Sayfa 120/380 İlkİlk ... 2070110118119120121122130170220 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 953 - 960 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Amanın dostlar dolarda düşüş başlığına yazmışım,selamlar saygılar,karşı topikten....
    Sayın Selka,aradım mesajımı buldum,bizde düzgün üslubuyla fikrini ifade edenlere asla saygısızlık olmaz,iyi geceler efendim...

2.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Sayın Selka,aradım mesajımı buldum,bizde düzgün üslubuyla fikrini ifade edenlere asla saygısızlık olmaz,iyi geceler efendim...
    Zahmet olmuş, ama okuduğum msj bu değildi.. Zaten sizin üslubunuz olamaz dı da.. Sorun değil, ben yine de lafımı geri aldım..

Bol kazançlar...

Eylul ayında birkaç kere yokladı, asağı inemedi.

5.65 diptir, bundan sonra ancak oluşacak eflasyon kadar artmalıdır diye TEMENNİ ediyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Eylul ayında birkaç kere yokladı, asağı inemedi.

5.65 diptir, bundan sonra ancak oluşacak eflasyon kadar artmalıdır diye TEMENNİ ediyorum.
    Bence usd da dip diyebilmek için; BIST in 130,000 olması gerekir.. Kısa vade de BIST 130,000 olur mu? Bilemiyorum.. Şu an 105,250 olduk....

USD da hala geriye yer var.. 5,35 bence diptir...

Ama bu olacak demek değildir...

USD da 6,50 tepedir 5,35 diptir... Arada gel git ler olabilir... Şu an 5,65 de isek dip değil, dibe yakın yerlerdeyiz diyebiliriz......

5. Asla USD her zaman düşer demedim....

Elbette yükselecektir.. Burada temel amaç elinizdeki TL varlıkları ile en fazla ne kadar USD alabileceğinizdir.

Kendinize, İtiraf etmek finansal piyasalarda en büyük psikolojik olgunluktur. Kendini kandırmaya çalışmak, olaya siyasi boyut kazandırıp, acemi bir pencereden bakmak, yapılabilecek en büyük yanlıştır...

USD elbette alınır, bende aldım ve sattım... Ancak, şunu itiraf etmeliyiz.. 2018 yılı Ağustos ayından beri USD alan herkes zarar etti..

NOKTA!

Tartışmak, argüman yaratmak lüzumsuzdur.. Dün USD satan hala bugün faizini alsa isi daha fazla USD ı olacaktı..

Kısaca, finansal zamanlama herşeydir. Nokta atışı demiyorum. Ama mantıklı davranmak en olgunudur...

USD 7,21 olduğu gün herkes 12 TL olacak diye birbirini gazladılar...

Oysa mantık çerçevesinden bakınca USD ın o denli kısa vade de 12 TL olması TR de Koç ve Sabancı Holding dahil herşeyin batması ve iflas etmesi demekti...

Mantıklı davranmak şunu gerektirirdi;

Size 500,000 TL borcu olan birisinin ölmesini ve gömülmesini istermisiniz?

Ben istemem, yabancıda öyle.. İstemez di..

O sebeple devasa faiz artırımları ile USD da düşüş kaçınılmazdı... USD ın 7,21 olduğu gün ben banka hisseleri alıyordum.. Alay, ti gırla idi...

USD 5,25 altına gelir dediğimde USD 6,50 altına gelir mi tartışılıyordu..

Fikirlerim ile yapayalnız hatta afaroz edilmiş itilmiş kakılmış bir şekilde bu başlığa gelmiştim...

Yüklü USD almış 3-5 arkadaşıma özelden 2019 Eylül ve Ekim aylarında USD larını sattırmış, özel bankalardan günlük faize sokmuştum...

Aynı kişiler hala yazarlar, onlara aradan geçen 15 ay sonrasında inen faizler ile yavaş yavaş kademe kademe USD alabileceklerini söylüyorum...

Ama dediğim gibi benim dip noktam 14 ay önce 4,75 idi... Bazıları olmadı ki olmadı ki diyor.. Ama işişn içinde vade var...

14 ay sonra 4,75 olmasa bile 5,36 olursa dediğim olmuş olur...

O sebeple 5,66 altında kendinizi 5,51 ve 5,41 ve 5,35 FULL USD da olacak şekilde pozisyonlandırın diyorum...

Dediğim gibi...

Herşey aslında FİNANSAL ZAMANLA dır....

Aksi, zarardır....

NOKTA!

Sn. Selka bakışimız cok farklı değil.

5.65'in DİP olmasını TEMENNİ etmekteyim... be yaa! 🙃

7. Bi şey bildiğimden değil,düşüncemdir.Perşembe günü Tuik saat 10 da Eylül ayı enflasyon raporunu açıklayacak ve büyük ihtimal ile enflasyon tek hanelere İnşaAllah düşecektir..Ekim ayı enflasyonda düşük bekleniyor..(okuduklarım bunlar)
    Bu durumda dolar Sayın Selkaya çıkıyor diyebilir miyiz? TŞKLER.YTD

8.  Alıntı Originally Posted by ozannn Yazıyı Oku
    Bi şey bildiğimden değil,düşüncemdir.Perşembe günü Tuik saat 10 da Eylül ayı enflasyon raporunu açıklayacak ve büyük ihtimal ile enflasyon tek hanelere İnşaAllah düşecektir..Ekim ayı enflasyonda düşük bekleniyor..(okuduklarım bunlar)
    Bu durumda dolar Sayın Selkaya çıkıyor diyebilir miyiz? TŞKLER.YTD
    SN.Ozan bi'şey bildiğimden değil, demişsiniz lakin kesinlikle 12 den vurmuşsunuz.. Tek kelime ile tebrikler... USD ı izlemek için bence enflayonu izlemek en önemli şeydir...

TCMB sının politika faizi CDS + enflasyon şeklinde kaldığı sürece USD baskı altında kalacaktır...

Şöyle ki;

TCMB politika faizi %17 diyelim.. Enflayon Eylül ayı için yıllıklandırılmış şekilde 9 gelirse artı CDS primi olarak 350 baz puan faizide eklersek %12 çıkar.. Oysa TCMB politika faizi %17 ise arada 500 baz puanlık onca faiz indirimine karşı makas var demektir...

Bu aradaki 300-500 baz puanlık artı faiz yine USD ı ezer....

Sağlıkla....

Sayfa 120/380 İlkİlk ... 2070110118119120121122130170220 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •