Sayfa 351/996 İlkİlk ... 251301341349350351352353361401451851 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 2,801 - 2,808 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Şimdi bu swap işi sanırım şöyle bişi.Benim 7.5 milyon TL param var senin de 1 milyon doların var.Takas ediyoruz 6 aylığına.6 ay sonra ben gene sana 1 milyon dolarını veriyorum,sen de benim 7.5 milyonu ,arada geçen zamanda bu paralarla ne yaparsak yapalım o bizim bileceğimiz iş.İsteyen o TL leri yüzde 17 faize bağlar,isteyen de o 1 milyon doları isteyene ucuzdan satar.Eğer bu mekanizma böyleyse bizim devlet swap günü gelince o dolarları dolar olarak ödeyecekse,borsaya gelen gavurda karını alıp dolar talep ederse ve dahi garantili dolarla ödemeli yap işlet lerin kiraları ve dahi doğalgaz alımlarımız ve dahi halkımızın her seviyeden ve her zaman ki dolar talebi devam ederse ben dolarda artış inişi geçtim karakolluk bir durum görüyorum.Bu iş karakolda biter,birileri kesik atabilir,benim kumarım buraya kadar beyler diyen bir ekrem abi karşımıza çıkabilir.Dikkatli olmak lazım.
    Aynen öyle..
    Katar parası kimine göre BAŞKANsının parası katar üzerinden giriyor..
    10 Milyar dolar..
    80-85 Milyar tl..
    Bir kısmı borsaya akıyor..
    Bir kısmı dibs e
    Bir kısmı yüksek faiz den tl ye..
    Tabi bu arada hem borsa diplerde hemde dolar zirvelerde oluyor..
    Bu işin sözlü yönlendirmesi de kim de artık bahsetmeme gerek yok..

Tabi borsa da 2 yönlü..Bir spot yönü var birde viop..
    Çıkmalarına yakın kendi mallarını da çizerek viop da gizliden short a yükleniliyor..
    Sonra zaten elindeki malları satarak spot u düşürüp çok hızlı bir şekilde viop da karlar kapatılabiliyor..

2016 dan beri bu sistem kullanılıyor..
    Yine bi 8.50.
    Yine asla faiz artırmam..
    Haşırt 7 puan faizi çak geç..
    O günden beri bi daha faiz lafını ağzına alma..Borsa yı deli gibi sür..

Bir süre böyle gider..
    Dolar dip yapar..Çaktırmadan borsa satılır..Üzerine viop da short pozlar da alınır..
    Hafif hafif dolar toplanır..
    Bu arada dolarda 4-5 tl bekleyenler salınır ortalığa..
    Borsa da nasıl kazandığını anlatan uzun vadeciler falan..Temettü hisseleri kovalanmaktadır..falan filan..

Sonra yeteri kadar satıldıkdan sonra elde kalan az bi malı da çökertmek için kullanılınır borsa..viop da da short olunduğu için bu malın zararına satılması bile komaz..(zararına da satılmaz ya neyse)..

Yeniden giriş için dolar ..atıyorum 12 tl ye çıkarılır..Yine suni bir kriz oluşturulur..Ona buna atar falan yapılır..Faiz maiz dile dolanır yine..
    Çünkü çıkan sermaye daha yukarıdan dolar bozdurmak istiyordur..

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Şimdi bu swap işi sanırım şöyle bişi.Benim 7.5 milyon TL param var senin de 1 milyon doların var.Takas ediyoruz 6 aylığına.6 ay sonra ben gene sana 1 milyon dolarını veriyorum,sen de benim 7.5 milyonu ,arada geçen zamanda bu paralarla ne yaparsak yapalım o bizim bileceğimiz iş.İsteyen o TL leri yüzde 17 faize bağlar,isteyen de o 1 milyon doları isteyene ucuzdan satar.Eğer bu mekanizma böyleyse bizim devlet swap günü gelince o dolarları dolar olarak ödeyecekse,borsaya gelen gavurda karını alıp dolar talep ederse ve dahi garantili dolarla ödemeli yap işlet lerin kiraları ve dahi doğalgaz alımlarımız ve dahi halkımızın her seviyeden ve her zaman ki dolar talebi devam ederse ben dolarda artış inişi geçtim karakolluk bir durum görüyorum.Bu iş karakolda biter,birileri kesik atabilir,benim kumarım buraya kadar beyler diyen bir ekrem abi karşımıza çıkabilir.Dikkatli olmak lazım.
    Benim tahminin sn ayhanın bahsettiği kamu bankalarına tahsis edilen eurobondlar ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

3.  Alıntı Originally Posted by fan Yazıyı Oku
    O değilde yılı 7.30 da kapatmak varken niye tutamadılar şaşırdım

İki gündür 1milyar dolar swapta yapıyorlar

200 ema algoları tetiklemiş olsa gerek
    30 aralık 15.00 deki kurla kapanmıyor mu bilançolar falan..
    ayhan abi daha iyi bilir..
    31 aralık mı yoksa?

Pozisyon kapamalara bağlı bi zıplama söz konusu olabilir..

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Aynen öyle..
    Katar parası kimine göre BAŞKANsının parası katar üzerinden giriyor..
    10 Milyar dolar..
    80-85 Milyar tl..
    Bir kısmı borsaya akıyor..
    Bir kısmı dibs e
    Bir kısmı yüksek faiz den tl ye..
    Tabi bu arada hem borsa diplerde hemde dolar zirvelerde oluyor..
    Bu işin sözlü yönlendirmesi de kim de artık bahsetmeme gerek yok..

Tabi borsa da 2 yönlü..Bir spot yönü var birde viop..
    Çıkmalarına yakın kendi mallarını da çizerek viop da gizliden short a yükleniliyor..
    Sonra zaten elindeki malları satarak spot u düşürüp çok hızlı bir şekilde viop da karlar kapatılabiliyor..

2016 dan beri bu sistem kullanılıyor..
    Yine bi 8.50.
    Yine asla faiz artırmam..
    Haşırt 7 puan faizi çak geç..
    O günden beri bi daha faiz lafını ağzına alma..Borsa yı deli gibi sür..

Bir süre böyle gider..
    Dolar dip yapar..Çaktırmadan borsa satılır..Üzerine viop da short pozlar da alınır..
    Hafif hafif dolar toplanır..
    Bu arada dolarda 4-5 tl bekleyenler salınır ortalığa..
    Borsa da nasıl kazandığını anlatan uzun vadeciler falan..Temettü hisseleri kovalanmaktadır..falan filan..

Sonra yeteri kadar satıldıkdan sonra elde kalan az bi malı da çökertmek için kullanılınır borsa..viop da da short olunduğu için bu malın zararına satılması bile komaz..(zararına da satılmaz ya neyse)..

Yeniden giriş için dolar ..atıyorum 12 tl ye çıkarılır..Yine suni bir kriz oluşturulur..Ona buna atar falan yapılır..Faiz maiz dile dolanır yine..
    Çünkü çıkan sermaye daha yukarıdan dolar bozdurmak istiyordur..
    İyi de nereye kadar,olay neticede piyasa bankaların bizim teorik dolarları merkez bankası veya gavurlarla yaptığı swaplardan gelen tl lerle verilen kredilerle dönüyor.Bu kredi işi bitti.Dediğiniz mekanizmada kazanılan dünyanın doları var bu dolarları kazananlar beyler benim kumarım buraya kadar deyip gitmek istediği anda kimin dolarını alıp gidecek benim aklım ona ermiyor.Merkez eksi rezervde,bankaların dolar mevduatları çoktan swaplarla tl cinsi krediye dönmüştür çoğu da batıktır zaten.E kağıt üstünde dolar cinsi borcu artır artır,dışarıya transfer et nereye kadar gider bu,cidden ilk defa bankalardaki paramdan tırsmaya başladım.Ya ekrem abi masadan kalkarsa,zardan düşelim ayıp oluyor ekrem abi deriz de ya dinlemezse ya kapılar kan olursa .Turizm yok,düşük kurla ihracat işi de yatar.

5. Yil sonu indirimi bitti
     Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Şey : 7,4581

Bugün ıslak sopalı dayak yok.

Dayak klubü ?
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

6.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    İyi de nereye kadar,olay neticede piyasa bankaların bizim teorik dolarları merkez bankası veya gavurlarla yaptığı swaplardan gelen tl lerle verilen kredilerle dönüyor.Bu kredi işi bitti.Dediğiniz mekanizmada kazanılan dünyanın doları var bu dolarları kazananlar beyler benim kumarım buraya kadar deyip gitmek istediği anda kimin dolarını alıp gidecek benim aklım ona ermiyor.Merkez eksi rezervde,bankaların dolar mevduatları çoktan swaplarla tl cinsi krediye dönmüştür çoğu da batıktır zaten.E kağıt üstünde dolar cinsi borcu artır artır,dışarıya transfer et nereye kadar gider bu,cidden ilk defa bankalardaki paramdan tırsmaya başladım.Ya ekrem abi masadan kalkarsa,zardan düşelim ayıp oluyor ekrem abi deriz de ya dinlemezse ya kapılar kan olursa .Turizm yok,düşük kurla ihracat işi de yatar.
    İlk 3.90 dan geldiler..
    Sonra 6.80 lerden daldılar..
    Şimdi 8.50 lerden daldılar..
    Tabi her seferinde dolar bozdurmak için daha fazla TL talep ediyorlar..

SWAP bi tek katar ile oluyor.Başka da swap ımız yok..SWAP la gelen para döndürülüp kredi verilmiyor..Vurkaç parası bu..

Ekrem abi masadan kalkmaz sahibi ekrem abi çünkü..
    En olmadı KATAR bir kaç bişiyimizi bedavaya alır..
    Bak dikkat et dolar 8.60 ı vurmasına rağmen piyasa bi şekilde ayakda..
    Nedeni ne..
    İşte bu..
    Hala ciddi yi geçtim batık bile yok ülkede..

Haşlanan kurbağa misali fakirleşiyoruz ama..

7. herkesin yeni yılı kutlu olsun, nice mutlu ve sağlıklı yıllar dilerim

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,901
    Forumdaki arkadaşlara yeni yılda sağlık, huzur ve mutluluklar dilerim...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 351/996 İlkİlk ... 251301341349350351352353361401451851 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •