Sayfa 179/996 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229279679 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 1,425 - 1,432 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

1.  Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    İrana bir operasyon düşünülüyor gibi bu planın içinde bizde var mıyız . Allah bilir.
    Bu fikri nasıl edindim derseniz İran nükleer enerjide ciddi ilerlemeler kaydetti. Hatta yer altında nükleer santrali yaptılar diye basında haberler var Saddamın kitle imha silahları haberleri gibi
    https://cnpp.iaea.org/countryprofile...Republicof.htm

an itibariyle 2011'den bu yana çalışan bir nükleer santrali var, 2019'da bir tane daha yapmaya başlamış.

nükleer enerjinin üretilen toplam elektriğe oranı, %1.84.

ABD, İngiltere, Rusya'da bu oran %15 üstü. Bahane mi? bahane. asıl soru, bu bahaneyi ne zaman hayata geçirecekler? Azerbeycan'ı olaya katacaklar mı? bir şekilde Türkiye'ye bulaşıp, sonra yine tezkere geçmeyecek mi?

2. Nükleer santralde kullanılmış uranyum yakıt çubuklarından plütonyum elde edip nükleer silah yapıyorlar, Pakistan yöntemi, hikaye şurda;

https://www.milliyet.com.tr/gundem/p...apildi-2794882

Batı da bunu denetlemek istiyor, engellemek için.

3. Mevzu ne, katkıda bulunmak için;

https://edam.org.tr/wp-content/uploa...er_anlasma.pdf

-Ağır Su stoğuna kısıt (Soğutmada kullanılıyor)
    -Uranyum zenginleştirmesine ya da bunları üreten santrifüj sayısına kısıt
    -Kullanılan eski çubukların denetimi
    -Tüm bunlar için gözlemci bulundurma ve denetim zorunluluğu

Öngörü, anlaşmadan çekilirse, bu haliyle 1 yıl içinde üretir nükleer silahı, eh nasıl olsa balistik füzesi de var hazır tak ucuna, nükleer klübe yeni bir üye daha. İsrail, Suudi, Yemen denklemleri v.s. v.s.

bana fake gibi geldi askerden ziyade şamaroglanı gibi olmus.

https://www.youtube.com/watch?v=y3RIHnK0_NE

Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Sizin örnekle karşılaştırırsak Arjantin Fas'a, İspanya Dingiltere'ye denk gelir.

Falkland- Arjantine '480km, İngiltere'ye 12000 Km
    Perjil - Fas'a 200m, İspanya'ya bayağı bir uzak.

Ben mi yanlış anladım yoksa sizin karşılaştırmanızı...
    Ben adamların ister bin km. isterse 12 bin km. ötedeki topraklarını korumasına vurgu yapmıştım.

Biz ise Türkiye dışındaki tek toprağımızı onursuzca, sırtımızda sanduka ile terketmiştik.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Sabahattin önkibar konuyu belaltı üzerinden duymuş konuşmuş bugün youtubede ama geç kalmış
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7. NWX.V

Recomendation rate 1.5 over 5, low estimate 1.25 cad. I bought 31500 lots for may Son.
    ( Total 71500 lot )
    Not planing to sale next 3 years.

Three good stocks to recomend are; GRN-NWX-CVX and way longer term to keep jewels.
    BU-NSR.TO-ELY

--------
    Not. TSX'de tavsiye de bulunmak icin lisansa sahibim.
    Yatirim tavsiyesidir.

8.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    NWX.V

Recomendation rate 1.5 over 5, low estimate 1.25 cad. I bought 31500 lots for may Son.
    ( Total 71500 lot )
    Not planing to sale next 3 years.

Three good stocks to recomend are; GRN-NWX-CVX and way longer term to keep jewels.
    BU-NSR.TO-ELY

--------
    Not. TSX'de tavsiye de bulunmak icin lisansa sahibim.
    Yatirim tavsiyesidir.
    Saniyorum bu calismalarim, bizim uyelerden cok araci kurum analistlerine fayda saglayacaktir.

Kanada'da yatirim yapmak isteyen,Turk yatirimcilar, gocmek uzere olanlar, cocugunu Kanada'da okutmak isteyen aileler icin .

Bu tur sirketleri calismak icin, bence method su olmalidir.

1.Sirketin yeni teknolojiler getirip getirmedigi. BU-GRN-CVX bunlardan 3'u dur.
    2.Urunun ABD ve Kanada'da rekabet ustunlugunun tesbiti.
    3.Sirketin web sitesinin cok dikkatle takibi.
    4.Bilanco detayina cok inmek pek onemli olmamakla birlikte, tabiki bilmekte fayda var, ancak tum enerjiyi buna vermemek lazim.
    5.Uc ayda bir bilanco yaninda gelen Faaliyet Raporunu ( presentations ) cok dikkatli okumak.
    6.Islem Hacmindeki artislar ve bunun gunluk takibi, bu cok fazla sayida iyi sirketin oldugu ulkelerde yatirimcilarin farkindaligi hakkinda fikir verecektir. Kanada'da TSX dahil sirket sayisi 4000'un ustundedir, Kanada'da diger endekslerde var Vancouver gibi.Alberta gibi.
    Turkiye'da Bist100 e dahil sirket sayisi,400 civarinda oldugu dusunulurse, sadece TSX'in % 10'u dur, Tum kanada endeksleri ise Dow Jones endeksinin % 3'udur.
    (Doc.Dr.Loner Hocam gibi uyelere belki faydali olur dedik.)
    7.Son olarak, TSX'de yatirimcilarin ciddi bir kismi Day Trader'dir. Katilirmisiniz bilmem ama, bence asil para al/sat tan kazaniliyor.
    Bu alanda, yine bence Turk yatirimcilar, son 20 yildaki pratikleri ile dunyanin en ustun yatirimcilaridir.
    Batililar, Turkiye icin,bir deger olarak yetismis insan gucu derken, bunu kastediyor olabilir mi, bilemem ama 130 Ilahiyat Yuksek okulu acacagina, Bilgisayar yazilim uzmani yetistirseydi,her halde, milletimiz, bu cahil meczup surusu elinde malzeme olmazdi diye dusunuyorum.

Sayfa 179/996 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229279679 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •