Sayfa 401/996 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451501901 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 3,201 - 3,208 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

1. KMX bir ara hastalandı diye konuşuldu. Beyinsel birşeydi.

Eski forumda bulup okumuştum. Trend algısı çok sağlam bir adamdı, 2006'dan sonra pek takılmamış..

2.  Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    KMX bir ara hastalandı diye konuşuldu. Beyinsel birşeydi.

Eski forumda bulup okumuştum. Trend algısı çok sağlam bir adamdı, 2006'dan sonra pek takılmamış..
    seneler önce birisi köpeğini borsadaki hareketleri algılayacak şekilde eğittiğini ciddi ciddi iddia ediyordu
    ne kadar doğruydu bilemem lakin olayı çevresinde dillendirince köpeğin çalındığını söylemişti
    çok kişiye sallama gelebilir ama ilginç hikayeler anlatmıştı köpeğin yeteneğini test etmek için..?

3.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Geçen yıl soğan- patates vurgunu yapanlar bu yıl yumurtadan vurgun yapıyorlar gibi. Tavuk çiftliklerine baskınlar bekliyorum.
    Tavuk çiftliğine baskın mı? ;) horozla tavuğu fuhuş yaparken mi yakaliyacaklar sayın ressam ? ;)

TUM O SANa ait olanlar aslında bana da ait

4.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    hisse.net 2001 yılı

Daha alt linklere inmiyor arşiv. Anne, empee3, mavzer01

https://web.archive.org/web/20010615...ultimatebb.cgi
    Ben 1999 yılının son aylarından beri üyeyim.

O zamanlardan saydıklarınız dışında kentuf ve Oğuz Çelikdemir oldukça aktifti.

5. Bakın bakın ne buldum, lütfen okuyun

https://web.archive.org/web/20020605...c&f=1&t=003216

19 yıl önceki yorumlardan birisi;

herald 1 gönderi tarihi 04-06-2002 20:37

1-)Para her zaman getiriyi peşinde değil, bunun göstergesi zararına tutulan döviz tevdiatlar. Para korkaktır ve güven ister. Kaburga kırıkları, sert çıkışlar, seçim söylentileri ödünü kopartır. Tecrübeler göstermiştirki döviz Türkiyede parayı her zaman güvensiz ortamlarda kendine çekmektedir. Faiz oranlarının devamlı yükselme eğiliminde olması ise getiriden önce başka riskleri akla getirir bu ise parayı yine güvenli yatırım araçlarına yönlendirir.

2-) Dövizde manipulasyondan bahsetmek için; ortada gerçekten bir risk yoksa söz konusu olur. Başbakanın 1 aydır dışarı çıkamaması, keskinleşen söylemler ve seçim risktir. Bu şartlar altında beklentiler kötümseleşmekte bu ise fiyatlara yansımaktadır.

3-) Merkez bankası Dış borç ödemelerine hazırlık yapmak durumunda. Artık ödeme zamanı yaklaşıyor. Diğer taraftan MB döviz stoğu hala 2000 yılındaki seviyesine ulaşmadı sanırım. Yani yetersiz rezervde bir şok durumunda sarsabilir. Piyasa bozulmadan miktarı biraz çoğaltması gerekiyor.

4-) Kimsenin kasden bir şey yaptığını söylemek güç herkes ortamdan mümkün olduğunca faydalanmak istiyor. Seçim söylentileri ve başbakanın durumu ortaya çıkmadan bonoda iyi alışlar oldu( döviz satışlarıyla). Ama artık trend tersine döndü. Bu trendi tekrar tersine döndürmek güven ve öngörülebilir bir gelecek sunmakla mümkün. Bunu yapacak kişiler kavga ederse kimse güven duymaz ve krizi siz kendiniz çıkarmış olursunuz.

5-)Yüklü miktarda bono'yu hala tuttuklarını ve portföylerinin büyük kısmını TL olarak(kısa vade) tuttuklarını düşünüyorum(yabancı portföyleri bu sınıfa koyuyorsak). Halkın ise zaten tercihi belli ve neredeyse full dövizde ve mevduatta duruyor. Bonoda satışa geçerlerse alternatif silahı olmayan, döviz kuru riskini taşıyan devlet ve faiz riskini taşıyan mali kurumlardır. Konunun hassasiyetide bence burada. Artık faiz ve kur tehdidi altında sorunsuz piyasayı sürdürmek aksi takdirde sonucuna millet olarak katlanmak durumunda kalabiliriz.

Risk primi az bir Türkiye dileğiyle,
    Gönderiler: 33 | Nereden: ist | Kayıt: Şub 2002

6. Bu yorumların yapıldığı tarih de şurası, ne anlamak lazım, ne çıkarımlar yapmak lazım, kısacası bir durup düşünmek lazım, kaçtım saygılar

7. Mason toplantıları ne yazık ki geçen sene başından beri yapılamıyor Coronado sebebiyle sağlık tedbirleri kapsamında .

Bilip bilmeden yalnız çok olunca parmak basayım dedik bu konuya

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Mason toplantıları ne yazık ki geçen sene başından beri yapılamıyor Coronado sebebiyle sağlık tedbirleri kapsamında .

Bilip bilmeden yalnız çok olunca parmak basayım dedik bu konuya

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Şu mason toplantılarından birine katılıp. Dul kadının çantasına el atma fantezim var benimde . 5 dk mason olsam yeter.

Sayfa 401/996 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451501901 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •