Sayfa 164/380 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214264 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 1,305 - 1,312 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1. Suhte isyanlar:ı. süleyman'ın saltanatının sonlarına doğru batı anadolu, amasya ve çevresi başta olmak üzere anadolu'yu kasıp kavuran medrese talebelerinin çıkardığı isyanlar.

kanuni sultan süleyman'ın anadolu'nun her yerinde medrese açılmasına cevaz vermesi, toprak rejiminin çökmesi gibi sebeplerle işsiz kalan köylü nüfusun çoğunluğunun kentlere akması ve medreseleri doldurması ile vuku bulmuştur.

medreselere yığılan gençlerin kamu içerisinde istihdam edilememesi ile bu adamların "ne yani boşa mı okuduk!" diyerek feryat ederek eyleme geçtikleri olaylar silsilesidir. akla hayale gelmeyecek türden işkence, soygun ve zulümde bulunmuşlardır. bu isyanlar döneminde tecavüz vaka-yı adiyeden olmuştur.

500 sene öncesinin yükseköğretim politikasının günümüz yükseköğretim politikası ile neredeyse aynı olması ise düşündürücü.
    ''Tarihinden ders almayan aynı tarihi tekrar yaşamaya mahkumdur''

2.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Başlık şenlenmiş....

Lakin, düzeyin korunması çok önemli...

Yukarıda Sn.nosfecagrı ve Sn. Pilavlı nın ve Sn.efeyle nin ve diğer katılımcıların yazılarını okudum. Gerçekten bağırmadan, köpürmeden, hiddetlenmeden fikirlerini yazabilmişler..

Katkıları ve fikirleri için teşekkürler...

Değerli forumdaşlar,

Burada, yani internete girip, fikir okuyan insanlar arasında, düzey, üslup ve tarz çok önemli.. Burada yazı yazıp, okuyanlar büyük çoğunluk ile en az lisans düzey üniversite mezunu insanlar..

Ne olur, bırakalım azıcık, USD ı da, borsayıda, siyaseti, bi'şey olmaz...
    Buraya yazı yazan ve okuyan insanları ben Türkiye'nin entellektüeli olarak tanımlıyorum.. İster o taraf ister bu taraf olsun...

Bu hususta en önemli şey birbirimize hakaret etmeden, küfür etmeden, suçlamadan, kırıcı olmadan, kaba, saba olmadan fikirlerimizi çarpıştırmaktır..

Eğer biz bunu başaramaz isek, sokaktaki magandalara, trafikte ki teröristlere, hatta bebelere kurşun sıkan dağdaki cahil gerçek teröristleri nasıl eleştireceğiz?

Önce özlediğimiz toplum ve çevreyi bizlerin burada kurabilmesi gerektiğini inanıyorum. Çünkü burada, bunu başarabilecek her tür donanıma sahip insanlarız.

Malum başlıktan aforoz edildikten sonra, üzülmüştüm.. Hak ettiniz demiştim kendimce.. Toplumun düzelmesi adına umudumu yitirmiştim..

Çünkü, küçük de olsa, yatırım yapabilme olgunluğunu gösteren; akademik olarak değil, olgunluk ve tecrübe olarak; bu hüsnü niyeti birbirimize gösterebilmek zorunda idik..

Yarın USD düşer , çıkar. Borsa iner çıkar...

Özlediğimiz çevreyi bir an olsa da gösterebildiğimiz için TEŞEKKÜRLER...
    Maalesef bizim internet kültürümüz çok kötü, ingilizce bilenler yabancı siteleri, forumları, en azından redditi takip ediyorsa biliyordur, ne kadar şahane ortamlar var. İnsanlar medenice bilgi paylaşıyor, tartışıyor, herkes faydalanıyor. O kadar imreniyorum ki. Bize gelince hisse.net yine biraz daha düzeyli, sosyal medya sözlükler vb. küfür hakaret kavgadan geçilmiyor. Toksik ortamlar yaratıyoruz.
    Kaç tane çok faydalı insan şurada yediği hakaret ve sataşma yüzünden yazmayı bıraktı. Sanki yazdıklarımız için para alıyoruz, okuyanlar da para veriyor hizmet alıyor da hesabını soruyor. Beğenmiyorsan girme okuma, daha iyisini biliyorsan sen yaz. Kaç tane yazıya başladım sonra vazgeçip salla gitsin ne uğraşacaksın diye sildim sayısını hatırlamıyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    İnsanları tahrik ederek (ülke de kriz yok diyerek,beceriksiz muhalefet diyerek) başlığına insanları toplayarak reytingini arttırmaksa muradın hemen bundan vazgeç ODTÜ lü...
    Bu işin sonu b.ka sarar benden sana söylemesi ODTÜ lü...
    Uyarılarımı dikkate alacağını umarak şimdiden/peşinen tşkler...

saygılar/başarılar
    Reytingini artırınca ikramiye veriyorlar siteden, törenle plaket falan da veriyorlar.

Mehmetkirsoy Guest
    Maaşlı çalışanlar için durum kötü. Açıklanan enflasyon ile birlikte zam olmayacağına göre şoktan 1,60 lık piyale makarna ya devam.

Mehmetkirsoy Guest
    5,68 e indirilen döviz 200 günlük ortalamasına geldi..

6.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    İnsanları tahrik ederek (ülke de kriz yok diyerek,beceriksiz muhalefet diyerek) başlığına insanları toplayarak reytingini arttırmaksa muradın hemen bundan vazgeç ODTÜ lü...
    Bu işin sonu b.ka sarar benden sana söylemesi ODTÜ lü...
    Uyarılarımı dikkate alacağını umarak şimdiden/peşinen tşkler...

saygılar/başarılar
    Neyse.........

Bizden de saygılar/başarılar.....

7. Ekim ayı enflasyonu geldi..

Yıllıklandırılmış %8,55 olarak geldi.. Enflasyon, ekim ayında yüzde 2,00, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 10,59, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 8,55 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 16,81 artış gerçekleşti.

Enflasyon düşüyor... TCMB yıl sonu %12,XX ler hedefi tutturacak gibi duruyor.

USD da öngördüğüm gibi 5,71 i kırarak 5,68 lere kadar geri geldi.

İlk STOP 5,66-5,65 olacaktır....

Enflasyonu düşük gören BIST ise yükseliş ile açtı...

Herkese bol kazançlar dilerim...

Mehmetkirsoy Guest
    Mikro da düşen trend kırıldı 68 de bir dip oluştu

Sayfa 164/380 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214264 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •