Sayfa 244/996 İlkİlk ... 144194234242243244245246254294344744 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 1,945 - 1,952 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Arkadaşlar siz konuyu anlamıyorsunuz.Şu anda realiteye baktığınızda zar zor gelen 3 milyon doz çin aşısı var.Sağlıkçılar ve 65 yaş üstü ilk etapta aşılanacak.2 doz yapıldığı düşünülürse 3 milyon doz 1.5 milyon şanslıya yetecek.E akp nin kendi özel listesi de önceden aşılanacak,zaten size sıra gelmez,boşu boşuna kafanızı yormayın aşı bulamazsınız zaten.Ben şu anda gelse imkanım olsa aşı bulsam hemen yaptırırım.Çoğunuz kafanızı zorlamayın yaza kadar ancak normal vatandaşa sıra belki gelir,zaten çoğunuz isteseniz de aşı olamazsınız.

özel listedekiler diğer aşıda gelecek ya ona talip olurlar
    bizim aşıya bakmazlar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    özel listedekiler diğer aşıda gelecek ya ona talip olurlar
    bizim aşıya bakmazlar
    Çok özeller zaten diğer aşıyı çoktan vurdurmuşlardır,az özeller içinse bir yarış döner artık.Ha bir doktor olarak bana sorarsanız ilk aşamada çin aşısı ölü aşıdır,bilinen en eski aşı usulüdür,bana göre modernadan daha güvenli ,daha az korur daha kısa zaman korur ama daha güvenlidir.Ben o konuda cidden çin aşısını tercih ederim.Az biraz millet moderna aşısını vurulsun ondan sonra o aşıyı isterdim.Tabi mevcut durumda saçma sapan bir analiz benimki,şu anda ilk ulaşabildiğim aşıya talibim de yaza kadar zor o iş.

En basit mantıkla düşünün,şu anda dünyada coronayı halleden tek ülke var çin.Ama ne hikmetse biz çin in aşısını beğenmiyoruz.Madem aşısı kötü,1.5 milyarlık çin bu coronayı nasıl halletti.

4. aşıyı bir de her yıl (koruma süresini daha kısa olup olmadığını bilmiyorum) tekrarlamakta gerekiyor. öyle olunca matematik hesapları karışıyor.

Moderna nın kalitesi daha güçlü immunite oluşturduğundan daha uzun süre koruyor diye düşünülmesinden.Şu anda bizim durumumuz acil,az korusun kısa korusun da korusun, ben çin aşısına güveniyorum,aşı gelse benim de ulaşma imkanım olsa bir dakika teredddüt etmem.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    En basit mantıkla düşünün,şu anda dünyada coronayı halleden tek ülke var çin.Ama ne hikmetse biz çin in aşısını beğenmiyoruz.Madem aşısı kötü,1.5 milyarlık çin bu coronayı nasıl halletti.
    2 hafta öncesine kadar çinde sadece 1 milyon aşı vurulmuştu diye biliyorum
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7. bu arada bu aşıyı (Çin ve biontech neyse) devlet mi getirtecek? özel bir firma mı aracı olacak? bu kısma hiç dikkat etmedim..

Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Sağlık Bakanı : Çin’den ilk etapta 3 milyon doz gelecek
    Hani konuşmuşlardı 10 milyondu, 25’e kadar çıktı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 244/996 İlkİlk ... 144194234242243244245246254294344744 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz