Sayfa 152/382 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252 ... SonSon
Arama sonucu : 3053 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

ülke yağmalanıyor ne yazık ki..

frankfurt u görmüş olabilirsin ama burayı görmedin galiba.. uzungöl.. 15-20 sene önce karpostallık görüntülere sahipti.. şimdi ilkel bir ucubeye dönmüş durumda.. paraya çevirmek istemiş onlarda senin "boğaza paralel kanal" projen gibi..

It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

2. Sayın selka,

kanal projesi ile ilgi olarak yazdığım konudan sonra yazılmış olan siz ne kadar alaya alırsanız alın kelimesine istinaden,

- benim belirttiğim şahsi görüşümde alay olduğunu sanmıyorum,
    - geçmediğim köprünün , otoyolun parasını ödemek istemediğim gibi kullanmayacağım kanal istanbulun parasınıda ödemek istemiyorum.

Siyasi açıdan bakarsak fikrim kanal istanbulun türkiyeye değil, başka ülkelere avantaj sağlayacağı yönündedir.

kanal istanbulun yanındaki araziler değer kazanacak, bu değer bazılarına akarken bence vatandaşın cebinden fazlasıyla çıkacaktır.
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    hahhhhaaa. hala "priceless" mevzusu.. gizli yandaşlık seziliyor buram buram..

senin istanbul un varsa adamların londrası var mesela.. senin gibi 20-30 milyon yapma derdinde değil adamlar.. aşağı yukarı 100 yıldır londra 9 milyon nufusta..

ingilizler isteseler ve bu siyasal islamcılar ve yandaşları (gizliller dahil) gibi düşünseler onlarda imarı arttırıp önüne gelene vatandaşlık verip (emlak karşılığı) 30 milyon yaparlar londrayı .. yapamazlar mı?

bal gibi yaparlar.. sonuçta londra küresel olarak çok daha popüler bir yer.. ama ahmak değiller.. sürdürülebilir bir şehir ve ülke istiyorlar..
    Londra’da Göçmen Nüfus Hızla Artıyor (2015 yılı)

Londra Büyükşehir Belediyesi’ne göre, İngiltere'nin en çok göç alan şehri olan ve 300'den fazla dil konuşulan başkentin nüfusu 8 milyon 615 bin 248 kişiye ulaştı. Nüfusun 2028 yılında 9 milyona, 2050 yılında ise 11 milyona çıkması bekleniyor.

Yapılan açıklamalara göre, son 25 yıl içinde Londra’nın nüfusu 2 milyon arttı; Hillingdon bölgesi yüzde 82 ile nüfusun en çok arttığı bölgelerin başında geliyor. Nüfusun en çok azaldığı bölge ise yüzde 36 ile İslington bölgesi.

İstatisitiklere göre, son 25 yılda başkentte yerleşik olarak yaşayan 3,8 milyon kişi, yani nüfusun yüzde 44’ünü siyahlarla etnik azınlıklar oluşturuyor. Bu oranın 2038 yılında yüzde 50’ye çıkması öngörülüyor.

https://www.amerikaninsesi.com/a/lon...r/2990987.html

ne kadar zavallıca.. akılları fikirleri beton.. başka bir şeye kafa çalışmıyor..
    ve maddi gerçeklerden kaçıyorlar.."hiç bir yer istanbul gibi heyecanlandırmamış"
    komedi.. aynı şeyi londralı da kendi şehri için düşünüyor.. ama beton yapmaya kalkmıyor..

işte böyle durumlarda medenilik farkı ortaya çıkıyor.. medeni bir ulus ülkesini korurken diğeri az gelişmiş şark kurnazı yağmalıyor betona çevirmeye çalışıyor..

mesela abd de yellowstone ulusal parkı var.. orası da "priceless" bir yer.. ama adamlar koruyor.. bir sürü yer var aslında benzer şekilde priceless kategorisinde..

ayrıca.. ne kadar ilkel bu zihniyet arkadaş.. dunya üzerinde "priceless" yerler sanki sadece Turkiye de..

ama yabancılar başları sıkışınca "priceless" yerleri betona çevirmeye çalışmıyorlar.. aksine çalışıp terliyorlar.. öyle para kazanıyorlar..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

hahhaaa brexit i duymamış bunlar anlaşılan.. neden yapılıyor acaba ? canları sıkıldığı için mi?

6. Sn.Discreatus ve SN Balık, katkılarınız için teşekkür ederim..

Bahs ettiğim gibi; Kanal İstanbul'un savunucusu değilim.. Lakin avantajları da var, dezavantajları da.. Ben her ikisini de görebilirken sizler ısrarla dezavantajlarını görmek istiyorsunuz, aramızda ki temel fark burada.

İstanbul havalimanına gelince... 24 yıldır havacılık sektöründe "Uzman Kontrolör" olarak çalışmaktayım. 22 yaşında girdiğim sektörde, 46 yaşımı bitirdim. Havacılıkta tecrübeliyim..

Dünyada merkez bir nokta seçip; dünya nüfusunun %70' ine sadece 4 saatlik bir uçuş ile ulaşabileceğiniz yegane yer İSTANBUL dur.

Bir HUB olarak inanılmaz bir noktadır. 30 milyar USD yatırıp 7 senede bu yatırımın maliyetini iyi bir yönetimle kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Ve size yıllarca yıllık 5 milyar USD kılçıksız gelir sağlayabilecek bir kompleksdir...

bir kere de ezberinizi bozun.. manasız özgüveninizin faturasını bu halk ödüyor 17 yıldır.. matematik düşünün.. 90 milyonluk işleyen havalimanını yıkıyorsun diyorum, buna karşılık olarak hikaye anlatılıyor..

kimse yeni havalimanı yapılmasın demiyor.. Atatürk havalimanını yıkmadan 40-50 milyonluk 3. havalimanı yapabilirdin..dunyada hep böyle, 3. ve 4. havalimanları yapılıyor gerektiğinde.. ama maksat rant ve beton..

milletin beynini o kadar yıkamışlar ki manasız çıkarımlarını "ben her iki yönüde görüyorum" diye pazarlıyorlar..yıllardır hep "büyük resmi" görüyorlar

8.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    hahhhhaaa. hala "priceless" mevzusu.. gizli yandaşlık seziliyor buram buram..

senin istanbul un varsa adamların londrası var mesela.. senin gibi 20-30 milyon yapma derdinde değil adamlar.. aşağı yukarı 100 yıldır londra 9 milyon nufusta..

ingilizler isteseler ve bu siyasal islamcılar ve yandaşları (gizliller dahil) gibi düşünseler onlarda imarı arttırıp önüne gelene vatandaşlık verip (emlak karşılığı) 30 milyon yaparlar londrayı .. yapamazlar mı?

bal gibi yaparlar.. sonuçta londra küresel olarak çok daha popüler bir yer.. ama ahmak değiller.. sürdürülebilir bir şehir ve ülke istiyorlar..
    Londra 1.572 km² Nüfus: 8,9 milyon (2018) Avrupa İstatistik Ofisi

İstanbul 5.461 km² Nüfus: 15,07 milyon (31 Ara 2018)

Sayfa 152/382 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •