Sayfa 117/377 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217 ... SonSon
Arama sonucu : 3010 madde; 929 - 936 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1. Geçenlerde malum başlıkta birisi yazmış....

"Yanlışlıkla USD'da düşüş kaçınılmaz" başlığına girdim diye;

ve demiş ki;

"Ne diyo lan bunlar, ben bi b.k anlamadım, ha! ha! ha! " yazmış....

14 aydır yazdık, çizdik , anlattık....

18 Eylül 2019 a geldik... 12 TL olacak dediğiniz USD 5,65 de....

Biz 14 aydır bunu dedik...

Ama sen hala

"Bunlar ne diyo lan" diyorsan,

Merak etme, sen de, bizde doğru başlıktayız....

Devam...

2. Fed beklentilere paralel 0.25 indirdi,ama dolar pek takmado bu orani yine 5.67 lerde turluyor...

3.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Fed beklentilere paralel 0.25 indirdi,ama dolar pek takmado bu orani yine 5.67 lerde turluyor...
    Sn. İbrahim, piyasalarda beklentiler satın alınır, realiteler satılır denir. USD çok sert ve ani 0,25-0,50 olan faiz oranlarını 2,50-2,75 e getirmişti...

Dile kolay USD da, ABD de %2,75 aylık faiz... Herşey çok sert durdu...

Şimdi faizleri indirip dünyayı resesyona sokmamak ve ticaret savaşlarını kazanmak istiyorlar. Ticaretin durduğu bir dünyada herkes para kaybeder..

Nokta....

O sebeple fed faiz indiriyor. Tahminim bu sene en az 25 baz daha inecek..

Her 25 baz puan faiz indirimi 400 milyar USD ı dünyaya salıyor...

(8 trilyonluk USD bilançosu 2,75 % faizde 4 trilyona inmişti. 0,50% den gelen artış 25 bazda 400 küsür milyar USD ı emer hesabı ile)

Ancak her faiz indirimi anlık etki etmez.. Etkisi 3 ay sonra hissedilir...

Ben USD da yatayda hareket bekleyenlerdenim...

5,51 ile 5,95 arasında yılbaşına kadar yatay hareket edecektir...

4. Medyanida su aralar oldugu gibi 5.73 civari..
    Aslinda sn. Selka dolar altin ve benzeri konularda yazilarinizi takip ediyorum ama kripto paralarla ilgili tek bir kelimeniİ hatirlamiyorum. Coin piyasalariyla ilgileniyormusunuz..

5. ABDULLAH CIFTCI den...

Siyasetçi "seçimle" gelir
    "Atadığı" bürokratla iş yürütür.

Bürokrat genelde hakaderek/liyakatla değil de "ilişki" ile bir makama atanır. Seçimle işi olmaz, seçmeni de böcek gibi görür.

Allah'tan korkmaz ama Lider'den korkar.

Dikkat edin, atadıklarınız altınızı oymasın...

6.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Medyanida su aralar oldugu gibi 5.73 civari..
    Aslinda sn. Selka dolar altin ve benzeri konularda yazilarinizi takip ediyorum ama kripto paralarla ilgili tek bir kelimeniİ hatirlamiyorum. Coin piyasalariyla ilgileniyormusunuz..
    Hani derler ya sütten ağzı yanan....

İbrahim bey, COIN parayı ilk duyduğumda 2010 yılı idi sanırım.. Bir arkadaş BıtCoın diye dijital para var demişti.. 4 USD alalım mı 10 adet 40 usd a demişti...

Bende o zaman bu saçmalıklara 40 USD değil 4 USD dahi ayırmam bile bile niye paramı kaptırayım enayimiyim ben? demiştim...

Ardından 6 ay sonra sanırım bit coın 3,000 USD a fırlamıştı....

Aynı arkadaş bana 20,000 USD olacak abi, alalım mı? dediğinde....

Ben bu dijital paranın resmen bul karayı al parayı olduğunu kaşılığında birşey olmadığını, yatırım aracı şeklinde yorumlanmasının mantıksız olduğunu çünkü yarın sabah 1 usd da olsa 10,000 usd da olsa ekonomiyi yada ekonomik gidişatı etkilemeyeceğini söylemiştim....

Arkadaş yine almamıştı....

Sonra 3 ay içinde 18,000 USD filan olmuştu.. Ve o arkadaş benimle konuşmayı bırakmıştı....

Ama devamında 18,000 USD dan 2 ay içinde sanırım 3,000 USd a kadar geri geldi ve Nisan ayında 30 günde yeniden 11,000 USD a çıktı...

İbrahim bey BITCOIN tahmin edelimez, üzerinde fikir yürütülemez.. Emisyonu bilinmiyor. Alış satış kademeleri kimlerin elinde belli değil...

BİTCOIN yarın sabah 50,000 USD olsa da 1 USD olsa da ekonomi zırnık etkilenmez....

Ama Amazon.com, apple, microsoft, boeing gibi ticari devlerden birisi BITCOIN i resmileştirir ben kullnırım derse işler pozitif anlamda değişir...

Kısaca;

Para borç senedidir... İlgili basan devletin sana olan mal ve hizmet borcudur... Karşılığında da o devletin itibarı ve saygınlığı vardır...

BITCOIN in karşılığında ne var?

Bu sorunun cevabı ne kadar net olur sa, fikir yürütmekte o denli kolay olur...

İyi pazarlar...

7.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    ABDULLAH CIFTCI den...

Siyasetçi "seçimle" gelir
    "Atadığı" bürokratla iş yürütür.

Bürokrat genelde hakaderek/liyakatla değil de "ilişki" ile bir makama atanır. Seçimle işi olmaz, seçmeni de böcek gibi görür.

Allah'tan korkmaz ama Lider'den korkar.

Dikkat edin, atadıklarınız altınızı oymasın...
    Sn.Sadecegrafik, hükümetler her zaman devleti ele geçirmeye çalışır. Bu maalesef hep böyle olmuştur. İster o taraf isterse bu taraf.. Bu mücadele ise zaman kaybettirir.. Muasssır medeniyetler ile aramızdaki gelişmişlik scala sını hep açar...

Siyaset bu denli keskin olmasa, ortak değerlerimiz ile daha barışık olsak.. Daha hızlı mesafe ve yol alırız...

Liyakat, atama, başarı, çalışma, özveri gibi kelimeler ağır kelimelerdir.. Bunları hak edecek şekilde bir toplum kullanabilirse başarı kendiliğinden gelir...

8.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Geçenlerde malum başlıkta birisi yazmış....

"Yanlışlıkla USD'da düşüş kaçınılmaz" başlığına girdim diye;

ve demiş ki;

"Ne diyo lan bunlar, ben bi b.k anlamadım, ha! ha! ha! " yazmış....

14 aydır yazdık, çizdik , anlattık....

18 Eylül 2019 a geldik... 12 TL olacak dediğiniz USD 5,65 de....

Biz 14 aydır bunu dedik...

Ama sen hala

"Bunlar ne diyo lan" diyorsan,

Merak etme, sen de, bizde doğru başlıktayız....

Devam...
    Sayın Selka,bende geçenlerde böyle bir mesajı espiri amaçlı atmıştım ama ne diyo lan bunlar gibi sözler asla söylemedim,her ne kadar ülkemizin içinde bulunduğu iç ve dış şartlar nedeniyle dolarda yükseliş kaçınılmaz görüşünde olsam da seviyeli yorumlarınızı da takip ediyorum,kolay gelsin...

Sayfa 117/377 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •