Sayfa 124/380 İlkİlk ... 2474114122123124125126134174224 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 985 - 992 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Bir alıntı daha,sizinde yaşınız müsait,eski krizlerde,döviz 1 gecede %100 artıyor ve paramız devalüe oluyordu ancak bir müddet sonra ülke olarak toparlanıyorduk,bence hiç mahsuru yok,ülkece iyiye gideceksek dolar 3tl olsun,gerçekten olsun,ama iyiye gider miyiz???
    3-4 tl de olmaz da hani yatay yıllarca veya enflasyon oranında, az altında artsa...

2.  Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Bana göre yanlış mantık. Forum müdaviminin dediği gibi 5,30 - 5,35 ler de çözülür mantığı gibi.

Dolar tasarruf edebilecek maddi güce sahip kişi , bu seviyelere indiğinde ancak ve ancak tüm şartlarını zorlayarak (kredi çekerek , borç bularak , ihtiyaçlarından daha da fazla kısarak) daha fazla dolar istiflemenin organizasyonunu yapar. Ev hanımı abla da , holding sahibi de . 2019 yılı için 7 olmadan dth ların bozulabileceğini zannetmem. Yapan da hayrını görsün . Belki ama
    2019 yılı bitti/bitiyor...7 TL ??? Peeeehhhhh...Hangi şartlar oluşacak acaba ?

Aylar öncesi dediğim gibi , fiili ye geçmek, kıçı kırık faize mesela 3 ay da olsa tamah etmemek dth sahipleri için yapılabilecek en rasyonel davranış

Evrim geriye doğru gelişmez.. Farklı ve yeni formülle anca başarılı çözüm oluşur sürecindeyiz..

Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    2019 yılı bitti/bitiyor...7 TL ??? Peeeehhhhh...Hangi şartlar oluşacak acaba ?
    yanlış yorumlamışsın forumdaş. 7 olur demedim. 2019 yılı için 7 olmadan dth ların bozulabileceğine inanmıyorum demek istedim.

Bu sene 7 görülmez , demek ki dth lar da bozulmaz senin düşüncene göre demeniz , yazdıklarıma mantıklı bir eleştiri olabilirdi. Hele bir de pehh demen , iyice anlamamışsın söylemek istediklerimi

6.  Alıntı Originally Posted by ConSenSus SenSor Yazıyı Oku
    Evrim geriye doğru gelişmez.. Farklı formülle anca başarılı çözüm oluşur sürecindeyiz..
    Siyasi mi ? İMAMOĞLU mu ?

7. Dolar 7 tl olsun
    DTH daha da yükselir..

Bozandan çok alıcı gelir

8.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Sayın Üyenin nezdinde kesinlikle katılmadığım önerme budur,rüzgarla savrulan bir miktar para dışında(acil ihtiyaç,kısa süreli birikim,başka yerde kullanılacak meblağın kar getirme düşüncesi vb..)bu DTH,düşüşte çözülmez,ancak 6,50 ve üstü rakamlarda çözülme başlar,7 ve üstünde ciddi rakamlar çözülür,şu an siyasi görüş fark etmeksizin insanlar açıklanan tablolarla yaşanan ekonomik durumun farkını net görüyor,elektriğe bir kez daha,%15 zam gündemde,istedikleri kadar enflasyon düşük açıklansın,vatandaş cebindeki paranın alım gücünün her geçen gün düştüğünü görüyor ve döviz hesaplarına sigorta gözüyle bakıyor,düştükçe çözülme değil yükseliş olur diye düşünüyorum....
    İlginç bir mantık, dolar alan bir kişi neden almıştır parası değer kazansın diye, şimdi siz 7 olursa satıp tekrar alamayacaksınız yani bunu başka yerde söylemeyin güler geçerler

Sayfa 124/380 İlkİlk ... 2474114122123124125126134174224 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •