Sayfa 569/996 İlkİlk ... 69469519559567568569570571579619669 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 4,545 - 4,552 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

1. Ben Konya'da kemik iliği için kuzu kemiği alırdım tandır kebapçıdan günlük iki üç kuzu kemiği alırdım. İki hafta oldu ses yok bu adamlar baya kalabalık sigorta hepsinde yoktur.

2. Selam dostlar...sopayı yiyen sahte kabadayı parti başkanı ...yıllar önce mecliste feto tehlikesinden bahseden rahmetli yiğit vatansever Kamer genç'e kabadayılık yapan zibidi....!!!!!!!

Allah büyük...iti ite kırdırır Mevlam....!!!!!!!!

Dün feto tehlikesinden bahseden Kamer genç'e fiili gasp yapacan konuşturmayacan... .bu gün kendin gibilerinin itlerinden dayak yiyecen....!!!!!!

Ülkemde güzel şeyler oluyor....!!!!!!!

Yiyin lan birbirinizi....!!!!!!!!

https://eksisozluk.com/istanbul-firi...5780?a=popular

istanbul fırıncılar odası başkanı ve çetinler unlu mamüllerinin sahibi erdoğan çetin'in 13 ocak 2021 tarihli twitidir.

ibb'nin mobil halk ekmek araçlarına tepki olarak --- spoiler ---

eğer bu koşullarda, seyyar araçlarla ekmek satışı yapılabilecekse,
    @ist_firincilar
    odası olarak her ihe aracının karşısına 2 araç çekerek ekmek satışı yaparız. hemde ihe nin satış fiyatı ile!
    --- spoiler ---

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

4. Yellen: ABD zayıf dolar hedeflememeli
    ABD'nin yeni Hazine Bakanı Janet Yellen, "ABD zayıf dolar hedeflememeli" dedi
    ABD'nin yeni Hazine Bakanı Janet Yellen, Senato'da yaptığı konuşmada, "ABD zayıf dolar hedeflememeli, başkalarının da bunu yapmasına engel olmalıyız. Doların değeri piyasada belirlenmeli" dedi.

Janet Yellen, "Ekonomiyi yeniden inşa etmeliyiz, ABD'nin rekabet gücünü artırmalıyız" şeklinde konuştu.

Teşvik paketini hazırlarken ABD'nin büyük borç yükünün farkındaydık diyen Yellen, "Faiz oranları bu kadar düşükken en akıllıca davranış büyük oynamak. Ekonomistler her zaman aynı fikirde değiller, ancak şu anda bir fikir birliği var ve daha fazla adım atılmazsa ekonomide uzun dönemli hasar oluşabilir. Başkan Biden, salgın süresince vergileri artırmak istemiyor. Teşvikleri hızlıca sağlamak istikrar için son derece kritik" ifadelerini kullandı.

Ülkesiyle Çin arasındaki çekişmeye de değinen Yellen, "ABD, Çin'in zarar verici aktivitelerine karşı hazırlıklı olmalı. Yaptırımlar siber güvenlik ve diğer saldırılara karşılık vermede kritik bir araç. Yaptırım politikasını hızlıca gözden geçirmeye başlayacağım" dedi.

ABD'nin ekonomiyi canlandırmak ve büyük bir teşvik paketiyle uzun vadeli yaralara karşı kendini korumak için büyük davranması gerektiğini söyleyen Yellen, "Önümüzdeki birkaç ay içinde aşıyı dağıtmak, okulları yeniden açmak, devletlerin itfaiyecileri ve öğretmenleri işte tutmasına yardımcı olmak için için daha fazla yardıma ihtiyacımız olacak. Ayrıca işsizlik sigortası kontrollerinin hala devam ettiğinden emin olmak için daha fazla kaynağa ihtiyacımız olacak ve bu durumdaki ailelere yardım etmeliyiz" şeklinde konuştu.

Yellen desteğin faydalarının maliyetlerinden çok daha ağır basacağına inandığına işaret ederek, "Amerikalıların bu salgının son aylarına kadar dayanmalarına yardımcı olmak, insanlar işlerine geri dönerken onları güvende tutmak. Bu bizim ilk görevimiz." diye konuştu.

İlk günden itibaren Amerikan işçileri ve küçük işletmelere destek sağlayacağını vurgulayan Yellen, "Zaman içinde ikinci destek paketi için çalışmaya odaklanacağım. Bu karanlık zamanları atlatmamız gerektiğini düşünüyorum." dedi.

Yellen üretken ve rekabetçi bir ekonomiye sahip olabilmek için altyapı, AR-GE ve eğitime yatırım yapılması gerektiğinin altını çizerek, "Odak noktamız Wall Street değil ana cadde olmalı" değerlendirmesinde bulundu.

Ayrıca Yellen, kripto paraların terörün finansmanı ve kara para aklama açısından endişe kaynağı olduğunu aktardı.
    https://www.bloomberght.com/yellen-a...memeli-2272858

Altın fiyatları, Janet Yellen'ın göreve başlama konuşmasında kur politikasıyla ilgili yaptığı açıklamalar sonrasında sert bir yükseliş kaydetti. Bloomberg Dolar Spot Endeksi ise açıklamalarla birlikte geriledi.
    https://www.bloomberght.com/altin-ye...kseldi-2272877

Karışık mesajlar veriyor;

-Vergileri arttıracağız ama korona zamanı değil,
    -İşsizlik sigortası için kaynak yaratacağız,
    -Daha güçlü dolar ama şimdi değil,
    -Düşük faiz ortamından koronayla mücadelede istifade etmeye devam edeceğiz,
    -Odak noktamız Wall Street değil, ama yukarıda sayılanlar zaten ona yarıyor,

Özetle koronayla mücadele edeceğiz, piyasa kendi yolunu kendi bulur, diyor.

5. O yüzden, 'borsa (ABD) dengesizce ayrışarak', şiştiği için altına mı gidiyor para tekrar...yeni yıl, yeni pozisyonlar, tekrar bir genişleyen/koşan flat 2400 dolarlara? Yoksa borsa kendi içinde mi dengeye gelecek, yüksek f/k' lardan görece düşük f/k' lara mı akacak para, dolayısıyla yatay sıkışık bir form?

Bir Şubat sonu Mart başı hikayesi var ya, du bakalım nolacak hesabı? (Enflasyon-ABD)

Dünyada ve özellikle ABD de açılan her destek paketinde dağıtılan paralar direk borsalara akıyor.Oysa bu paketlerin gerçek amaçları çok farklı.Eğer bu durum tersine dönmezse sosyal patlamalara hazır olun.Zenginler giderek zenginleşirken zor durumda olan insanlar için değişen birşey olmuyor.

7. Dün bir AVM' ye gitmek zorunda kaldım, kısa koşu, beklerken çalışanla hasbihal ettik, dedi patlayan patlayana, şuna haciz geldi, şu şu şu kapattı. Dedi, 1700 TL maaş alıyorum anca elektrik, su kira. Asgari ücret 2800 olmadı mı niye 1700 dedim. Devlet öyle veriyor(?) dedi, 5 gün 5 gün dönüşümlü çalışıyorlarmış. Yabancı küçük orta işletmeleri kurtaracağızı dilinden düşürmüyor, bizimkilere büyüklerin derdinden sıra gelmiyor.

Aşı işi 2-3 yıl sürecekse, kim kalacak ayakta geriye..

Allahtan petrol fiyatlarında 3 ay talep daralması bekleniyormuş, yoksa bir de o eklenseydi üzerine, tamam artık Afyon Başmakçı yumurta borsası da rekor tazelerdi..

Sayfa 569/996 İlkİlk ... 69469519559567568569570571579619669 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •