Sayfa 938/996 İlkİlk ... 438838888928936937938939940948988 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 7,497 - 7,504 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

1. Yoksa kim ister milli paramizin deger kaybetmesini.

Soyulma, dolar al, diyoruz, vatan haini diyor.

Ille soyacak, kurtulusun yok.

2. Bir de algi oyunu tezgahliyor, vatandas dolar bozmaya basladi yalaniyla.

Oysaki son 5 gundur, vatandas 3 Milyar dolar daha almis.

Merak ederim, bunlar gidince, Bloomberg'in yalakalari da gidecek mi ?

Hangi yuzle analistim diyecek.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bir de algi oyunu tezgahliyor, vatandas dolar bozmaya basladi yalaniyla.

Oysaki son 5 gundur, vatandas 3 Milyar dolar daha almis.

Merak ederim, bunlar gidince, Bloomberg'in yalakalari da gidecek mi ?

Hangi yuzle analistim diyecek.
    Derler ANAListler, hiç merak etmeyin.
    Şu anda basın toplantısı var. BBP lideri CHP ye gitmiş. Yeni anayasa güzellemesi yapıyor BBP.
    Yeni Anayasanı da al git,
    Yürü git başka kapıya

4.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Tekrar yazıyorum..
    Faiz artışının nedeni DTH ları çözmek değil..
    Kamunun Berat A. döneminde dövizle borçlanması..
    Kamu kendi ayağına sıkınca dönüp faiz artırmak zorunda kaldılar..
    Yoksa HALA keyiflerinden işler yoluna girsin diye faizler artırılmadı..
    Kafalarda değişmedi..

Ayrıca bunu 2016 dan beri hep yapıyorlar..Gürültü patırdı çıkar..Hiç bişi yapmadan izle..Borsa çöksün dolar yüzde 30 50 gitsin..
    Bağrış çağrış dik duruş faiz artmayacak de..
    Dolar iyice fışkırsın..
    Hopppp hiç bişi olmamış gibi faizleri 1o puan artır..
    Tek kelime söz etme bu faiz artışına..
    Birden bire sihirli milyar dolarlar o kurdan borsa ve tahvile girsin..
    Ortalık süt liman..
    Bu 3. turları..
    Son tur. 4. tur imkanı bence yok. O nedenle bu turu geçmiştekilere göre farklı bir şekilde tamamlamalı.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5.  Alıntı Originally Posted by lowdown Yazıyı Oku
    yabancıyla elbirliği içinde dth lar için sağlam bir anlaşma var gibi görünüyor.mart nisan mayıs enflasyonu ile tüik enlafyonu bile neredeyse reel getiri sağlamayacakken bekletecekleri kesinleşti gibi.bu millet 3 ay daha bekler hatta üstüne ekler de sonra reel sektör boğazlanırken dayanabilecek mi merkez göreceğiz.ama şu anda hala ekstra bir gelişme olmazsa sürdürecekler.millet satsa milleti terse getirirler.satmazsa bekletirler.gidip dolarları çekmek istese millet(öyle bir şey olmaz da)bu defa kısıtlama getirirler.yapacak tek şey sabırla beklemek gibi.ytd.
     Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bunlar milleti soyma derdindeler.

Vatandas dolar alinca, soyamiyorlar.

Bu defa ikinci yontemi kullaniyor, enflasyon yolu ile cepteki parayi sulandirma.

Bu dahi millet nasil buluyorsa, bunlari bulup seciyor.

Yazmamak için kendimi forumdan uzak tutuyorum. Çok derin işler dönüyor. Değerli arkadaşlarım olayın çok çok özetini yazmışlar ancak olay çok daha vahim. Her zaman bu ülkede doğruyu gören ve halkı aydınlatmaya çalışan insanlar ya suikastle öldürülmüşler ya da itibarsızlaştırarak halkından kopararak aşağılayarak çukura atılmışlardır.

Geçmişi iyi bilen aydınlar liderlik yapmaya, halkı aydınlatmaya tövbe etmişlerdir. ( Bu halk padişahlık biat sisteminden çıkmadığından , kim güçlü ise o tarafta olmak gibi gaflettedir ). Tam da güçlünün istediği ortam doğmuştur. Kardeş kardeşe güvenmeyecek, aynı yatakta yatan eşler acaba uykuda bana bir şey yaparmı korkusu yaşayacak kadar paranoyak ettiler bizi.

Milli mücadele her ne kadar milli değerler etrafında toplanarak yapılsa da asgari düzeyde para lazım. Artık gerçek vatanseverlerde ne para ne de milli değer kalmadığına ikna oldukları anda bu işi bitireceklerdir. ( şahsi fikrim olup, rüyalarıma girmektedir. )

6. Ben şimdiye kadar merkez bankasıyla (ya da kuru kim kontrol etmeye çalışıyorsa, kısaca MB diyelim) her inatlaştığımda kazandım. Şimdi de inatlaşıyorum, ne kadar düşerse kur o kadar topluyorum.
    Dağ gibi zararın üstünde oturuyorum şu an ama inadım sağlamdır.
    Ey merkez bankası sen mi güçlüsün ben mi, hadi bakalım hodri meydan..

Herşeyi bilen ve gören derin devletin kadrolu ressamı da geldiğine göre olay tamamdır beyler

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Yazmamak için kendimi forumdan uzak tutuyorum. Çok derin işler dönüyor. Değerli arkadaşlarım olayın çok çok özetini yazmışlar ancak olay çok daha vahim. Her zaman bu ülkede doğruyu gören ve halkı aydınlatmaya çalışan insanlar ya suikastle öldürülmüşler ya da itibarsızlaştırarak halkından kopararak aşağılayarak çukura atılmışlardır.

Geçmişi iyi bilen aydınlar liderlik yapmaya, halkı aydınlatmaya tövbe etmişlerdir. ( Bu halk padişahlık biat sisteminden çıkmadığından , kim güçlü ise o tarafta olmak gibi gaflettedir ). Tam da güçlünün istediği ortam doğmuştur. Kardeş kardeşe güvenmeyecek, aynı yatakta yatan eşler acaba uykuda bana bir şey yaparmı korkusu yaşayacak kadar paranoyak ettiler bizi.

Milli mücadele her ne kadar milli değerler etrafında toplanarak yapılsa da asgari düzeyde para lazım. Artık gerçek vatanseverlerde ne para ne de milli değer kalmadığına ikna oldukları anda bu işi bitireceklerdir. ( şahsi fikrim olup, rüyalarıma girmektedir. )

8. oo gene patates bir gün....
    vur aşağı.. son haftan..
    sırada daha ay programı var...
    çıkışı güzel olur hem.. çanak içi çanak...

Sayfa 938/996 İlkİlk ... 438838888928936937938939940948988 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •