Sayfa 147/380 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197247 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 1,169 - 1,176 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

Mehmetkirsoy Guest
    Abi dolar grafiği.bir parabolic arc içerisinde.

Sadece zaman geçiriyor. Derinlik felan kaybolmadı tekniğin içerisinde görünüyor.

Parabolic arc bitmedi ise ne olacağı malum.

Arc ın dinlenme sonlarındayız zamana baktığımızda.

Ama şuna emin olamıyoruz tabi arc dan çıkar m ı ? Temele baktığımızda şuan en ufak bir gelir kapısı olmadığı için arc dayız.

İki misli noktası arc ın 3. Katında olduğu için bu yüzdende şuan 4. Kattayız ve arc devam edebilir tezimizi güçlendiriyor

2.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    hegemonik batı kampındaki çatlak tabii ki 3.dünya için bi şans, düzeni değiştiremese bile sömürülme oranını azaltması adına.. on sene evvel finans medyasını çok izlerdim- batılı fon yöneticileri o sıralar asya f/x piyasalarında para yapamaz olmuşlardı ve trade desk'ler kapatılıyordu.. oysa aynı trader'lar sadece 10 yıl önce asya piyasalarının altını üstüne getirmiş, tozu dumana katmış, tayland- malezya- kore vs domino taşı gibi diz çöktürmüştü hepsine, basit f/x oyunlarıyla.. ama asyalılar oyunu görmüştü, mekanizmayı az çok anlamışlardı, ve artık izin vermez olmuşlardı şımarık soroscukların- yukarı sürdüm, aşağı bastım vs gibi ucuz triklerine.. volatilite öldü ve soroscuklar para yapamaz oldu, trade deskler kapandı

bizde mekanizmanın çanına ot tıkamak çok zor geldi, çok geç geldi, az geldi.. haziran başı guvernör değişikliğinden beri volatilite hissedilir ölçüde azaldı, çok açık görünüyor fiyat grafiğinde.. oysa son 5 ayda olanlar, son 5 yıla rahmet okutur cinstendi- yaptırım tehditleri, yaptırımlar, not indirimleri, medya üzerinde estirilen muazzam fake-news rüzgarları, abd ordusunun savaş açarım tehditleri, ordunun sınırı geçip koridoru gömmesi- abd ordusunun çekilmek zorunda kalması, vs vs.. bunların hiç biri rahip krizinden aşağı değildi, amma velakin ‘look at the tabela’

usd/try bir türlü kıpraşamıyor, 5.70- 5.75 dolayına demir atmış, max %3 aşağı- %3 yukarı, volatilite son nefesini vermek üzere, dolar kuru ne düşüyo- ne çıkıyo.. herşeyini dolara basmış ahali ise gittikçe endişeleniyor, dolar 65 lira olacak videoları rating rekoru kırıyor- nasıl olacak (inşallah olsa hemen) diye bilinçlenmek istiyor ama ruhunu serinletemiyor bi türlü, videolardaki boş laf salatası beynine yığılmaya devam ediyor, aklı selim tamamen yitip gitmiş.. artık kendinin bile inanmadığı klişelerden başka bir şey görmüyor gözü, görmek/duymak bile istemiyor.. lira satıp dolar almayı, iktidar partisine karşı en mühim muhalefet etme aracı olarak içselleştirmiş durumda.. acıklı bir görüntü.. küresel sistem tıkanmış, hegemonik güçler kendi içinde kavga ediyor, kurulu düzen büyük değişimlere gebe falan- lakin türk’ün okumuş etmiş kesimi, tarihin bu dramatik değişim sahnesinde tek bir mevzuya vakfetmiş bütün enerjisini- rakip partinin liderini devirmek.. başka hiç bi şeyi görmüyor
    Sistem tıkansa noolucakki
    Acı ama milletin umrunda mi açlıktan dünyada insanlar patır patır dökülsede
    Pırlanta satışları artıyo

O ütopik savaş rusyaya dokanma
    Elli sene çıkmaz
    Çıkıcak gibi olur atarlar bi yağlı etli kemik
    Gene kaldığımız yerden devam

İşin ilginci
    İnsnlar artık üçüncü dünya savaşını
    Hezimet değilde
    Bi kurtuluş ümidi olarak görmekteler:-))?

Mehmetkirsoy Guest
    Parabolic arc ın katlarında evet volatilite düşüyor. Yeni kata tek hamlede çıkıyor.

Mehmetkirsoy Guest
    Şöyle düşün abi. Mevduat kaç şimdi 10 diyelim küsür olmasın. Stopajıda düştük diyelim 10.

10 yılda 100 liran 200 olur tl mevduatta.

Fakat parabolik bitmedi ise seneye zaten 200. Misal..

Şimdi alay edilen insanlar hahaha hep aynı hep aynı keklendiniz felan derlerken bi.bakmışsın 10 sene geriye gitmişsin.

Burada kilit parabolic arc sürüyor mu ?

komedi.. demokrasilerde muhalefet iktidarın yerine geçmek ister.. bunun neresi garip.. "rakip partinin liderini devirmek" diye garipsenmiş durum.. muhalefet bunu yapmamalı yani bu manasız argumanların sahiplerine göre.. , ayrıca bu aralar "tarihin dramatik değişim sahnesi" olarak adlandırılmış

şu anda aslolan nedir ? bir vesayet rejimi var.. bu gerçek.. sistem tıkanmış durumda.. ülkeyi içinde bulunduğu belalara sokmuş partiye muhalefet iyilik yapmalı ve "tarihin bu dramatik değişim sahnesinde" iktidarda kalmasına çanak tutmalı , istedikleri bu.. beceriksizlikle ülkeyi borç ve işşizlik batağına soktular ama başkaları suçlu, her zaman olduğu gibi

iktidarda kalmasını arzuladıkları kişi ve partisi 17 yıldır iktidarda.. normalde akıllı politikalar uygulansaydı başımıza açılmayacak bir sürü bela bunların basiretsizliği nedeniyle başımıza geldi.. milletin hikayelere karnı tok..
    Son düzenleme : discretus; 01-11-2019 saat: 22:26.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

6. Sizler kadar derin finans bilgim yok.

Alaylım... Edilmedik sadece kulak arkam vardı... Onu da USD ı 3,72 den alıp 4,50 TL den yükseldi diye satıp sonrasında 7,21 i izleyince kulak arkamda edilmiş oldu...

Yabancı nedir? Parası ne kadar? Data veri seti nedir? Nasıl işlem yaparlar? Yapay zeka robotlar üzerine MBA yada phD yapmadım...

Ama para kaybettim...

Daha önce yazdığım gibi belki 1,5 milyon TL para kaybettim... 2 milyon TL de kazandım...

Hepsini kendim okudum.. Algoritmik işlemler.. Vs...

Ama insanlar bu olaylar içinde çok fazla POLİTİZE olmuşlar, profesyonelce bakmak yerine amatörce olayları DUYGUSAL laştırıp yorum yazıyorlar...

İşin vahim tarafı ise yazılan bu DUYGUSAL yorumlar binlerce okuyup, binlerce kez tekrar yazılıyorlar... Belli bir süre sonra desteksiz DUYGUSALCA yaptığı yoruma yazanda zamanla inanıyor...

SOnra neden böyle olmadı? Böyle olmalı idi diyor....

Olmadı işte...

Bende bir gün de +25,000 TL kar etmeliydim, ama -450,000 TL ettim.... Bende istemezdim.. Ama oldu...

Kısaca senin DUYGUSAL olarak istemen, realitede olacağı anlamına gelmiyor. Yada, OLMALI demen olmadığı zaman, sonucu SAÇMALIK olarak nitelendirmemen gerek...

KISACA BÜYÜMEN GEREK, ADAM OLMAN GEREK, ERKEK OLMAN GEREK VE BEN HATA YAPTIM DEMEN GEREK...

Bu cesaret işidir, alay edilen PRİCELESS tecrübe işidir...

Bir gün THY almıştım.. 10 TL den düştü inanılmaz yere geldi 8,20 TL den.. 7,50 TL ye indiğince HATA ettiğimi anlamıştım...

ZARAR ettim, demiştim. Yanlış davrandım ve zarar ettim.. SATTIM...

THY 4 TL ye kadar düştü...

Bu örnekleri çoğaltıp başınızı ağrıtmak istemem...

Ama para kazanmak istiyorsanız...

Sana ne TAYYİB ten, sanane KILIÇDAROĞLU ndan....

Kısaca;

"Kurtlar istedi diye Atlar ölmez ki?"

hazıra konmayı marifet bilen bir zihniyet.. yıllardır cumhuriyet döneminde yapılanlar satılıyor.. buna rağmen "ustalık" dönemi dedikleri dönemde ülke ekonomik olarak krize girdi.. ama sorarsan suçlu yabancılar

yıllarca beton.. hatta beton pazarlamacıları buralara kadar gelmiş gözüküyor.. şehirlerin yağmalanması yetmedi.. şimdi "priceless" istanbul "boğaza paralel kanal" ile paraya çevrilecek.. amaç bu..yıllardır bu projeyi hayata geçirmeye çalışıyorlar.: sorsan hepsi çok milliyetçi çıkacaktır.. çözüm bulunamayınca betona sarmak moda zaten 17 yıldır..

şehirlerin "yağmalanması" ifadesinde yağmalama kelimesini iyi düşünün..gelecek nesillere bu durumda ne kadar payınız olduğunu umarım anlatabilirsiniz..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

muhalefetin en ufak bir demecini büyüterek gündem yapan çevreler.. bu ülke suriye bataklığına nasıl girdi ? sorun bunu kendinize..nasıl ? amerika mı soktu sizi oraya.. zorladı mı girin diye ? yooo.. peki nasıl oldu.. ?

Sayfa 147/380 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197247 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •