Sayfa 127/380 İlkİlk ... 2777117125126127128129137177227 ... SonSon
Arama sonucu : 3037 madde; 1,009 - 1,016 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by ozannn Yazıyı Oku
    Burası dolarda düşüş topiği.lütfen inandığınız topiklerde yazar mısınız?Ytd
    Düşse de alsak yukarılardan satabildiğimiz kısım Dolar'ları )..

Bu işe yaramaz mı bu topik..

2. Dolar veya döviz kuru bir sonuçtur, sebep ise yıllardır uygulanan yanlış politikalardır. Bu yanlışlıklar ise bilerek ,isteyerek, tasarlanarak yapılmıştır. Amaç ülkenin tüm kaynaklarını talan ederek ülkeyi çöküşe sürüklemektir. Bunun için ise içinde kin,eziklik, türlü yetersizlikler olan kadrolar bilerek oluşturulmuş ve yetiştirilmişlerdir.

Ülkenin IMF ye ihtiyacı yoktur. IMF den daha fazla kaynağa sahip üç harfliler zaten yönetimdedir ve en büyük döviz manipülatörü de onlardır. Yaptıkları manipülasyonla hep kazan-kazan avantajını da elde eden yine onlardır. Bu yaptıkları yasaların egemen olduğu ve düzgün uygulandığı ülkelerde ise suçtur, vatan hainliğidir.

Ülke öyle açmaz bir sarmala dolanmıştır ki TL değer kazansa da kaybetse de zarar görecek olan yine sıradan vatandaş olmaktadır. Vatandaş açısından bu dönemde yapılması gereken en doğru şey, iktidarın gazına gelmemek ve ne ev ne araba, ne de başka tüketim maddeleri için borçlanmamaktır.
    Verginin kaynağı olan vatandaşlar zamlarla artık sadece hayatta kalma savaşı verirken, vergilerimizle bir israf imparatorluğu sürdüren iktidar ise arsızca en küçük bir tasarruf bile yapmaya yanaşmamaktadır.
    Elindeki birikimiyle döviz alanlar sadece varlıklarını koruma peşindedirler artık. Daha da önemlisi bu yüzsüz ve halkla dalga geçen iktidara karşı sadece birikimlerimizi değil, akıl ve ruh sağlığımızı da korumak zorundayız.
    Yalanın evrensel olduğu bir zamanda, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir.

3. Evet bu günde anladık ki dolar kesin düşecek. Çünkü millet zamları kanıksadı daha çok istiyor. Ver zammı ver zammı diyor.

4. ÜZÜLÜYORUM

İnanın bana üzülüyorum...,

Ağustos 2018 de USD 7,24 TL ye fırlayınca... Bunun üzerine GOY GOY cuları okuyunca... USD uçucak, kaçacak dediklerinde... YouTube 'da saçma sapan video çekip yüzbinlerce izlenince... Gereksiz, lüzumsuz argümanlar öne sürerek ben yandım yanımdaki de yansın diyenlere.. Etmiş olduğu zararı kabullenmeyip, piyasaya karşı yüzmeye çalışanları görünce.. Doğru söz söyleyip, gerçekleri dillendirenleri TROL demelerine, samimi olmayıp samimiyetsiz yazılar okuyunca, gerçekleri çarpıtmaya çalışanları doğru şeyler söylüyormuş gibi fırıldaklara itibar edenleri görünce inanın dostlar çok üzülüyorum...

Eylül ayı bitti.. Ekim ayı geldi...SOn 14 aydır hangi seviyeden USD satarsan sat kar ettiğin bir sistemde hala direnmeye çalışmak...

USD da elbette yükseliş olacaktır, ama zamanlama her şeydir... O denli baskı altında kaldım ki; inanmadığım şeyleri söyletilmek ve yazmak için.. Yazsam buradan Mars a yol olur...

İnanmadığım hiçbir şeyi yazmadım, çizmedim... Dediklerimin hepsi çıktı...

Eylül ayı enflasyonu dip geldi...

%9 yıllık enflayon FAİZ %16... 700 baz puan getiri farkı var ve hala burada USD yükselecek demek en hafif tabirim ile ALIKLIKTIR...

Yabancıyı ALIK, kendimizi zeki gördük...

Hayatım boyunca hep karşımdakini kendimden daha zeki ve akıllı olduğunu düşünerek bir işe başlarım.. Ve bu teknik beni her zaman rakip karşısında 1-0 önde başlatır... Tedbirimi alırım, her zaman o daha akıllı olabilir derim...

Bu teknik bana kazandırır ama tersi ters köşe yapabilir....

Ne diyeyim....

Ben TCMB sının önümüzdeki toplantıda en az 100 baz puan daha indirim beklerim.....

İşte deve işte hendek....

FAİZLER de indirim hem USD da hem TL de gelecektir....

Bu BORSA Boğa, USD ayı demektir...

5. Hahaha enflasyon 9 demiş.damat arkadaşlarına ayarlayıp gönderiyor.fiziki dolarla ve altinlarla devam..haydi hodri meydan

6. O swaplari o jöleli ve 29 yaşında ceo olan junior tayfa ne zamana kadar kapalı tutacak bakalim

7. 24 Haziran Genel Seçimlerinden önce durumun çok parlak olmadığını fark edince birazda kamuoyunun bozulan moraliniz toparlamak için şöyle bir cümle kurmuşdum;"Yok öyle 17 yıl boyunca yiyip içip sonra da sofrayı toplamadan sıvışmak"
    Şimdi AKP sofrayı topluyor....
    17 yılın en acılı zamanlarını yaşıyor Akp iktidarı...
    Zamlar,hayat pahalılığı,işsizlik vatandaşın tarumar etmiş durumda...
    Daha ne kadar süreceği de belirsiz?
    Kaynak bulamıyorlar ki ekonomiyi hızlıca canlandırsınlar...
    Bu olumsuz tablonun devamı, %29 lara düştüğü söylenen halk desteğini, bakalım daha nerelere düşürecek?
    Erken seçimin kapısını aralayacak mı?

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    ÜZÜLÜYORUM

İnanın bana üzülüyorum...,

Ağustos 2018 de USD 7,24 TL ye fırlayınca... Bunun üzerine GOY GOY cuları okuyunca... USD uçucak, kaçacak dediklerinde... YouTube 'da saçma sapan video çekip yüzbinlerce izlenince... Gereksiz, lüzumsuz argümanlar öne sürerek ben yandım yanımdaki de yansın diyenlere.. Etmiş olduğu zararı kabullenmeyip, piyasaya karşı yüzmeye çalışanları görünce.. Doğru söz söyleyip, gerçekleri dillendirenleri TROL demelerine, samimi olmayıp samimiyetsiz yazılar okuyunca, gerçekleri çarpıtmaya çalışanları doğru şeyler söylüyormuş gibi fırıldaklara itibar edenleri görünce inanın dostlar çok üzülüyorum...

Eylül ayı bitti.. Ekim ayı geldi...SOn 14 aydır hangi seviyeden USD satarsan sat kar ettiğin bir sistemde hala direnmeye çalışmak...

USD da elbette yükseliş olacaktır, ama zamanlama her şeydir... O denli baskı altında kaldım ki; inanmadığım şeyleri söyletilmek ve yazmak için.. Yazsam buradan Mars a yol olur...

İnanmadığım hiçbir şeyi yazmadım, çizmedim... Dediklerimin hepsi çıktı...

Eylül ayı enflasyonu dip geldi...

%9 yıllık enflayon FAİZ %16... 700 baz puan getiri farkı var ve hala burada USD yükselecek demek en hafif tabirim ile ALIKLIKTIR...

Yabancıyı ALIK, kendimizi zeki gördük...

Hayatım boyunca hep karşımdakini kendimden daha zeki ve akıllı olduğunu düşünerek bir işe başlarım.. Ve bu teknik beni her zaman rakip karşısında 1-0 önde başlatır... Tedbirimi alırım, her zaman o daha akıllı olabilir derim...

Bu teknik bana kazandırır ama tersi ters köşe yapabilir....

Ne diyeyim....

Ben TCMB sının önümüzdeki toplantıda en az 100 baz puan daha indirim beklerim.....

İşte deve işte hendek....

FAİZLER de indirim hem USD da hem TL de gelecektir....

Bu BORSA Boğa, USD ayı demektir...
    Yilsonu enflasyon yuzde 11 gelir gibi duruyor. Bu durumda tcmb faizleri yuzde 13.5 14 e kadar cekebilir. Bana kalirsa bu yilki son faiz indirimini yapar ve son toplantida dokunmaz.

Dolarin yukselmesi icin siyasi bir kriz cikmasi gerekli. Ya ic siyasette ya da abd ile olan iliskilerde problemler surtmusler belirsizlikler olmasi lazim

Diger merkez bankalari faizleri indirirken ve hatta yeni bir qe ye dogru giderken dolarin yukselmesi olasi degil.

Peki duser mi bence dusmez. Fiyatlar artik oturdu. Dar bir yatay bantta uzun sure takilabilir.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 127/380 İlkİlk ... 2777117125126127128129137177227 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •