-d...eri/a-56285871

5.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Ulusal İstihbarat Direktörü, Avril Haines; CIA esirlere işkence yapıyor diye senatoda tartışma başlatan senatörün laptopu hackleyen CIA ajanlarına soruşturma açılmasını engelleyen kişi...işkencenin araştırılmasını örtbasta etkin rol..

Savunma Bakanı General Lloyd Austin; en son Irak Uluslararası Görev Gücü Komutanı, Suriye'de IŞİD' le mücadelede YGP/PKK desteğini organize eden kişi, 7 yıl dolmadan özel izinle siyasete girdi. Powel falan destek attı..

Obama döneminde IŞİD ile Mücadele Özel Temsilciliğini yürüten YPG'ye desteğiyle bilinen Bret McGurk Orta Doğu ve Kuzey Afrika Koordinatörü olacak (?)

Dış İşleri Bakanlığına Antony Blinken...bize 'sözde müttefik' diyen zat..

Ulusal Güvenlik Danışmanı, Jake Sullivan...Türkiye'nin YPG'ye Amerikan desteğini kabul etmesi gerektiğini söyleyen..

Vaziyet kel...diplomasi falan diyorlar tamam da...Eyyy demeye başlarsa, sakata geliriz, hepsi sakat...şark cephesinde değişen bir şey yok...

https://www.dw.com/tr/abd-ile-yeni-d...eri/a-56285871
    Sayın Achiles,eğer bu dediğiniz adamların düşünceleri hayata geçirilecekse,siyasi görüş fark etmeksizin kim olursa olsun aynı sağlam duruşun gösterilmesi lazım,yoksa planlarını uygulama aşamasında,Suriye de milyonlara acımayanlar kafalarındaki güvenli enerji hattını hayata geçirmek için bizim toprak bütünlüğümüzü harcamaktan zerre imtina etmeyecektir...

6. Sn Watcher46,

İç siyaset başka, dış siyaset başka...bunlar hem iç içe geçmiş, hem de ayrı tutulması gereken kavramlar bana göre..

Biz daha çok, 'edilgen', ne olup ne bittiğini anlamaya, önümüzü görmeye çalışan taraftayız, bunun için tek şartın objektiflik olduğuna inananlardanım..Yoksa oyun dışıyız zaten..

Kurumsallık var bunlarda, akademik camiadan beslenmek, onların karar teklifleriyle karar vermek, bilimsel alt yapı, bol bol analiz, bol bol senaryo..Çok ayrıntıcılar, doktrinel yani, komple bütüncül adamlar çıkarlarını koruma davasında..İmparatorluk gibiler..

Tersten gidiyorum ben...Mesela Gönül Tol..kimdir bilmem, ama o damarın ortasında...hatta bir görevli, görevi bu...etkileşimleri, retweetleri v.s...
    https://www.mei.edu/programs/turkish-studies

Bakın ne diyor;

Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Sayın Achiles,eğer bu dediğiniz adamların düşünceleri hayata geçirilecekse,siyasi görüş fark etmeksizin kim olursa olsun aynı sağlam duruşun gösterilmesi lazım,yoksa planlarını uygulama aşamasında,Suriye de milyonlara acımayanlar kafalarındaki güvenli enerji hattını hayata geçirmek için bizim toprak bütünlüğümüzü harcamaktan zerre imtina etmeyecektir...
    Hangi padişahtı hatırlamıyorum,yabancı bir ülke borç istiyor,padişahımıza soruyorlar verin hemen diyor bugün borç alan yarın emir alır.Daha yeni yüzde 5 dolar faizi ile dünyanın borcunu aldık,bunu da başarı diye yazdık.Geçelim efendim artık işler başka boyutta.Toprak bütünlüğü falan elbet önemli de dünyanın yeni döneminde artık başka paradigmalar söz konusu olacak.Asıl güç ulus devletlerin ve halkların elinden alınıp uluslararası kurumlara verilecek.Bakın bugün rusyadaki olaylara,olay değişik bir yöne gidiyor.Bize akıl lazım hem de çok ama çok fazla akıl lazım,Atatürk ten bu yana da ben öyle sağlam bir akıla sahip olduğumuz hiç bir dönemi hatırlamıyorum,bilmiyorum.

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    @t24comtr
    Serdar Ortaç: Son aldığım krediyi ödeyemediğim için koskoca devlet bankası, “Sen Serdar Ortaç’sın, seni mahkemeye verir miyiz evlat?” diyerek borcumu sekiz ay erteledi; özel banka olsa belki donumu alırdı

https://mobile.twitter.com/t24comtr/...33344280010752

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Burada bankalar sağlam mı konusu konuşulmuştu değil mi.Bu kurumlara paramızı emanet ediyoruz,ortaç kumar masasındaki borçlarını ödesin diye kredi veriliyor,o kredi de geri alınmıyor.Baksan o kredi bilançoda sağlam gösterilmiştir 12 aylık bilançoda kar yazmıştır )))))))))

Sayfa 583/996 İlkİlk ... 83483533573581582583584585593633683 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •